Lenkijos prezidentas A. Duda pranešė, kad Lenkija yra pasirengusi dislokuoti savo teritorijoje JAV branduolinius ginklus, ir sako, kad ši tema jau aptarta Vašingtone. Pasak A. Dudos, kai Rusija vis labiau militarizuoja tarp Lenkijos ir Lietuvos esančią Kaliningrado sritį ir perkėlė savo taktinius branduolinius ginklus į Baltarusiją, branduolinių ginklų buvimas Lenkijoje – logiškas atsakas ir papildomas atgrasymas nuo Rusijos agresijos. „Jei mūsų sąjungininkai nuspręs dislokuoti branduolinius ginklus kaip branduolinio pasidalijimo dalį ir mūsų teritorijoje, kad sustiprintų NATO rytinio flango saugumą, esame tam pasirengę“ – sakė Lenkijos prezidentas. JAV taktinių branduolinių ginklų šiuo metu yra Belgijoje, Vokietijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Turkijoje ir Italijoje. Jie dislokuoti pagal NATO sąjungininkų branduolinio dalijimosi programą.
Praėjusią savaitę Lankydamasis JAV, A. Duda greta oficialių susitikimų taip pat privačiai susitiko ir su buvusiu JAV prezidentu D. Trumpu, su kuriuo aptarė įvairius klausimus, įskaitant Dudos siūlymą visoms NATO šalims padidinti savo gynybos biudžetus iki 3 proc. BVP. Tai atitinka ankstesnius Trumpo reikalavimus NATO narėms padidinti savo išlaidas gynybai. Lenkija jau dabar skiria gynybai apie 4 proc. nuo BVP. Nuo 2022 m. vasario mėn., prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai į Ukrainą, Putinas ne kartą viešai grasino Vakarams branduoliniais ginklais.
Branduolinis ginklas yra be galo stiprus ir vienintelis iš tikro efektyvus puolimo atgrasymo faktorius. Neabejotina, jog Putinas nebūtų puolęs Ukrainos, jei Ukraina iki šiol tebeturėtų savo branduolinius ginklus, kurių ji atsisakė ir perdavė Rusijai 1994 m. mainais į Budapešto memorandumą, kurį pasirašiusios JAV, Rusija ir kitos branduolinės valstybės suteikė Ukrainai saugumo garantijas. Po Sovietų Sąjungos griūties, Ukraina perėmė jos teritorijoje buvusį branduolinį arsenalą, ir tuo metu pagal turimų branduolinių ginklų kiekį buvo trečia branduolinė galia pasaulyje po JAV ir Rusijos.