2024-11-24, Sekmadienis

Vokietija priėmė lyties saviidentifikavimo įstatymą, leidžiantį pereidinėti nuo lyties prie lyties vaikams

tiesos.lt

Balandžio 12 d. Vokietijos parlamentas (Bundestagas), nepaisydamas moterų teisių gynėjų protestų, priėmė vieną iš toliausiai žengiančių pasaulyje lytinio apsisprendimo politikos priemonių. Savarankiško apsisprendimo įstatymu (SBGG) „lytinė tapatybė“ apibūdinama kaip saugoma savybė, ir tėvams leidžiama nuo gimimo keisti lyties įrašą savo vaikų dokumentuose.

Kanclerio Olafo Šolco (Olaf Scholz) trijų partijų koalicijos remiamas ir Socialdemokratų partijos (SDP) propaguojamas bei palaikomas SBGG taip pat numato, kad piliečiai gali būti baudžiami iki 10 000 eurų (apie 10 800 JAV dolerių) bauda už asmens vardo ir gimimo lyties atskleidimą be jo sutikimo – tokiam veiksmui griežtai priešinasi translyčių aktyvistai ir vadina tai „Įvardinimą mirusiu vardu“.

Tačiau bene didžiausią nerimą keliantis įstatymo aspektas yra susijęs su įstatymo projekto dalimi, pagal kurią tėvams leidžiama keisti įrašytą vaikų lytį nuo pat gimimo. Nuo penkerių metų amžiaus leidžiama keisti vardą ir lytį, jei yra „abipusis vaiko ir jo tėvų sutikimas“.

Oficialiame Bundestago tinklalapyje pateiktame įstatymo projekto aprašyme teigiama, kad Savarankiško apsisprendimo įstatymu siekiama „įgyvendinti centrinę Pagrindinio įstatymo idėją – lytinės tapatybės apsaugą, suteikiant žmonėms galimybę be diskriminacijos pakeisti lyties įrašą ir vardą“.

Toliau nurodoma, kad po pakeitimo taikomas vienerių metų „blokavimo laikotarpis“, per kurį neleidžiama atlikti jokių kitų pakeitimų, tačiau praėjus metams asmuo gali vėl pasikeisti vardą ir lytį.

Jei tėvai nusprendžia tai daryti, jie gali pakeisti savo vaikų identifikavimo duomenis nuo pat gimimo. SBGG numato, kad vaiko sutikimas reikalingas nuo penkerių metų amžiaus, o „nuo 14 metų amžiaus nepilnamečiai gali tai padaryti patys, tačiau jiems reikalingas globėjų sutikimas“.

Tačiau jei tėvai atsisakytų teisiškai suteikti leidimą, „šeimos teismas priimtų sprendimą remdamasis vaiko interesais“, taip leisdamas valstybei paneigti tėvų ar teisėtų globėjų norus.

Svarbiausia, kad įstatyme numatytas draudimas atskleisti informaciją, draudžiantis nurodyti asmens lytį ir buvusį gimimo metu suteiktą vardą. Šis draudimas taip pat taikomas SBGG įstatymo paliečiamos šeimos nariams. Visiems, kurie pažeis draudimą atskleisti informaciją, grės iki 10 000 eurų bauda, o tai gali atgrasyti šeimos narius diskutuoti, kaip juos paveiks tapatybės pasikeitimas.

Šaltinis: reduxx.info

2 KOMENTARAI

  1. Paklausykite, žmonės gerieji: Rusijoje buvo galima gamtą koreguoti – pvz., apgręžti Šiaurės upių tėkmę? Buvo! Tai kodėl negalima apgręžti vaiko (ar suaugusio) lyties krypties? Kuo jau tas vaikas už upę mandresnis?





  2. Noreciau pakeisti ir amziu. Gera butu sulaukus 16 tapti pensininku. Kodel kliudo mano tapatybes raiskai?

Komentarai nepriimami.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis ketvirtoji (lapkričio 23) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Kursko kryptis. Kontaktinėje linijoje be pakitimų. Agresoriaus „gynybos“ ministras a. belousov inspektavo pajėgas Kursko kryptyje. Neatmestina, kad...

Lietuviai nesidžiaugia migrantais, išimtis – ukrainiečiai

Pablogėjus lietuvių požiūriui į migrantus, palankiausiai vertinami ukrainiečiai, rodo Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro (IOM Lietuva) užsakymu atlikta...

Kun. Algirdas Toliatas: kviečiu palaikyti maldoje gydytoją Aleksandrą Alekseičiką

Lietuvos krikščionių darbuotojų profesinė sąjungos dvasinis palydėtojas kun. Algirdas Toliatas paragino melstis už atleistą gydytoją Aleksandrą Alekseičiką. Skelbiame...