JAV Oregono valstijos įstatymų leidėjai priėmė įstatymo projektą, kuriuo bus vėl kriminalizuoti sunkieji narkotikai po to, kai mirčių nuo perdozavimo padaugėjo 190 proc., o demokratų partijos vadovaujamas Portlando miestas net buvo priverstas paskelbti nepaprastąją padėtį dėl narkotikų krizės. Įstatymo projektą dar turi pasirašyti demokratų partijai atstovaujanti valstijos gubernatorė, tačiau ji teigia, kad įstatymą pasirašys, kadangi „kitos išeities nebėra“. Nedidelių kiekių visų narkotikų, net ir sunkiųjų, laikymas Oregone buvo dekriminalizuotas prieš tris metus, remiantis nuostata, jog narkotikų vartojimas yra ne nusikaltimas, o liga, ir už ligą neturi būti baudžiama, kaip už kriminalinį nusikaltimą.
Per 12 mėnesių iki 2021 m. pradžios Oregone buvo 861 mirties nuo perdozavimo atvejis; per tokį patį 12 mėnesių laikotarpį 2023 m. šis skaičius išaugo iki 1650 mirties atvejų. Perdozavimo atvejų padaugėjo, nors valstija ir stengėsi finansuoti dekriminalizavimo plano esmę sudarančius intensyvios pagalbos centrus, kuriuose buvo teikiama medicininė pagalba narkomanams. Bet Portlando miesto centro gatvės tapo narkotikų turgumi po atviru dangumi. Dabar net tokie progresyvūs demokratų partijos politikai, kaip Oregono gubernatorė T. Kotek, jau yra pasirengę nutraukti narkotikų legalizavimo eksperimentą, kol narkotikų krizė dar labiau neišplito.
Pasak gubernatorės, narkotikų legalizavimo atšaukimas bus „tikros ir nuolatinės veiklos pradžia“. Nedidelio kiekio narkotikų, tokių kaip heroinas ar metamfetaminas ir pan. laikymas vėl tampa nusikaltimu, už kurį gresia iki šešių mėnesių kalėjimo. Taip pat policija privalės konfiskuoti narkotikus. Sugriežtinamas ir narkotikų prekeivių baudžiamasis persekiojimas. Kartu numatytas ir narkomanų gydymas nuo priklausomybės.
Prieš įstatymo priėmimą valstijoje buvo surengti viešieji klausymai. Juose vieno rajono prokuroro padėjėjas papasakojo apie savo sūnų, kuris eidamas į mokyklą Portlando centre nešėsi kuprinę ne ant pečių, o ant krūtinės, kad apsisaugotų nuo narkomano, „mosuojančio heroino adata“. „Kaip mes priėjome iki to, kad mūsų vaikai, eidami į mokyklą, turi naudoti kuprines kaip skydus?“ – klausė prokuroro padėjėjas. Kaip įprasta, narkotikų vartojimo griežtinimui prieštaravo įvairios taip vadinamos žmogaus teisių ir kovos prieš rasizmą organizacijos. Jos tokį įstatymą vadino rasistiniu, kadangi juodųjų ir spalvotųjų valstijos gyventojų tarpe narkomanija labiau išplitusi, negu tarp baltųjų ir atitinkamai daugiau juodųjų bei spalvotųjų pateks į kalėjimus, negu baltųjų. Taigi, įstatymas sukels daugiau kančių juodiesiems bei spalvotiesiems, negu baltiesiems Oregono gyventojams. Tačiau šį kartą net demokratų partijos kontroliuojamas valstijos parlamentas šių argumentų jau nebepaisė.
Pastaruoju metu Oregoną sukrėtė ir žinia apie vyriškį, kuris kaltinamas narkotikais vaišinęs savo dvylikametės dukters drauges, į jų kokteilius įmaišydamas narkotikų ir „stebėdamas, kaip jos miega“. Minėto vyriškio namuose į „pižamų vakarėlį“ atėjo trys jo dukros draugės. Jos ketino linksmai praleisti vakarą ir likti nakvoti. Policijos duomenimis, namų šeimininkas „labai aktyviai dalyvavo“ šiame mergaičių renginyje. Jis užsakė picų vakarienei ir pagamino joms kokteilius bei „primygtinai reikalavo“, kad jos juos išgertų. Į kokteilius jis primaišė narkotikų. Tai vėliau buvo nustatyta medicininės ekspertizės metu. Tačiau laimei viena mergaičių savo kokteilio neišgėrė ir, pamačiusi, kas atsitiko jos draugėms, naktį telefonu iškvietė pagalbą.
Įtariamasis nusikaltėlis dirbo žmogiškųjų išteklių vadybininku vienoje vietos įmonių.