Vokietijoje tęsiasi masiniai ūkininkų protestai

Ūkininkų protestai Vokietijoje | EPA nuotr.

laikmetis.lt

Vokietijos ūkininkų protestai tęsiasi: jau kelintą dieną iš eilės visoje šalyje vyksta demonstracijos prieš Olafo Scholzo planuojamą dyzelino subsidijų mažinimą.

Nesiliaujantys žiniasklaidos bandymai protestus pavadinti „kraštutinių dešiniųjų“ protestais neįtikina plačiosios visuomenės. Trečiadienį policijos profsąjungos „Deutsche Polizeigewerkschaft“ federalinis pirmininkas Raineris Vendtas (Rainer Wendt) tokius kaltinimus pavadino „piktybiška“ vyriausybės šmeižto kampanija prieš tai, ką jis pavadino „demokratiškai įvykdytu“ ir „labai tvarkingu bei drausmingu protestu“.

Savaitės pradžioje vicekancleris Robertas Habeckas, kurį ūkininkai vis dažniau laiko neapykantą kurstančia figūra, protestus pavadino ekstremistų įrankiu ir įspėjo dėl minios „perversmo fantazijų“. R. Habeckui antrino ir Vokietijos valstybinis žiniasklaidos transliuotojas DW, kurio reportažai apie demonstracijas buvo gausiai papildyti perspėjimais apie „kraštutinius dešiniuosius“ – populistinę AfD partiją ir nacionalistines identitarines grupes.

Po pirmadienio masinių demonstracijų antradienį ūkininkai išėjo į gatves regioniniuose Vokietijos miestuose ir miesteliuose, protestuodami prieš „žaliąjį“ taupymą. Esant ženklų, kad vyriausybės ryžtas šiuo klausimu pamažu silpsta, Vokietijos ūkininkų sąjungos pirmininkas Joachimas Rukvidas (Joachim Rukwied), reaguodamas į dalinį Šolco (Scholz) kabineto suplanuotų apkarpymų atšaukimą, paskelbė: „Rytoj mes tai padarysime dar kartą“.

Kaip ir buvo žadėta, trečiadienio rytą buvo laikinai užblokuoti visi įvažiavimai į Brandenburgo miestą. Kanclerio Šolco aplinkoje sustiprintas saugumas, nes Vokietijos premjeras ruošiasi apsilankyti Kotbuso mieste, kuris yra agrarinio nepasitenkinimo židinys, nes tikimasi, kad ūkininkai bandys sužlugdyti jo vizitą, užtverdami miestą traktoriais, kad priverstų jį susidoroti.

Nepaisant „kraštutinių dešiniųjų“ šmeižto, ūkininkų protestai sulaukia plataus visuomenės palaikymo. Net Žaliųjų partijos žemės ūkio ministras Cemas Özdemiras viešai pripažino, kad demonstracijos yra pagrįstos ir kad šviesoforų koalicija turi susėsti ir spręsti jų skundus.
Tikimasi, kad lygiagrečiai su žemdirbių protestais prie koalicijos bėdų prisidės ir geležinkelių streikai, nes Vokietijos viešojo geležinkelių tinklo darbuotojai pradeda trijų dienų streiką, kurį sukėlė ginčas dėl darbo užmokesčio ir sąlygų.

Vokietija, anksčiau laikyta stabilia Europos socialdemokratine valstybe, per pastaruosius dvejus metus patyrė politinę destabilizaciją, šalies žaliųjų ir kairiųjų valdančioji koalicija kovoja su kylančiomis energijos kainomis, besitęsiančia prieglobsčio krize, ir neseniai suduotu smūgiu fiskaliniams planams dėl pražūtingo teismo sprendimo, kuris sukėlė finansinę grėsmę šalies ekologinėms strategijoms.

ŠALTINIS EUROPEAN CONSERVATIVE

Reklama

Susiję straipsniai

Ginsime Almantą Stankūną, kol reikės

Vytautas Radžvilas | Veidaknygė Įvyko Vilniaus m. savivaldybės Tarybos Etikos komisijos posėdis. Jame svarstytas Tarybos nario P. Pinelio skundas...

Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai šešiasdešimt ketvirtoji (liepos 6) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Agresorius antrą naktį iš eilės intensyviai su dronais Shahed atakavo visą Ukrainos teritoriją. Iš...

Marius Kundrotas. Patriotizmas, teisė ir teisingumas

atodangos.com Jau kurį laiką lietuvius skaldo klausimai: ar Lietuva – vis dar mūsų valstybė, ar ji uzurpuota priešiškų jėgų,...

“Europoje socialdemokratija išnyko. Turime radikaliąją kairę”: Pokalbis su Janezu Janša

Gegužės mėn. paskelbiau interviu su Slovėnijos opozicijos lyderiu ir buvusiu ministru pirmininku Janezu Janša. Su šiuo slovėnų politiku...