Toyota – dar viena iš eilės didžiųjų įmonių, pastaruoju metu atsisakiusių politinio korektiškumo nuostatų. Tai neseniai įvyko po to, kai automobilių koncernas tapo politinio korektiškumo kontraversijų internete objektu.
Agentūros Bloomberg (https://archive.is/y86xJ#selection-1791.1-1839.75) duomenimis, Toyota išsiuntė įmonės vidaus naudojimo atmintinę savo darbuotojams Jungtinėse Valstijose, kurioje teigiama, kad ateityje daugiausia dėmesio skirs iniciatyvoms, skatinančioms švietimą mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos (angl. – STEM) temomis bei ruošimą darbinei veiklai.
Toyota taip pat paskelbė, kad nebedalyvaus Žmogaus teisių kampanijos įmonių lygybės indekse, kuriame įmonės vertinamos pagal palankumą LGBTQP.
Praėjusią savaitę prieš nubudusiųjų ideologiją kovojantis aktyvistas ir režisierius Robis Starbukas (Robby Starbuck) atskleidė keletą politiškai korektiškų Toyota iniciatyvų, įskaitant paramą organizacijoms, kurios prieštarauja įstatymams, draudžiantiems lyties keitimo operacijas nepilnamečiams. R. Starbukas taip pat atkreipė dėmesį į darbuotojų išteklių grupių (angl. ERGs) formavimą pagal rasę ir lytinę tapatybę, o taip pat į Toyota remiamą „drag queen“ programą vaikams.
Robis Starbukas giria „Toyota“ sprendimą ir dabar dalijasi kai kuriomis bendrovės atmintinėmis.
„Stengsimės užtikrinti, kad veikla ir renginiai būtų orientuoti į profesinį tobulėjimą, tinklų kūrimą, mentorystę ir savanorystę, t. y. į įsipareigojimus, kuri skatina mūsų verslą“, – be kitų dalykų rašo vadovų komanda.
Toyota seka kitų didžiųjų bendrovių, pavyzdžiui, Ford Motor Company, Lowe ir Molson Coors, neseniai nusprendusių atsiriboti nuo vadinamųjų įvairovės, lygybės ir įtraukties (angl. – DEI) iniciatyvų, patyrusių tokių kritikų kaip Starbukas spaudimą, pėdomis. Rugpjūtį Ford paskelbė, kad daugiausia dėmesio skirs verslo tikslams, o ne pozicijai poliarizuojančiais socialiniais klausimais.
Šaltinis friatider.se