Nyderlandai ketina paskelbti nepaprastąją padėtį, kad apribotų į šalį atvykstančių prieglobsčio prašytojų skaičių ir padarytų ją „kuo mažiau patrauklią“ migrantams. Dešiniųjų pažiūrų prieglobsčio ministrė Marjolein Faber sakė, kad šis žingsnis leis Nyderlandų vyriausybei „labai greitai“ sustabdyti dalies galiojančių prieglobsčio įstatymų galiojimą. Pasak jos, Nyderlanduose bus taikomos „griežčiausios“ prieglobsčio ir imigracijos taisyklės Europoje ir bus įvesta sustiprinta sienų kontrolė.
M. Faber planuoja apriboti šeimų susijungimą, padidinti pažeidėjų ir prieglobsčio negavusių prašytojų deportacijų skaičių, taip pat sumažinti galimybes žmonėms skųsti teismo sprendimus. Vyriausybė taip pat nori pateikti paraišką Europos Komisijai, kad jai būtų leista nukrypti nuo ES prieglobsčio ir migracijos politikos. Atėjo metas drastiškai keisti kursą, sakė M. Faber. – „Imamės priemonių, kad Nyderlandai taptų kuo mažiau patrauklūs prieglobsčio prašytojams“. Išsami informacija apie planą buvo paskelbta ministro pirmininko Dicko Schoofo vyriausybei Hagoje pristatant savo politinę programą.
Kasmet į Nyderlandus atvyksta apie 40 000 prieglobsčio prašytojų, dėl to, kritikų teigimu, šalyje vis labiau aštrinama būsto trūkumo problema. Olandijos vyriausybė gali pasinaudoti karališkuoju dekretu ir krizės atveju įvesti nepaprastąją padėtį, leidžiančią jai imtis priemonių be parlamento pritarimo, kaip tai įvyko koronaviruso pandemijos metu. Tačiau sprendimas turi būti teisiškai pagrįstas, o teisės ekspertai abejoja, ar prieglobsčio prašytojų skaičius, kuris šiuo metu yra stabilus, yra toks didelis, kad būtų galima paskelbti krizę. Opozicinės partijos reagavo su pasipiktinimu, vadindamos vyriausybės planą nedemokratišku ir teigdamos, kad būsto krizė yra taupymo pasekmė. Prieglobsčio prašytojų ir migrantų skaičiaus mažinimas yra vienas pagrindinių liepos mėnesį darbą pradėjusios naujosios Nyderlandų vyriausybės tikslų. Į keturių partijų koaliciją įeina populisto Geerto Wilderso vadovaujama Laisvės partija (PVV), kuri 2023 metų lapkritį laimėjo parlamento rinkimus.
Nyderlnduose ponia Marjolein Faber yra prieglobsčio ir migracijos ministrė (minister van Asiel en Migratie).
Mūsų liaudies išrinktieji tarnai, su sovietmety suformuotu paklusniu Maskvai charakteriu, nemokantys valdyti valstybės, tokiais išauklėję savo atžalas, kurios irgi jau tapo tautos išrinktaisiais, bet turinčios tėvų genų, bijodami netekti Briuselio išmokų, aukodami Lietuvos interesus, negindami valstybės sienų, prileido ekonominių migrantų tiek, kad jau pradeda formuotis jų getai. Visa laimė. kad Lietuva dar ne gerovės valstybė, todėl daugumai migrantų Lietuva nėra svajonių valstybe. Taukais apaugusios ir homosiatinos kempinligės pažeistos vakarų smegenys pradėjo atsitokėti tik po to, kai ateiviai pradėjo skersti savo geradarius, prievartauti jų moteris. Bet ir vėl, iš įpročio, ne į tą skylutę taiko. Vietoje to, kad neteisėtai patekusius migrantus suvaryti į laivus ir nugabenti į jų šalis, jie tuos nusikaltėlius įkalbinėja gražuoju išvykti. Mūsų išrinktieji Seime ir Briuselyje iki šiol tylėjo- būk tai negalima Briuseliui prieštarauti. O štai Vokietijos valdžiažmogiai, pabūgę savo liaudies, Briuselio nebijo ir, pradėję kontroliuoti Vokietijos sienas, po truputį eina valstybės gelbėjimo keliu. O mūsiškiai, iki šiol nepalaikę Vengrijos ir Lenkijos mėginimo priešintis Briuseliui, iki šiol sėdi po šluota, nors rinkimai ant nosies. Nesinori tikėti, kad jiems galima taikyti posakį, kad jei miręs, tai ilgam, jei kvailas- visam laikui.