Pasak „Lockheed Martin” viceprezidento Jonathano Hoyle’o, HIMARS sistemos tapo pagrindine daugumos NATO kariuomenių įranga ir įrodė savo efektyvumą Ukrainoje.
JAV karinės pramonės koncernas „Lockheed Martin” atidarė amerikietiškų daugkartinių raketų paleidimo įrenginių HIMARS gamybos gamyklą Meleco mieste Lenkijoje. Apie tai leidiniui PAP kalbėjo bendrovės viceprezidentas Europoje Džonatanas Hoilas (Jonathan Hoyle).
Jonathanas Hoyle’as pažymėjo, kad gamykla Melece yra antras pagal dydį „Lockheed Martin” gamybos centras pasaulyje.
„Vienintelė didesnė gamykla lieka mūsų Grinvilio gamykla Jungtinėse Valstijose”, – sakė viceprezidentas.
Kaip pažymi J. Hoyle’as, karas Ukrainoje išryškino poreikį investuoti į ginkluotę, kurios gamyba pastaruosius 20 metų nebuvo NATO prioritetas. Jis pabrėžė, kad HIMARS sistemos įrodė savo efektyvumą Ukrainos fronte.
„Šis konfliktas parodė, kaip svarbu tiksliai šaudyti. Mūsų gaminami HIMARS įrenginiai tapo pagrindine daugelio NATO kariuomenių įranga. Jie tarnauja kaip atgrasymo priemonė, tačiau jei susiklosto situacija, kai šią įrangą reikia panaudoti, ji leidžia smogti stipriai ir labai tiksliai. Tai buvo pademonstruota Ukrainoje”, – sakė Jonathanas Hoyle’as.
„Lockheed Martin” viceprezidentas taip pat pabrėžė alternatyvių gamybos vietų kūrimo svarbą. Pasak jo, pandemija parodė, kad visos pramonės sutelkimas vienoje vietoje susijęs su didele rizika.
Priminsime, rugpjūčio 3 d. tapo žinoma, kad Rumunijoje statoma gamykla, kurioje bus gaminamos pažangiausios raketos „Patriot SAM”. Pirmaisiais etapais Rumunijos gamykloje bus tik surenkamos gatavos raketos. Tačiau toliau „Raytheon” perduos technologiją visavertei gamybai.
Rugpjūčio 11 d. taip pat pranešėme, kad Taivano bendrovė TSMC ketina statyti lustų gamyklą Vokietijoje. Analitikų nuomone, Vokietija neturėtų pakartoti klaidos su „Nord Stream”, atsidūrusi priklausomoje padėtyje.
focus.ua