Labai įdomūs dalykai vyksta Briuselyje ir dar nežinau, ar tai bus kaip nors nušviesta ir Lietuvos didžiojoje žiniasklaidoje. Kasmet Yoramo Hazony (lietuviškai pernai išleistos knygos „Nacionalizmo dorybė“ autoriaus) organizuojama „NatCon“ konferencija susidūrė su problemomis. Iš pradžių dėl vietos politikų spaudimo įvairūs viešbučiai atšaukė renginio rezervaciją. Galiausiai viename Briuselio priemiestyje sutarus dėl vietos su tunisiečiu viešbučio savininku, priemiesčio meras turkas Emiras Kiras apskritai uždraudė renginį kaip neva fašistinį ir antidemokratinį. Prie renginio vietos pasiųstos policijos pajėgos, susirinko „Antifa“ protestuotojai. Dalis dalyvių spėjo susirinkti, vėliau atvykę patekti nebegalėjo. Renginys galiausiai su visomis kliūtimis įvyko.
Belgijos premjeras pasakė, kad toks mero elgesys, draudžiant renginį dėl jo pažiūrų, yra „nepriimtinas“ ir „antikonstitucinis“. Belgijos vyriausiasis administracinis teismas įpareigojo leisti renginį, nes jis nekelia jokios grėsmės viešajam saugumui – grėsmę kelia nebent prieš jį protestuojanti „Antifa“. Spėčiau, kad tokia ypač premjero reakcija iš dalies dėl to, kad viskas nepraėjo tyliai, Europos žiniasklaida aprašė ir ne kaip kažką normalaus, o kaip skandalingą įvykį.
Briuselio valdžia siunčia labai aiškią žinią, kad jeigu kas su vyraujančia globalistine ideologija ir centralizacijos idėjomis jaučiatės nepakeliui, tai jums čia ir yra ne vieta, nešdinkitės.
Galimai kažko nežinau, gal praeityje panašūs įvykiai praėjo tylomis, tačiau atrodo, kad tai pirmas kartas, kai taiki konferencija yra valdžios blokuojama atvirai dėl to, kokią pasaulėžiūrą atstovauja jame susirinkusieji. Tai vyksta ES sostinėje, Briuselyje, taigi vietoje, kuri turėtų įkūnyti ES deklaruojamas demokratines vertybes ir telkti europinio demokratinio forumo ir procesų dalyvius. Nutinka visiškai priešingai – kaip tik Briuselio valdžia siunčia labai aiškią žinią, kad jeigu kas su vyraujančia globalistine ideologija ir centralizacijos idėjomis jaučiatės nepakeliui, tai jums čia ir yra ne vieta, nešdinkitės.
Spėju, kaip tik tokie žmonės kaip Briuselio valdžia mėgtų užduoti tą beprotiškai kvailą klausimą: „Jeigu esate ES kritikai, tai ko jums į tą Europos Parlamentą?“. Ir nesuprastų, kai jiems atsakoma, kad būtent ten, kur priimami ES sprendimai, svarbiausia būti tiems, kurie linkę ES politikos klausimais ne tik palinksėti kaip avys, bet ir turėti poziciją, siūlymų, kritikos, alternatyvų ir valios prireikus kovoti už tuos dalykus.
Kadangi Lietuvoje viskas bent iš dalies dabar matuojama prorusiškumu, tai konferencija šiuo požiūriu buvusi neutrali. Joje buvo ir prokremliškų (Zemmouras, Farage), ir pabrėžtinai antikremliškų (Morowieckis, Legutko, Engelsas), ir Rusijos klausimu faktiškai nekalbančių (Dreher) pranešėjų. Dar svarbiau, renginys represuotas ne dėl geopolitikos, kuri Briuselio „elito“ tikrai nevienija, o dėl „fašistinės“ pasaulėžiūros – buvimo už nacionalines valstybes ir prieš globalizmą. Nes būtent tai (nacionalinių valstybių ir tautų išlikimas arba ištirpimas) yra esminė takoskyra ir svarbiausias klausimas mūsų dienų Europos Sąjungos vidaus politikoje. Būtent šiuo klausimu laimėti abiems takoskyros pusėms tampa būtina bet kokia kaina, nes sugyvenimas tarp dviejų vizijų iš principo neįmanomas. Ir būtent tą klausimą būtina spręsti, ginant nacionalinių valstybių suverenumą ir tapatumą adekvačiomis priemonėmis. Tame tarpe ir nuo Rusijos imperializmo.
Nereikia ir sakyti, kad jeigu esate prieš tokias ideologinės cenzūros formas ir už nacionalinių valstybių išsaugojimą Europos Valstybių Sąjungoje, vienintelis atvirai ir nuosekliai šias idėjas ginantis politinis judėjimas Lietuvoje yra Nacionalinis susivienijimas. Pasirašykite už mūsų teisę dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose birželio 9 dieną, skirkite savo 0,6 proc. nuo GPM Nacionaliniam susivienijimui ir 1,2 proc. GPM „Pro Patria“ sambūriui. GPM parama partijai ir visuomeninei organizacijai yra atskiros ir viena kitai netrukdo, o daugybė žmonių to iki šiol nežino.