Italijos senatorė teigia, kad motinystės, kuri yra „civilizacijos pagrindas“, negalima pakeisti. Italijos piliečiams dabar draudžiama vykti į užsienį ir susilaukti vaiko pasinaudojant surogatine motinyste. Naujasis Respublikos įstatymas, už kurį pasisakė šalies premjerė Georgia Meloni (Džordža Meloni), numato bausmes iki dvejų metų kalėjimo ir baudas iki 1 mln. eurų. Italijos Senate įstatymas buvo priimtas 84 balsais prieš 58, praneša BBC. Žemieji parlamento rūmai jį jau buvo priėmę praėjusiais metais.
Per debatus senatorė Lavinia Mennuni (Lavinija Menuni) iš Meloni partijos „Italijos broliai“ kalbėjo, kad „motinystė yra absoliučiai unikali. Ji visiškai negali būti surogatinė, nes ji yra mūsų civilizacijos pagrindas“. Taip pat ji pareiškė: „Norime išrauti surogatinės motinystės turizmo reiškinį“.
„Vaisingumo lygybė“
Italams jau anksčiau buvo uždrausta ieškoti surogatinės motinos paslaugų savo šalyje. Šiam įstatymui ypač priešinosi Italijos homoseksualų gynėjai. BBC pažymi, kad G. Meloni save apibūdina kaip krikščionę motiną ir mano, kad vaikus turėtų auginti tik vyras ir moteris. „Meloni anksčiau pasisakė prieš surogatinę motinystę, kurioje dalyvauja LGBT poros, o prieš LGBT nukreipta retorika buvo pagrindinis jos rinkimų kampanijos bruožas, – teigė britų naujienų agentūra. – 2022 m. kalboje ji pasakė „taip“ natūraliai šeimai ir „ne“ LGBT lobistams“.
G. Meloni surogatinę motinystę apibūdina kaip „bjaurios visuomenės, kuri troškimą painioja su teisėmis, o Dievą pakeičia pinigais, simbolį“.
2023 m. premjerės vyriausybė nurodė Milano miesto tarybai nutraukti tos pačios lyties tėvų vaikų registravimą. Leidinys „The Economist“ rašo, kad vis labiau plintant tos pačios lyties asmenų santuokoms, vis daugiau dėmesio skiriama tam, ką kai kurie aktyvistai vadina „vaisingumo lygybe“ – teisei susilaukti vaiko nepaisant biologinių gebėjimų. G. Meloni surogatinę motinystę apibūdina kaip „bjaurios visuomenės, kuri troškimą painioja su teisėmis, o Dievą pakeičia pinigais, simbolį“, – rašo BBC.
Prievarta prieš moteris
Popiežius Pranciškus anksčiau šiais metais taip pat pasisakė prieš surogatinę motinystę, nors ir nepalaikė jokio konkretaus teisės akto.
„Laikau smerktina vadinamosios surogatinės motinystės praktiką, kuri yra sunkus moters ir vaiko orumo pažeidimas, pagrįstas išnaudojimu situacijose, kai siekiama patenkinti materialinius motinos poreikius“, – kalbėjo popiežius savo metiniame kreipimesi į Vatikano diplomatinį korpusą. – Vaikas visada yra dovana ir niekada nėra komercinės sutarties pagrindas. Todėl išreiškiu viltį, kad tarptautinė bendruomenė stengsis visuotinai uždrausti šią praktiką.“
Praėjusį rudenį Europos Parlamento komitetai įtraukė surogatinės motinystės praktiką į prekybos žmonėmis nusikaltimų sąrašą.