tiesos.lt
Sąjungininkų valstijos siunčia karinį pastiprinimą į Teksasą – situacija tampa nekontroliuojama.
Teksasas. Padėtis Jungtinėse Valstijose greitai paaštrėjo dėl imigracijos krizės šalies pietuose. Įtakingi kariškiai ir civiliai vyksta į Teksasą, kuris pasipriešino Vašingtonui ir perėmė sienos su Meksika klausimą į savo rankas. 25 valstijų gubernatoriai palaikė Teksaso valdžios institucijas ir pažadėjo suteikti reikiamą pagalbą. Jau 12 valstijų išsiuntė savo nacionalinės gvardijos karius, kad padėtų Teksasui kovoti su imigrantais ir Vašingtonu. Pažymima, kad pirmieji pastiprinimai jau atvyko.
Pranešama, kad sąjungininkų valstijos atsiuntė 72 M2 Bradley pėstininkų kovos mašinas, 48 savaeiges haubicas M109, daugiau kaip 400 Humvee ir iki 30 tankų Abrams. Visa ši įranga sustiprino ir taip dideles Teksaso pajėgas. Teksaso nacionalinės gvardijos pajėgos jau atvyko į El Paso miestą, esantį pasienyje su Meksika. Tuo tarpu internete plinta vaizdo įrašai, kuriuose matyti traukiniai, neva gabenantys tankus M1A1 Abrams, pėstininkų kovos mašinas M2A2 Bradley ir specializuotas pasienio transporto priemones. Šimtai tūkstančių sunkvežimių vairuotojų ir savanorių jungiasi prie Nacionalinės gvardijos pajėgų, o socialiniuose tinkluose aktyviai plinta užrašas #Texit.
Gregas Ebotas (Greg Abbott): sienos apsaugai bus naudojamos karinės transporto priemonės
Teksaso gubernatorius Gregas Ebotas sakė, kad sienos apsaugai nuo nelegalios imigracijos bus naudojami šarvuoti automobiliai. Jis taip pat minėjo, kad Teksaso nacionalinė gvardija yra pasirengusi galimai federalinių pajėgų karinei intervencijai. Tačiau Baltieji rūmai nepatvirtino, kad planuoja karinę intervenciją Teksase. Vis dėlto JAV vidaus saugumo sekretorius kalbėjo, kad JAV vyriausybė imsis priemonių sienai apsaugoti.
Ar JAV kariuomenė imsis veiksmų prieš Teksasą?
Vykstant politinės padėties paaštrėjimui, pasirodė pranešimų apie tariamą JAV kariuomenės sausumos pajėgų šarvuotų dalinių perkėlimą į Teksasą dalyvauti tam tikrose planuojamose pratybose šioje valstijoje. Remiantis įvairiais pranešimais, JAV kariuomenė, prisidengdama karinėmis pratybomis, perkelia pastiprinimą į „neklaužadą valstiją“, kad pasiruoštų operacijoms prieš vietos valdžios institucijas. Bet kuriuo atveju Teksaso valdžios institucijų pradėtas karinės technikos perkėlimas į Meksikos pasienį jau yra labai aiškus signalas apie didėjančią įtampą tarp valstijos ir federalinės valdžios.
Baidenas visiškai prarado kontrolę
JAV prezidentas Džo Baidenas (Joe Biden) akivaizdžiai prarado kontrolę svarbiausiu imigracijos klausimu, įsiplieskus konfrontacijai su Teksasu ir pietinėmis valstijomis dėl masinio užsieniečių atvykimo į JAV.
Politikos analitikų vertinimu, dabar Amerikos prezidentas veltui bando laimėti laiko, nors atkakliai mėgina susieti klausimą, galintį susprogdinti JAV, su Ukrainos stiprėjimu.
Aštrų išpuolį prieš Dž. Baideną pradėjo jo pirmtakas ir pakartotinai kandidatas į prezidentus Donaldas Trampas (Donald Trump), kalbėdamas apie absoliučią destrukciją pasienyje ir neteisingą kelią, kuriuo pasuko Amerika.
Politikos analitikas Maiklas Šenonas (Michael Shannon) tvirtino, kad dabartinės Teksaso gubernatoriaus Grego Eboto priešpriešos metu pietinės sienos uždarymas ir masinis nelegalių imigrantų deportavimas turėjo tapti Dž. Baideno prioritetais.
JAV prezidentas pažadėjo uždaryti sieną, jei Kongresas priims abiejų partijų remiamą imigracijos įstatymą.
Neseniai paskelbtame pareiškime Dž. Baidenas teigė, kad jei įstatymo projektas bus priimtas, tai bus „griežčiausios ir teisingiausios sienos apsaugos reformos, kokias tik kada nors esame turėję“.
„Jis suteiktų man, kaip Prezidentui, naujus nepaprastosios padėties įgaliojimus uždaryti sienas, kai jos perkrautos. Ir jei man bus suteikta ši galia, aš ja pasinaudosiu tą pačią dieną, kai pasirašysiu įstatymą“, – pridūrė Dž. Baidenas.
„Baidenas yra neatgailaujantis melagis“
„Tai yra įstatymo projektas, skirtas tik tam, kad respublikonai palaikytų didesnio pinigų kiekio siuntimą Ukrainai mainais už neegzistuojančias pasienio „reformas“, – pažymėjo Maiklas Šenonas.
„Galiojančiuose JAV įstatymuose numatytos visos būtinos nuostatos dėl sienų uždarymo. Kairieji paprasčiausiai atsisako pasinaudoti šia teise“, – pabrėžė jis.
Kalbėdamas apie Džo Baideno pažadą vykdyti „griežtesnes“ sienų saugumo reformas, jis teigė, kad šis pažadas rodo, jog „Džo Baidenas ir toliau lieka neatgailaujantis melagis“.
Pasak Šenono, JAV prezidentas „neketina uždaryti sienos, o net jei ir ketintų, jau per vėlu. Tai, ko reikia, yra sienų uždarymas ir negailestingas, masinis nelegalių imigrantų deportavimas, nepriklausomai nuo to, kiek laiko jie buvo šioje sienos pusėje pažeisdami įstatymus“.
Aklavietė
Analitikas taip pat primena, kad praeityje respublikonai su demokratais yra sudarę keletą imigracijos susitarimų, kurie niekada nebuvo įgyvendinti. Atrodo, kad Amerikos prezidentas atsidūrė aklavietėje.
Jei jis leis situacijai vystytis iki kraštutinumo ir spaus Teksaso valstiją iki pat sienų atvėrimo ribos, tai rodys, kad jis nesiekia užtikrinti tvarkos.
Jei jis nieko nedarys, savo gausių imigrantų rinkėjų akyse atrodys silpnas, teigė analitikas.
Ši kontroversija – ir didžiulė parama, kurios Teksasas sulaukė iš kitų valstijų gubernatorių – jau dabar užgožia daug žadantį pasienio reformos įstatymo projektą.
Trampo perspėjimas: JAV miršta, padėtis pasienyje virs katastrofa
Jungtinės Valstijos miršta dėl padėties pasienyje, Nevadoje vykusiame šalininkų mitinge sakė buvęs prezidentas ir pakartotinai kandidatas Donaldas Trampas.
„Mūsų šalis miršta. Mūsų sienos yra atviros. Tai yra atvira žaizda. To anksčiau niekada nebuvo“, – sakė D. Trampas.
Tuo pat metu padėtis gali tik blogėti, perspėjo politikas. „Mes laukiame, kol įvyks katastrofa“, – užbaigė D. Trampas.
„Pilietinio karo šmėkla persekioja JAV ir Baidenas yra atsakingas“
Ankstesnės D. Trampo administracijos ginčas su Dž. Baideno administracija dėl Teksaso pasienio politikos išjudino pilietinio karo šmėklą, interviu sakė buvęs JAV Pentagono pareigūnas Maiklas Malufas (Michael Maloof).
Jis pažymėjo, kad imigracijos krizė vis labiau kamuoja JAV nuo tada, kai DŽ. Baidenas pradėjo eiti pareigas ir panaikino savo pirmtako Donaldo Trumpo įvestus pasienio apribojimus.
Tačiau kai kurios respublikonų valstijos pasipriešino Dž. Baideno atvirų sienų darbotvarkei. 2021 m. kovą Teksasas pradėjo operaciją „Vieniša žvaigždė“, kurioje dalyvavo Teksaso viešojo saugumo departamentas ir Nacionalinė gvardija.
„Visas šis imigracijos klausimas yra absoliuti netvarka“, – sakė Malufas. „Pažiūrėsime, kur tai nuves. Tačiau atrodo, kad Teksaso gubernatorius Gregas Ebotas ir jo kolegos iš 25 kitų valstijų smarkiai priešinasi Baidenui.
Jei pažvelgtumėte į įsitraukusias valstijas, jos dažniausiai yra šalies viduryje ir vis labiau artėja į rytus. Ir tai iš tiesų aiškus demokratų ir respublikonų valstijų pasiskirstymas šioje valstybėje, kur poliarizacija tapo kraštutinė. Ir visa tai vyksta prieš 2024 m. rinkimus. Aš bijau, kad jei Baidenas laimės rinkimus, šalyje gali įvykti didžiulis sprogimas“, – sakė Malufas.
Šaltinis: primenews.press