2024-11-29, Penktadienis

Lenkija atsisakys privalomo migrantų perkėlimo. Nesutinkančioms šalims gresia baudos


Numatoma 22 000 eurų finansinė bauda už vieną migrantą labai skiriasi nuo Lenkijai skiriamų 200 eurų vienam pabėgėliui iš Ukrainos.

Tikimasi, kad Lenkija atmes bet kokį ES lygmens pasiūlymą dėl privalomo migrantų perkėlimo iš vienos valstybės narės į kitą.

Europos Komisija grįžta prie šios idėjos, nes prie jos pietinės išorės sienos kilo naujausia migrantų krizė. Pasak Lenkijos diplomatinio šaltinio, kurį cituoja Lenkijos spaudos agentūra (PAP), jei ES šalys nesutiks su šiais planais, ES vykdomoji valdžia siūlys finansinį ekvivalentą – 22 000 eurų išmoką už kiekvieną migrantą.

Šaltinis PAP sakė, kad Lenkijos vyriausiasis diplomatas Briuselyje Andžejus Sadošas (Andrzej Sadoś) pareiškė, jog Lenkija nesutiks su tokiu sprendimu. Šį pasiūlymą trečiadienį ES vidaus reikalų komisarė Ilva Jūhanson (Ylva Johansson) pristatė valstybių narių ambasadoriams.

Juo vėl pradedama diskusija, prasidėjusi 2015 m. migrantų krizės metu. Tuomet kai kurios šalys tam nepritarė, todėl Europos Komisija prieš tas šalis, įskaitant Lenkiją, pradėjo procedūras dėl ES teisės pažeidimo.

ES SKYRĖ 200 EURŲ VIENAM UKRAINOS PABĖGĖLIUI IR PLANUOJA 22 000 EURŲ SUMA BAUSTI UŽ KIEKVIENĄ NEPRIIMTĄ MIGRANTĄ

„Trečiadienį Komisijos narė Jūhanson pasiūlė de facto įvesti privalomo migrantų perkėlimo mechanizmą,“ – sakė Lenkijos diplomatinis šaltinis.

Lenkija ir kitos valstybės narės prieštaravo šiam pasiūlymui.

Komisijos narė pasiūlė, kad jei kuri nors ES šalis nenorėtų dalyvauti migrantų perkėlime, ji turėtų sumokėti 22 000 eurų už kiekvieną nepriimtą migrantą.

„Tai būtų finansinis ekvivalentas, bet de facto tai būtų bauda,“ – pridūrė PAP šaltinis.

Agentūros duomenimis, Sadošas per diskusijas su Jūhanson pabrėžė, kad Lenkijoje tarptautinė apsauga suteikiama 1 mln. pabėgėlių iš Ukrainos, ir ES skyrė 200 mln. eurų jiems padėti. Jis pabrėžė, kad ES skyrė 200 eurų vienam Ukrainos pabėgėliui ir kartu planuoja 22 000 eurų suma apkrauti šalis, kurios nenori priimti neteisėtų migrantų pagal priverstinio perkėlimo mechanizmą. Tai milžiniškas skirtumas, pažymėjo jis.

Be to, PAP duomenimis, Europos Komisija siūlo į kitas ES šalis perkelti 30 000 migrantų, o vėliau šį skaičių padidinti iki 120 000 žmonių.

Šaltinis: Remix News

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis dešimtoji (lapkričio 29) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Į Tėvynę sugrįžo 502 nukautų ukrainiečių karių kūnai. Ilsėkitės ramybėje. Ukrainos pajėgos surengė smūgius rusijoje ir...

Linas Karpavičius. Tik kompromisas, prakeiktas mažas kompromisas

Jau senai pastebiu, kad viešai stengiamasi vengti mūsų abėcėlės raidžių, kurios neatitinka anglosaksiškos abėcėlės mados. Jos visaip iškraipomos, diakritiniai...

Valdant Chavjerui Miliui Argentinos ekonomika atsigauna

Kai 2023 m. prezidento rinkimus laimėjo libertaras Chavieras Milis (Javier Milei), Argentinos ekonominė padėtis buvo sunki. Nors dar...

Algis Krupavičius. Kokia nauja vyriausybė ir ko verti jos ministrai?

Vietoje įprastų viešosios erdvės apgailestavimų ir dejonių: ne tuos išrinko, ne ta koalicija, ne tas premjeras. Apie buvusias...