Ne dėl to, kad nėra sklypo ar kad bendruomenės nesutaria. Nereikia iš principo, strategiškai. Nuo seno gyvenantys pora tūkstančių musulmonų maldos namus turi ir jų pakanka. Dabar gi TS-LKD vyriausybei vykdant masinės imigracijos politiką, vienom pagrindinių darbo imigrantų kilmės šalių (po Baltarusijos) tapo islamiškos buvusios SSRS respublikos. Skaičiuoja apie 10 000 įvairių -istaniečių Vilniuje. Valdžios krypčiai nesikeičiant (o LSDP totaliai už imigraciją) bus tik daugiau.
Vakarų šalių patirtis labai aiški: mečetės yra radikalizacijos centrai ir traukos centrai. Jeigu pradedame kurti socialinę infrastruktūrą musulmonų patogiam gyvenimui Lietuvoje, vadinasi a) tik skatinsime jų atvykimą, b) planuojame, kad jie pasiliks. Visuomenė dėl to nesutarė, niekas to jos apskritai neklausė.
Atkreipkim dėmesį, kokie greiti yra reikalavimai: vos pora metų masinės imigracijos augimo ir jau reikia mečetės, jau arabų naftos šalys ir Turkija siūlo kapitalą jų statyboms, „čia mes už savo pinigus, jums nieko nekainuos“. Kainuos šalies veidą.
Vienintelė socialinė infrastruktūra, kurią galima ir reikia kurti priimant imigrantus, yra mokyklų suolai lietuvių kalbos pamokoms, nes lietuvių kalbą bent kažkiek turi mokėti kiekvienas dirbantis paslaugų sektoriuje ir kasdienybėje rinkos santykiuose aptarnaujantis Lietuvos piliečius. To reikia, net jei žmogus atvyko pusei metų ir tai nieko nepakenks. Va į šią infrastruktūrą tikrai galima investuoti. Mečečių vieta šalyse, kurios siūlosi mums jas statyti.