Kad ir koks socialus jūs buvote, ateina laikas, kai vis mažiau norite bendrauti su žmonėmis. Jūs netapote asocialiu, tik pakankamai matėte ir žinote, kad reikia taupyti energiją. Kuo daugiau su žmonėmis praleidžiate laiko, tuo labiau suprantate, kad be jų jaučiatės ramesni. Todėl su kiekvienais metais vis labiau jaučiate nepasitenkinimą bendravimu, nes:
Kartojasi tos pačios istorijos
Jūs tiek kartų stebėjote tas pačias situacijas, kad pokalbių metu galvojate: „Mes ir vėl apie tą patį“ dar nė nebaigus sakinio.
Pokalbiai apie nieką panašūs į švitrinį popierių.
Anksčiau galėjai valandų valandas kalbėtis apie nieką. Dabar tie pokalbiai apie orą ar kaimynus išeikvoja jūsų gyvybines jėgas. Pagalvojus apie pokalbį, kaip greitai bėga metai, norisi slėptis po lova.
Jūsų laisvalaikis tampa šventas
Dešimtmečius skyrę laiką kitiems, pradedate rinktis, kaip jį praleisti. Girdėjote istorijas apie kažkieno šunį, kad klausytumėte dar kartą. Dabar rami popietė namuose yra daug geriau nei buvimas kompanijoje.
Internete visko per daug
Žiniasklaida atitraukė uždangą nuo žmonių, kuriais žavėjotės. Senas draugas pasirodė esąs sąmokslo teoretikas. Kolegos dalijasi tik negatyviomis citatomis. Nuolatinis dalijimosi srautas verčia ilgėtis dienų, kai su žmonėmis bendravote asmeniškai.
Greičiau pastebite žaidimus
Pastebite subtilias manipuliacijas, kai kas nors bando jus pamaloninti. Tokie socialiniai judesiai, kitiems atrodantys protingais, tampa skausmingai akivaizdūs.
Drama atrodo kitaip
Prisimeni, kai draugų drama buvo svarbi. Dabar tai stebite pavargusiomis akimis. Grupės pokalbius dažniau nutildote, nei įsitraukiate į juos.
Matėte per daug kaukių
Daugelį metų stebėdami, kaip žmonės viešai pristato vieną veidą, o privačiai kitą, socialinis bendravimas netenka prasmės. Matėte daugybę renginių, kuriuose visi ką nors parduoda, įskaitant save. Pasiilgstate tikėjimo, kad žmonės yra būtent tokie, kokie jie teigia esą.
Elgesys internete yra kitoks
Vis labiau graudina tai, kaip žmonės elgiasi internete. Draugai, kurie skelbia apie gerumą, bet griauna žmonių gyvenimą. Įžūliai meluojantys politikai, internetą paverčiantys negarbingo mūšio lauku. Žiniasklaida, skelbianti melą.
Manieros keičiasi
Prisimeni, kai būti punktualiu buvo normalu. Dabar žmonės lyg niekur nieko paskutinę minutę atšaukia susitikimus arba vėluoja. Įprastas mandagumas tapo neįprastu.
Niekas daugiau nenori patarimų
Matote, kaip žmonės suklumpa tose pačiose situacijose, kurias jūs išgyvenote, bet jiems jūsų patarimai neįdomūs. Žmonės nori kartoti klaidas.
Begalinė reklama vargina
Vargina, kai kiekvienas tampa prekės ženklu. Pilna žmonių, kurie bando jums ką nors parduoti. Kiekvienas susitikimas atrodo kaip slaptas bandymas užmegzti ryšį. Pasiilgstate dienų, kai žmonės leido laiką, nenorėdami gauti naudos.
Apgaulė vargina
Nuolatinis pasirodymas socialiniuose tinkluose, apsimestinis domėjimasis smulkmenomis – visa tai atrodo kaip blogas spektaklis. Kartais norisi sušukti: „Ar galime penkias minutes būti tikri?“
Energija turi ribas
Po laisvalaikio su draugais, kuris anksčiau teikė jums energijos, dabar reikia savaitės atsigauti. Bendravimai tampa energijos vampyrais, o ne linksmu laiku. Jūsų socialinė baterija neįsikrauna taip, kaip anksčiau.
Pasaulis tampa garsesnis
Atrodo, kad politikai, žurnalistai ir feisbuko komentatoriai šaukia į tuštumą ir niekas nieko negirdi. Pokalbiuose gausu žmonių, kurie kalbasi vienas šalia kito. Socialinėje žiniasklaidoje tūkstantis žmonių vienu metu sako kalbas. Norisi sėdėti palaimingoje tyloje ir apsimesti, kad telefonai niekada nebuvo išrasti.
Burbulas tampa patogesnis
Vis mažesnis ratas žmonių neeikvoja jūsų energijos. Ramus vakaras su draugu ar šeima tampa daug patrauklesnis nei bet koks vakarėlis.
Mano burbulas – Dzūkijos miškų apsupta sodyba su dukra Rūta ir anūkais Laura ir Paulium-Jonu.
Akademikas Jonas Grigas buvo vienas aktyviausių mmokslo populiarinimo žurnalo „Mokslas ir gyvenimas” rėmeju autoriumi ir mecenatu. Dabar save realizuoja leisdamas populiarias knygas apie mokkslo pasiekimus. Turi nuostabią labai draugišką šeimą, Turi sveikatos problemų beit jų nesureikšmina. Šiuolaikinis žmogus bet puoselėja tradicines vertybes. Mano filosofiė išvada-reikia gyventi taip, kaip gyvena ponai Grigai. Tada nekils jokių problemų.
Juokaujat? Skubate su vertinimu.
…as tai tapau heiteriu,mizantropu…rodosi,kad aplink vieni durniai….kai suskamba nezinomas tlf.,zinau,kad gero nelauk….keliu zmoniu aplink – i valias
Suprantu, kad gerbiamas Jonas čia pateikė savo patirtis, ir labai tiksliai, kaip ir dera jo profesijos žmogui. Brandaus žmogaus patirtis neįkainojama.
Tikrai gyvenimo patirtis paskatino tai parašyti.