Kilus diskusijoms dėl 2023 m. rugsėjo 1 d. prasidėjusios Gyvenimo įgūdžių ugdymo programos (GĮUP) lytiškumo ugdymo dalies turinio, Laisvos visuomenės instituto užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“ atlikto tyrimą.
Tyrimas parodė, kad visuomenė:
linkusi rinktis jos įsitikinimus atitinkantį lytiškumo ugdymo turinį (59,8 proc.);
tikimasi, kad jis bus orientuotas į brandžios asmenybės ugdymą, atsakingo požiūrio į lytinius santykius formavimą, ugdant jaunuoliams nuostatą atidėti juos brandesniam gyvenimo tarpsniui (75,1 proc.).
Atsiskleidžia ir lūkestis prigimtinės šeimos samprata grindžiamo lytiškumo ugdymui, kuriame pripažįstamas vyro ir moters skirtingumas ir papildomumas kaip šeimos kūrimo ir jos sampratos pagrindas (68,2 proc. nepritaria, kad mokyklose nepilnamečiams būtų formuojama nuostata apie homoseksualių santykių lygiavertiškumą vyro ir moters santykiams).
Taigi, stebima tendencija, kad visuomenė:
a) neprieštarauja lytiškumo ugdymui mokyklose;
b) reikalauja užtikrinti tėvų teisę parinkti vaikams šeimos įsitikinimus atitinkantį lytiškumo ugdymo turinį;
c) tikisi brandžios asmenybės ugdymo;
d) remia pilnutinio lytiškumo ugdymo koncepciją, grindžiamą prigimtinės šeimos samprata ir holistiniu požiūriu į lytiškumą, pripažįstant prigimtinį vyro ir moters skirtingumą bei papildomumą kaip pamatinę vertybę ir visuomenės gėrį.
Visą straipsnį apie atliktą tyrimą galite rasti ČIA.
Laisvos visuomenės instituto inf.
Įdomūs pjūviai pagal partijų rėmėjų požiūrį. Palankiausiai homoseksualių santykių lygiavertiškumo vyro ir moters santykiams nuostatos formavimą nepilnamečiams vertina remiantieji Liberalų sąjūdį (40,4 proc.) ir TS-LKD (32,3 proc.). Tuo tarpu balsuojančių už Laisvės partiją – taip manančių tik 3,4 proc.
T. V. Raskevičiau, tavo elektoratui berods visai nereikia partnerystės įstatymo, gal dėk tu jį į stalčių.