Knygos „Neofeodalizmo atėjimas. Perspėjimas pasaulinei viduriniajai klasei“ pristatymas

Vytautas Sinica: „Neofeodalizmo atėjimas“ – sausio 25 Vilniuje!

Knygą apie nacionalizmą Vilniuje pristatėme (ir dar pristatysime!), o štai knygos apie naująjį feodalizmą – dar ne. Klaida bus ištaisyta, skriauda atitaisyta ir su knyga bei jos idėjomis galėsite susipažinti, o ir apskritai naujosios ekonominės tvarkos temą aptarti jau greitai – sausio 25 dieną 17.30 val. Vilniaus Adomo Mickevičiaus bibliotekoje.

Diskusijai knygos tema kviesime dviese – profesorius Vytautas Radžvilas ir aš. Ir taip, tema daugiau apie visuomenės sanklodos pokyčius nei tiesiogiai apie ekonomiką. Plačiau iš knygos anotacijos:

Po epochos, kai visuomenės turtėjo ir augo žmonių galimybės, nenumaldomai grįžtame į epochą, kuriai būdinga didesnė turto ir nuosavybės koncentracija, mažos galimybės pakilti iš socialinės klasės, kurioje gimstame, demografinė stagnacija ir vis didesnis dogmatizmas. Jei per pastaruosius septyniasdešimt metų ne tik Amerikoje, bet ir didžiojoje išsivysčiusio pasaulio dalyje masiškai plėtėsi vidurinioji klasė, tai šiandien ši klasė mažėja ir formuojasi nauja, hierarchinė visuomenė.

Naujosios santvarkos viršūnėje yra dvi klasės – atgimęs elitas, dominuojantis profesijų viršūnėse, universitetuose, žiniasklaidoje ir kultūroje, ir naujoji aristokratija, kuriai vadovauja technologijų oligarchai, turintys neregėtą turtą ir vis labiau kontroliuojantys informaciją. Žemiau šių dviejų klasių yra trečiasis, kurį šiandien daugiausia sudaro smulkieji verslininkai, smulkieji nekilnojamojo turto savininkai, kvalifikuoti darbininkai ir į privataus sektoriaus specialistai. Didžiąją šiuolaikinės istorijos dalį ši klasė buvo aukštumoje, tačiau dabar ji nyksta, o esančiųjų dar žemiau, naujųjų valstiečių, skaičius auga. Tai didžiulė, besiplečianti neturinčių nuosavybės gyventojų grupė. Autorius teigia, kad šios tendencijos stiprėja, bet mes vis dar galime jas pakeisti. Galime, jei žmonės supras, kas iš tikrųjų vyksta, ir sugebės tam pasipriešinti.

SVARBU! Tai nėra nei liberali, nei socialistinė knyga, siūlanti perskirstyti, kad nebūtų atskirties. Iš knygos problematikos gali atrodyti, kad jeigu problema yra auganti atskirtis, tai siūlymas socialistinis. Tai pasenęs mąstymas. Knyga kaip tik įdomi (ir) tuo, kad joje gerai atsiskleidžia, kaip kairioji ideologija ekonomikoje ir kitose srityse, mokesčių politikoje, užprogramavo ir gilino atskirtį. Mano lūkestis leidžiant šią verstinę JAV profesoriaus knygą – kad geriau pažinsime, kurios klišės apie ekonomiką pasenusios ir kaip užčiuopti naują socialinę tikrovę. Pabandom!

Renginyje galėsite leidėjo kaina įsigyti DVI knygas – pristatomąją Joelio Kotkino „Neofeodalizmo atėjimas“ (2023) ir niekada viešai nepristatinėtą, bet gal renginyje irgi komentaro sulauksiančią Harvardo profesorės Hary Hirschfeld studiją „Akvinietis ir rinka“ (2021) apie klasikinės teorijos požiūrį į šiuolaikines ekonomines problemas. Kaip leidėjas tvirtai tikiu, kad abi knygos labai prasmingai papildo viena kitą.

Nepasididžiuokite!

1 COMMENT

Comments are closed.

Reklama

Susiję straipsniai

“Europoje socialdemokratija išnyko. Turime radikaliąją kairę”: Pokalbis su Janezu Janša

Gegužės mėn. paskelbiau interviu su Slovėnijos opozicijos lyderiu ir buvusiu ministru pirmininku Janezu Janša. Su šiuo slovėnų politiku...

Ar reikia uždrausti konversinę terapiją homoseksualiems asmenims?

Ramūnas Aušrotas | Veidaknygė Šiandien, kaip Rengimo šeimai asociacijos pirmininkui, teko dalyvauti ir pasisakyti LRT Radijo ringo laidoje „Ar...

Dominykas Vanhara. Kaip sumažinti bankų įkainius?

Viena iš visuomenei aktualių temų artėjančiuose Seimo rinkimuose yra nuolatos ir drastiškai brangstantys Lietuvoje veikiančių komercinių bankų įkainiai,...

Karas Ukrainoje. Aštuoni šimtai šešiasdešimt trečioji (liepos 5) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Agresorius naktį surengė didelę ataką dronais Shahed. Iš Kursk ir Krasnodar sričių kilo 32...