Jungtinės Karalystės Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 2024 m. per Lamanšo sąsiaurį į Jungtinę Karalystę nelegaliai atvykstančių migrantų skaičius išaugo 25 proc. – iki 36 816 žmonių. Tai antras didžiausias metinis skaičius nuo 2018 m., kai buvo pradėti registruoti duomenys, ir atspindi ryškų nesugebėjimą pažaboti nelegalią migraciją vadovaujant tiek leiboristų, tiek konservatorių partijoms.
Jungtinės Karalystės Reformų partijos lyderis Nigelas Farage’as peikė dabartinės vyriausybės požiūrį, kaltindamas ją krizės gilinimu. „Tik siųsdami žmones atgal sustabdysime jų atvykimą“, – GB News sakė N. Farage’as. Jis paragino taikyti strategiją „grąžinti laivus atgal“, panašią į Australijos operaciją „Suverenios sienos“.
„Tony Abbottui Australijoje buvo pasakyta, kad jis nieko negali padaryti dėl iš Indonezijos atplaukiančių valčių, bet jis pradėjo jas grąžinti atgal, ir valtys nustojo plaukti. Mes turime padaryti tą patį“, – pridūrė N. Farage’as, atmesdamas leiboristų siekį kovoti su kontrabandininkų gaujomis kaip nepakankamą.
Imigracija sparčiai tampa vienu didžiausių politinių klausimų Jungtinėje Karalystėje. Stebėtojai ankstesnės konservatorių vyriausybės didžiulį pralaimėjimą 2024 m. liepos mėn. rinkimuose sieja su nesugebėjimu kontroliuoti Britanijos sienų. Tuose rinkimuose taip pat iškilo Reformų partija, kuri agitavo už daug griežtesnę politiką.
Naujausias imigracijos šuolis įvyko po leiboristų premjero Keiro Starmerio sprendimo atsisakyti ankstesnės vyriausybės Ruandos deportacijos schemos iš karto po leiboristų pergalės liepos mėn. rinkimuose. Nuo to laiko Lamanšo sąsiaurį kirto 23 242 migrantai – 29 proc. daugiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2023 m. Konservatorių šešėlinis vidaus reikalų sekretorius Krisas Filpas šį padidėjimą pavadino „britų tautos įžeidimu“ ir apkaltino leiboristus praradus Didžiosios Britanijos sienų kontrolę, nepaisant to, kad jo paties veiklos rezultatai ankstesnėje vyriausybėje buvo ne ką geresni.
Be to, sienos kirtimai tapo itin mirtini, o 2024 m. buvo patys mirtingiausi metai per visą istoriją. Tarptautinės migracijos organizacijos duomenimis, mažiausiai 77 žmonės žuvo bandydami kirsti sąsiaurį.
Parengta pagal Europeanconservative.com straipsnį.
Nelabai suprantu kur slypi problema? Susidaro įspūdis, kad į UK plūstantys valkatos iš pasaulio, kurie prievartauja ir žudo brites ir britus yra blogai? Stebint į valdžios veiksmus susidaro priešingas įspūdis, kai tik britai išdrįsta išreikšti savo nepasitenkinimą iš karto pakuojami ne prasčiau kaip kokioje Baltarusijoje, o tuo tarpu prievartautojai išpažųstatntys „taikingiausią religiją pasaulyje” jaučiasi patogiai….Demokratija ypatinga tuo , kad kažkodėl įstatymai galioja tik normaliems piliečiams, kuriems atrodo, kad jie turi kažkokias teises, tuo tarpu nelegaliai į šalį atsigrūdusiems valkatoms kažkodėl įstatymai negalioja…Jeigu neklystu George Orwell buvo britas, todėl manau, kad jam nebuvo sunku sukurti savo romaną 1984…iš kurio turbūt savo laiku daugelis tik juokėsi…praėjo visai nedaug laiko ir darosi visai nebe juokinga…