„Valstybė priešų rankose“.
Po katastrofos Valensijoje vieno ispano ištarti žodžiai. Kitaip ir negali būti kai šalį valdo užkietėję leftistai ir kitoks komunistuojantis elementas.
Neįgali valdžia sugebėjo padaryti tik vieną – paskelbti trijų dienų gedulą. Vyriausybė atsisakė užsienio pagalbos. Į gelbėjimo ir padarinių šalinimą armija įtraukta pavėluotai. Teisinamasi kažkokiomis biurokratinėmis procedūromis.
Kita ispanė rašo: „matyt reikia ekstremalių nelaimių, kad įrodytume sau, kad mes mylinčios būtybės ir, kad palaikom vienas kitą tokiais sunkiais laikais, nepraraskime vilties ir būkime vieningi… Jie nori priversti mus tai pamiršti, bet meilė stipresnė už viską“.
Dar vienas įrašas: „Rūpinamės savimi, nes turime tik vienas kitą. Visi politikai, tarp jų ir prezidentas, pagalbos nesiuntė iki šiandienos… 5–6 dienos po tragedijos“. (Komentaras rašytas lapkričio 2 d.)
Ir dar: „Kai vyriausybė nepadeda, mes vis dar turime vienas kitą!!!“
Toliau: „Kitą dieną Katalonija atsiuntė sunkvežimius su pagalba, kurių Valencijos generalitetas nepriėmė. Po trijų dienų pasiuntėme ugniagesius gelbėtojus, savanorių autobusus, maisto sunkvežimius, drabužius, žaislus, vaistus, higienos ir valymo priemones, kibirus, kastuvus… ir jie turėjo problemų patekti į kaimus.
Tiek Generalitat Valenciana, tiek Ispanijos valstybė tai padarė kuo prasčiau, slepia ir klastoja informaciją.“
Į diskusiją įsijungia australas: „100 proc. taip. Panaši situacija nutiko ir Australijoje… vyriausybė nieko nepadarė ir iš tikrųjų sustabdė bet kokią pagalbą. Niekingas poelgis. Patys gyventojai viską gelbėjo ir valė. Mūsų vyriausybės yra mūsų priešas. Tai šiandien tikrasis blogis“.
Vokietis: „Ahrtal… ta pati reakcija. Tai buvo ir 2021 metais Ahrtal, tūkstančiai atvyko ir padėjo. Vienintelis būdas – atvykti!“
Amerikietis: „Ar žinojote, kad Šiaurės Karolinoje buvo tik vietinė pagalba pirmąsias keturias dienas ir ten žuvusių daugiau nei du tūkstančiai, tačiau žiniasklaida rašo daugiau apie Floridą“.
Šie žmonės neapsikentę valdžios neveiklumo eina valyti gatvių. Taip bendruomenė susivienijo nelaimėje. Deja, jiems buvo neleista dirbti. Neįgali valdžia dirba lėtai ir konkurentas jiems nereikalingas. Oficialus atsakymas – viskas turi būti daroma organizuotai. O nukentėjusiems žmonėms siūloma sėdėti namuose, niekur neiti ir sekti valdžios pranešimus.
Visai neseniai panašiai nutiko ir Šiaurės Karolinoje (JAV), kur žmonės rinko aukas, maistą, vandenį ir drabužius, bet žmonių pagalba buvo į stichijos regioną neįleista. Pagalbą gali teikti tik oficialios tarnybos, kurios dirba vėžlio greičiu. Tuo pačiu nukentėjusiems valstijos gyventojams buvo suteikiamos trumpalaikės paskolos už procentus. Kam nelaimė, o kam biznis.
Paskutiniais metais per pasaulį nuvilnijo įvairių gamtos katastrofų banga. Juk tai mums ir žadėjo globalusis elitas. Gal jie aiškiaregiai?
Visas katastrofas vienija vienas reiškinys – specialios tarnybos katastrofiškai visur vėluoja, todėl žmonėms kyla įtarimų, kad tai daroma sąmoningai siekiant padidinti katastrofos padarinius – aukų skaičių ir nuostolius. Gal tam, kad tikrai patikėtumėte klimato kaita? Neteigiu, kad tai tiesa, Kiekvienas pasirenkame kuo tikėti, bet duosiu patarimą, tokios nelaimės atveju pasikliauti tik savimi, savo šeima ir bendruomene. O jei po savaitės kitos atskubės ir valdžia, tai tokiu atveju geriau gražintų dalį sumokėtų mokesčių jai išlaikyti.
Dievas baudžia Ispaniją, kažkada buvusią katalikišką šalį, o dabar kai jos ateistas premjeras ir parlamentas priėmė įstatymus, kurie leidžia gėjams ir lesbietėms tuoktis ir auginti vaikus, to reikėjo ir laukti…
Spėčiau, kad valdžia tiesiog pagal apibrėžimą yra neveiksni. Juk ten kiekviename žingsnyje viską pančioja biurokratinės procedūros. O jų reikia laikytis, nes kas nesilaiko biurokratinių procedūrų, tas susilaukia biurokratinių nemalonumų. O kai jų laikaisi, tai yra ir savaitgaliai, ir pietų pertraukos, ar viešųjų pirkimų specialistas atostogauja ir t.t. Valdžia yra praktiškai bejėgė.