Va, gerbiamieji ponai ir ponios. Netikit manim, tai patikėkit WSJ.
WSJ jums pasako tai, ko niekaip neišsteni lietuviškos bankų viešųjų ryšių prostitutės, kažkodėl vadinamos ekonomistais.
„Net-Zero“, arba nulinės CO2 emisijos, yra viso mūsų „žaliojo“ kurso pagrindas. Alfa ir omega.
Ir tai yra būtent tas dalykas, kuris sugriaus ES, ir mus visus pavers ubagais. Gal išskyrus kažkokį siaurą sluoksnelį aukštesnio ešalono lėšų įsisavintojų. Nors pastarieji taipogi bus vergais, tik šiek tiek privilegijuotais.
Citata:
„Politikai, kaip ir buvo galima nuspėti, kaltina vadovybę ir turi tam tikrą pagrindą. Įmonė dar neatsigavo po reputacijai ir finansams padarytos žalos, kurią sukėlė „dyzelgeito“ skandalas, kai įmonė buvo pagauta diegianti į automobilius programinę įrangą, kad būtų išvengta išmetamųjų teršalų bandymų. Nepadeda ir didelės darbo sąnaudos, kurias skatina agresyvi profsąjunga, veikianti kartu su Žemutinės Saksonijos žemės vyriausybe, kuriai priklauso 20 proc. balsų suteikiančių akcijų.
Tačiau didesnė kaltės dalis tenka politikams, ypač dėl jų vykdomos klimato politikos. Vokietijos automobilių pramonė yra įstrigusi tarp didesnių energijos kainų, dėl kurių didėja gamybos sąnaudos, ir įpareigojimų naudoti elektrines transporto priemones, dėl kurių mažėja pardavimai. VW lūžta nuo spaudimo.
Elektros energijos kainos dideliems pramonės vartotojams Vokietijoje gerokai viršija Europos Sąjungos vidurkį, jau nekalbant apie JAV, Kiniją ar Japoniją. Tai daugiausia lėmė Berlyno sprendimas atsisakyti anglių ir branduolinės energijos ir rinktis atsinaujinančius energijos šaltinius, kurie yra brangesni ir mažiau patikimi. Gamtinių dujų kainos svyruoja nuo 2022 m., kai Rusija įsiveržė į Ukrainą ir sutrikdė dujų tiekimą. VW yra naujausia iš daugelio bendrovių, kurios, siekdamos išvengti šių išlaidų, mažina gamybos apimtis Vokietijoje.
Tuo tarpu Europa toliau priverstinai žygiuoja link elektrinių transporto priemonių. ES reikalauja, kad kasmet vis didesnę parduodamų transporto priemonių dalį sudarytų elektromobiliai, o vidaus degimo varikliai iki 2035 m. būtų palaipsniui pašalinti. Tai verčia tokias bendroves kaip VW nukreipti dideles investicinio kapitalo sumas į elektromobilių gamybą, nepaisant nuolat mažėjančių pardavimų.“