Po skandalingo apsilankymo Seime tinklaraštininkui, „Metų valstybės kūrėjo“ apdovanojimą pelniusiam Olegui Šurajevui parlamento rūmai užsidaro. Jis čia lankytis negalės, nes neribotam laikui jam apribotas patekimas į Seimo rūmus. Apie tokį pasirašytą įsakymą trečiadienį Seimo valdybos narius informavo Seimo kancleris Modestas Gelbūda.
„Iš tiesų vakar įvyko incidentas, kuriame dalyvavo O. Šurajevas. (…) Seimo kanceliarija nedelsiant reagavo, suformavo komisiją, kuri nagrinėja Seimo rūmų tvarkos pažeidimus. Komisija surinko pakankamai duomenų ir rekomendavo neribotam laikui apriboti Olegui Šurajevui patekimą į Seimo rūmus. Tai reiškia, kad jam nebus išrašomi leidimai. Kaip Seimo kancleris jau pasirašiau įsakymą, patvirtinantį komisijos rekomendaciją“,- sakė M. Gelbūda.
Atsakydamas į Seimo valdybos narių klausimus, jis sakė, kad Seimo kanceliarija dėl pažeidimų nesikreipė į policiją dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.
Pasipiktinę O. Šurajevo elgesiu, kuris užgauliojo kai kuriuos politikus, Seimo valdybos nariai reikalavo atsakyti, kas užsakė jam leidimą patekti į parlamento rūmus. Anot Seimo kanclerio, leidimą jam užsakė Seimo narė Aušrinė Armonaitė.
Seimo vicepirmininko Andriaus Mazuronio nuomone, raudonos ribos peržengtos, situacija buvo labai rimta ir netoleruotina.
„Čia ir saugumo klausimas, tai apnuogino labai rimtas spragas“,- apie O. Šurajevo performansą kalbėjo Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas.
Seimo kanceliarija, anot jos vadovo, elgėsi pagal įgaliojimus. „Mes neturime svečių tramdymo departamento“,- į parlamentarų kritiką atsakė M. Gelbūda.
Nebaksnoti į išorę kvietė konservatorė Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė. Seimo vicepirmininkė ragino vienodai principingai vertinti ir Seimo narių elgesį, kurie dažnai iš Seimo tribūnos neetiškai kalba apie oponentus.
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė šiandien socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino šiuo įrašu:
„Olegą Šurajevą į Seimą pasikviečiau ne aš. Jį pasikvietė Agnė Širinskienė. Būtent jos ir grupės Seimo narių klausimuose man, kaip Ekonomikos ir inovacijų ministrei, į kuriuos rimtai turėjau atsakinėti Seimo tribūnoje, dominavo Olego vardas ir pavardė.
Olegas panoro stebėti posėdį, kuriame jo asmeniui skirtas toks dėmesys – jam buvo išrašytas leidimas. Kaip viskas toliau rutuliojosi jūs matėte.
Manau, kad kiekvienas suaugęs žmogus yra atsakingas pats už savo veiksmus ir su Olegu jo performanso mes nesiderinome, priešingai, nei vakar paskelbė vienos žinios. Ar tai buvo etiškas elgesys? Nemanau. Ar parlamentinis? Irgi ne.
Ar man pačiai yra tekę būti tokioje situacijoje, į kurią taip jautriai dabar sureagavo kolegos Seimo nariai, t.y. gauti kamerą į veidą prie sienos ir būti kažkuo pavadintai? Taip, ne kartą.
Šiandien labiausiai įsižeidę žmonės yra tie, kurie nuo ryto iki vakaro ne vienerius metus kolioja ir visokiais vardais vadina kitus – ar Seimo salėje, ar socialiniuose tinkluose. Ir kai kažkas peržengė ribas jų atžvilgiu, jie tapo labai jautrūs.
Ir dar liūdniau, kad ne vienas Seimo narys, paklaustas, kam priklauso Krymas, vakar taip pat negalėjo atsakyti”.
Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo administracinę teiseną dėl viešojoje erdvėje pasirodžiusio Olego Šurajevo vaizdo įrašo ir elgesio Seimo rūmuose, praneša Vilniaus VPK.
Pranešime pažymima, kad įvertinę vakar viešojoje erdvėje pasirodžiusį Olego Šurajevo vaizdo įrašą, dėl tokio asmens elgesio Seimo rūmuose priėmė sprendimą pradėti administracinę teiseną pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 481 str. 1 d. (Nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas), t. y. necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį.