2025-01-12, Sekmadienis
Naujienlaiškis

48% nusikaltimų Paryžiuje įvykdo užsieniečiai, o Marselyje jiems tenka 55%, sako Prancūzijos Vidaus reikalų ministras

Nors masinė imigracija Prancūzijoje sukėlė kylančią nusikaltimų bangą, šalies Vidaus reikalų ministras vis tiek mano, kad imigraciją turėtų tęstis.

Pabrėždamas didžiulį užsieniečių vaidmenį Prancūzijos nusikalstamumo augimui šios šalies Vidaus reikalų ministras Žeraldas Darmanenas (Gérald Darmanin) pripažino, kad Prancūzijos didžiausiame mieste Paryžiuje 48 procentai nusikalstamų veiksmų buvo įvykdyti užsieniečių. Marselyje jiems tenkanti dalis siekė 55%, o Lione – 39%.

Šie skaičiai dar labiau šokiruoja, jei turėsime mintyje, kad tik 7,4% Prancūzijos gyventojų yra gimę užsienyje, o tai reiškia, kad užsieniečiai vaidina milžinišką vaidmenį augant nusikalstamumui kai kuriuose didžiausiuose Prancūzijos gyventojų susitelkimo centruose.

„48 procentai žmonių, sulaikyti dėl smulkių nusikaltimų Paryžiuje, 55 procentai Marselyje ir 39 procentai Lione yra užsieniečiai. Prancūzijoje užsieniečiai sudaro 7,4 procentus gyventojų,“ – sakė Darmanenas. „Žinoma, užsienietis iš prigimties nėra nusikaltėlis. Bet mes turime bėdą su užsieniečių nusikalstamumu.“

Kiti statistiniai duomenys eilę metų taip pat liudija didžiulį užsieniečių vaidmenį. Šalies visuomeninio transporto sistemos duomenys rodo, kad užsieniečiai sudaro 63% areštuotų už seksualinius užpuolimus asmenų ir 92% areštuotų už smulkias vagystes.

ŠIUO METU ŠALIES MUSULMONŲ POPULIACIJA YRA DIDŽIAUSIA EUROPOJE.

Sunkių nusikaltimų skaičius paskutiniuosius du dešimtmečius auga, o žmogžudysčių skaičius nuo 2001 metų padidėjo 91%. Nuo to laiko į Prancūziją atvyko milijonai migrantų, ir, kaip tvirtina Pew Research tyrimų centras, šiuo metu šalies musulmonų populiacija yra didžiausia Europoje.

Darmanenas, einantis pareigas prezidentaujant Makronui, yra prezidento politinės partijos narys ir patiria augantį spaudimą dėl blogėjančios situacijos Prancūzijoje. Jis dažnai griežtai pasisakydavo apie migraciją ir islamo ekstremizmą, tačiau tuo pat metu jo ministerija deportavo tik 15% nelegalių migrantų, įskaitant nuteistus už rimtus nusikaltimus. Darmanenas taip pat uždraudė patriotines jaunimo organizacijas, siekiančias imigracijos ribojimų, kai šios protestavo prieš, jų žodžiais tariant, silpną valstybinės sienos saugumo politiką.

Darmanenas kiek padidino deportuojamųjų skaičių, teigdamas, kad paskutiniais mėnesiais iš Prancūzijos buvo deportuota daugiau nei 700 užsieniečių, įtariamųjų radikalizacija.

„Mes priešinamės tokiems žmonėms kaip ponas Ikviusenas (Iquioussen),“ – tvirtino Darmenenas savo interviu naujienų laikraščiui Le Journal du Dimanche, kalbėdamas apie Maroko – Prancūzijos dvasininką. „Kiekvieną sykį tai kova. Kuo sunkiau, tuo labiau aš kovoju.“

„Vieni ima peilius ir seka Salmaną Rašdį (Salman Rushdie), o kiti juos apginkluoja dvasiškai. Aš nepamiršau, kad šis žmogus buvo radikalizuotas. (…) Ikviusenas yra vienas iš tų, kurie sėja džihadizmo atmosferą, kaip nurodo Žilis Kepelis (Gilles Kepel). Todėl mus nustebino administracinio teismo sprendimas. Tad mes teikiame apeliaciją Valstybės tarybai,“ – komentavo jis faktą, kad Ikviuseno išsiuntimas atidėtas.

Darmanenas pasisakė prieš idėją, kurią vasaros pradžioje Nacionalinės Asamblėjos teisės komisijoje iškėlė Saša Ulijė (Sacha Houlié), norintis užtikrinti balsavimo teisę užsieniečiams. Ulijė taip pat yra Makrono partijos narys.

„Aš esu griežtai prieš tai. (…) Man teisė balsuoti yra susieta su pilietybe. Ir europiečiai, balsuojantys vietos rinkimuose, gali tai daryti, nes prancūzai abipusių mainų pagrindu gali balsuoti jų šalyje,“ – sakė jis.

Darmanenas buvo apkaltintas, kad pasisakė už „miesto rodeo“, fenomeną, kai jaunuoliai, daugiausia migrantų kilmės, lenktyniauja automobiliais ar išdarinėja triukus su motociklais ar lengvosiomis mašinomis, bet jis pats tai griežtai neigia.

VALSTYBĖS ATSAKAS BUVO TVIRTAS, IR TOKIE FENOMENAI ŠIEMET MAŽIAU ŽENKLŪS

„Ar jūs juokaujate? Aš gyvenu ir esu išrinktas Turkuene, taigi ši bėda man nėra nauja. Aš su ja didžia dalimi susidūriau, kai buvau šio miesto meras. Bet šiais metais įvyko visokių nepakenčiamų faktų, įskaitant tą mažą mergaitę, kurią partrenkė Pontoise. Šie rodeo yra nusikalstama veikla. Jie nusipelno griežto atsako. Pernai sunkumų kėlė šaudymas ir gaisrininkų užpuolimai. Turiu pažymėti, kad valstybės atsakas buvo tvirtas, ir tokie fenomenai šiemet mažiau ženklūs,“ – sakė jis.

Pasak ministro, Prancūzijoje reikia taikyti du prieš rodeo nukreiptus jau egzistuojančiu įstatymus. Jis akcentavo, kad rodeo miestuose priklauso sunkiems nusikaltimams.

„Dėl to turime intensyvinti policijos buvimą vietoje. Bet kova taip pat numato ir išsiaiškinimą. Pavyzdžiui, šiuo metu mes galime pasinaudoti telefonų duomenimis, kad įrodytume ryšius tarp sulaikytų žmonių ir motociklų savininkų. Rezultatas buvo tas, kad dėl rodeo nuo metų pradžios sulaikyta 2200 žmonių ir konfiskuota 1800 automobilių. Tai rekordas!“ – pridūrė jis.

Nežiūrint užsieniečių Prancūzijoje keliamų bėdų, Darmanenas tvirtina, kad sprendimas nėra atsitraukti nuo masinės imigracijos, nors tą žingsnį palaikytų dauguma prancūzų.

„Užsienietis, įvykdęs rimtą teisės pažeidimą, turėtų būti išsiųstas iš šalies labai greitai, nes jis spjauna ant žemės, kuri jį pasitiko. Aš žinau, kad sveiko proto turintys prancūzai, priklausantys dirbančiųjų ir vidurinei klasei, su tuo sutinka, nežiūrint ar jų vardas Robertas, ar Muhamedas, – tvirtino jis.

Šaltinis: Remix News

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Edvardas Čiuldė. Kaip keitėsi laisvės skoniai, bėgant metams? (II)

Prieš daugelį metų Kovo 11-osios proga rašiau: Šįkart leiskite tarstelėti keletą žodelių apie laisvę jau ne metafizine, atitraukta prasme,...

Po „Jaguar“ politiški korektiškos reklamos pardavimai krenta

Kaip tik tada, kai politinis korektiškumas tapo kaip niekada anksčiau atgyvenęs ir netinkamas, pernai klasikinis britų automobilių prekės...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penkiasdešimt trečioji (sausio 11) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Ukrainos pajėgos agresoriaus teritorijoje surengė smūgių seriją dronų spiečiais. Smūgių mastą leidžia įvertinti rusų teiginys,...

Meloni: „Pavojus demokratijai kelia Sorosas, o ne Muskas“

Zoltán Kottász Konservatyvioji Italijos ministrė pirmininkė Giorgia Meloni užsitraukė kritikų nemalonę dėl teiginių, kad jos vyriausybė pasidavė užsienio...