2024-11-23, Šeštadienis

Kai metai po metų švietimo sistemą leidžiama drožti politikos planktonui…

Regina Statkuvienė | Veidaknygė

 

Kai metai po metų švietimo sistemą leidžiama drožti menkiausio protelio, žemiausio emocinio intelekto politikos planktonui

Grįžtu vakar iš dvyliktokų tėvų susirinkimo. Naujienos apie egzaminus. Bandau įsivaizduoti, jei tokiais principais veiktų verslas ar tie, kas pinigus užsidirba, o ne gauna.

Taigi, 11 klasės tarpiniai iš pradžių buvo pilotinis projektas, bet dabar jie tampa pirma egzamino dalimi (kad vaikučiai nestresuotų, egzus laikyti vienu metu per sudėtinga, tai keičiam tvarką) ir gautas balas reiškia galutinio rezultato dalį.

O, bet, tačiau (kadangi tie tarpiniai buvo visiškas š, absurdas ir fiasko), tai nepatenkinti rezultatu galės pirmą dalį perlaikyti ir įskaitysime tą rezultatą, kuris bus geresnis. Va, kokia dosni ŠMSM!

Prie egzaminų prileidžiami tie, kas turi teigiamą įvertinimą (na, šitas nuo amžių amžinųjų aiškus dalykas – trimestre vienetas, reiškia egzų laikyti negali), o, bet, tačiau užsienio kalbą vaikučiai laikysite balandžio mėnesį, per šv. Velykų atostogas. Kam šventės, o kam darbymetis. Mokytojai ir abiturientai – kita kasta.

Bet čia aš burnoti negaliu, nes mane užčiaupia nuostabus ministerijos argumentas – už egzaminus per atostogas prie tų atostogų bus pridėta viena papildoma diena. Tikrai, reikia baigti šiuolaikinį universitetą, kad tai sugalvotum ir taip suprastum sąvoką „atostogos“.

Nežinau, kaip jie spręs situacijas, jei, pvz., mokinys užsienio k. egzaminą išlaikys (balandžio mėn.), o metiniame (birželio mėn.) bus neigimas (bet gal žiniukai ministerijoje buria, kad taip tikrai nebus?). Kaip čia su logika ir taisyklėmis?

Ai, vos nepamiršau. Gi dar yra PRIVALOMA SAVANORYSTĖ, be kurios negausite socialinių valandų, taigi, ir atestato (kuris modernioje šalyje, aišku, jau tik skaitmeninis, kam tas popierius, saugokime gamtą).

Tai savanorystė ar privaloma veikla? Kas čia per oksimoronas?

Ir pabaigai – labai nesinervuokite, nes dabar į kai kurias universitetų programas stojant priima ir su 5,5 balo rezultatais. Tai mokinių mažai, aukštųjų – per akis, rasit, kas priglobs.

Pabendravus su mano kartos ir vyresniais, dažniausiai labai aišku, kas baigė universitetą, o kas ne.

Nes universitetinis išsilavinimas suteikdavo kitokį požiūrį į pasaulį, kuriame normalu dažniau klausti, o ne teigti, kuriame realybė daugiamatė ir sudėtinga.

Dabar jau išeina žiniukai, žinantys, kokia tvarka vienintelė, nepakartojama ir teisinga – plokščiojo pasaulio žiniukai.

Homo novus keičia homo sovieticus.

Man tai netinka.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis trečioji (lapkričio 22) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Agresoriaus pajėgos atakavo Ukrainos teritoriją 114 dronų Shahed, 64 Shahedai numušti, 41 neteko valdymo. Vėl...

Kodėl Vidurio Europa turi susivienyti

Charles A. Coulombe Ten, Kakanijoje, toje išnykusioje valstybėje, kurios niekas nesuprato, daugeliu atžvilgių pavyzdinėje, nors ir neįvertintoje valstybėje, taip...

Žalimo pasisakymai socialiniame tinkle sulaukė teisėsaugos dėmesio

Europarlamentaro Dainiaus Žalimo pasisakymai apie kontroversiškai vertinamą naujai sudarytą valdančiąją koaliciją socialiniame tinkle „Facebook“ sulaukė  teisėsaugos dėmesio. Kaip...

Restauruoti Lietuvos partizanų dokumentai, daugiau kaip 70 metų išbuvę po žeme

Po metus trukusių darbų restauruoti Lietuvos partizanų Tauro apygardos Geležinio Vilko ir Žalgirio rinktinių dokumentai. 2022 m. balandžio mėn....