2025-01-15, Trečiadienis
Naujienlaiškis

A.Svitojus: tai dar ne pabaiga. Briuselyje Prezidentė susitiko su Lietuvos žemdirbiais.

Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu trukusioje protesto akcijoje dėl 2021-2027 m. programinio laikotarpio nediskriminacinių sąlygų prie Lietuvos žemės ūkio rūmų prisijungė Lenkijos ir Čekijos žemės ūkio rūmai bei Latvijos žemdirbių savivaldos organizacijos.

Europos Vadovų Taryboje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Briuselyje protestuojančiais Lietuvos žemdirbiais.

Virš penkiasdešimt Lietuvos žemdirbių kartu su ūkininkais iš Latvijos, Lenkijos ir Čekijos protestuoja dėl naujojo septynmečio Europos biudžeto projekte siūlomų per mažų tiesioginių išmokų.

Šalies vadovės teigimu, pirminis Komisijos pasiūlymas nėra priimtinas Lietuvai. ES nevykdo savo dar 2013 m. prisiimto įsipareigojimo, kad tiesioginės išmokos iki 2020 m. pasiektų 196 eurus už hektarą.

Pasak Prezidentės, Lietuva palaiko savo žemdirbius ir derybose deda visas pastangas, kad išmokos šalies ūkininkams pasiektų europinį vidurkį.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad šiuo metu pagrindinis uždavinys – sėkmingai užbaigti derybas dėl „Brexit“, o prie diskusijos dėl naujojo daugiamečio biudžeto ES valstybių lyderiai tikisi sugrįžti gruodį.

„Visų šalių, šiandien dalyvaujančių protesto akcijoje siekis – vienodos ir teisingos sąlygos visiems ES žemės ūkio ir kaimo plėtros dalyviams. Negali vieningoje Europoje būti skirtingų sąlygų jos piliečiams, žemdirbiams, kaimo gyventojams. Vardan to ir kovojame visi drauge. Džiaugiuosi, kad į akciją, kuriai vieningai pritarė ŽŪR Tarybos nariai dar 2018 m. rugsėjo 5 d., posėdyje, atstovus delegavo net 18 ŽŪR organizacijų. ŽŪR vienybė ir bendrų tikslų siekis, tikėtina duos teigiamų rezultatų. Viena suprantame, jog tylėti negalime, norime nediskriminacinių sąlygų, norime teisingos konkurencijos, norime būti pilnaverčiai ir pilnateisiai Europos Bendrijos nariai“, – kalbėjo ŽŪR pirmininkas A. Svitojus.

Protesto akciją aplankė Lietuvos Prezidentė D. Grybauskaitė.

Protesto akcijoje drauge dalyvavo EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto  Pirmininkas Czesław Adam Siekierski.

Protesto dalyviai: Lietuvos, Lenkijos ir Čekijos žemės ūkio rūmai bei Latvijos žemdirbių savivaldos organizacijos įteikė Europos Vadovų Tarybos pirmininkui Donaldui Tuskui, EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto Pirmininkui Czesław Adam Siekierski ir Komisaro atstovui PROTESTO REIKALAVIMĄ, kurį sudaro 5 punktai:

  1. tiesioginės išmokos 2021-2027 m. programiniu laikotarpiu būtų ne mažesnės kaip ES tiesioginių išmokų vidurkis;
  2. parama II ramsčiui (Kaimo plėtros programai) išliktų ne mažesnio kaip 2014-2020 m. programinio laikotarpio lygio;
  3. kad visoms valstybėms narėms būtų nustatytos vienodos nacionalinio prisidėjimo ribos – tiesioginėms išmokoms ir Kaimo plėtros programai.
  4. būtų radikaliai supaprastintos paramos sistemos ir sumažinta administracinė našta paramą administruojančioms institucijoms bei pareiškėjams / paramos gavėjams;
  5. būtų sukurti konkretūs finansiniai ir organizaciniai mechanizmai, skatinantys ir padedantys įsikurti jauniesiems ūkininkams, taip pat numatytos priemonės, skirtos naujiems žemės ūkio sektoriaus dalyviams.

1 KOMENTARAS

  1. „Visų šalių, šiandien dalyvaujančių protesto akcijoje siekis – vienodos ir teisingos sąlygos visiems ES žemės ūkio ir kaimo plėtros dalyviams. Negali vieningoje Europoje būti skirtingų sąlygų jos piliečiams, žemdirbiams, kaimo gyventojams. Vardan to ir kovojame visi drauge. „Visų šalių, šiandien dalyvaujančių protesto akcijoje siekis – vienodos ir teisingos sąlygos visiems ES žemės ūkio ir kaimo plėtros dalyviams. Negali vieningoje Europoje būti skirtingų sąlygų jos piliečiams, žemdirbiams, kaimo gyventojams. Vardan to ir kovojame visi drauge.

    …tiesioginės išmokos 2021-2027 m. programiniu laikotarpiu būtų ne mažesnės kaip ES tiesioginių išmokų vidurkis;

    Taip pat kaip *ūkininkai tą patį turi siekti ir Lietuvos darbuotojai t.y. lygių algų už toki pat darbą. Lietuvoje tai galima įgyvendinti pagreitintai keliant MMA, kad greitai kiltu žemusios algos ir algų vidurkis pasivytu ES vidurkį.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai