Remiantis naujais „Nielsen“ reitingų duomenimis, nuo savaitės prieš rinkimus kairiosios pakraipos televizijos MSNBC auditorija geriausiu laiku sumažėjo 53 proc., o su ja besivaržančios CNN auditorija krito 47 proc., tuo tarpu „Fox News“ po išrinktojo prezidento Donaldo Trumpo pergalės iš esmės išlaikė savo auditoriją.
Pagrindiniai faktai
Savaitę, kuri baigėsi lapkričio 24 d., MSNBC vidutiniškai stebėjo 632 000 žiūrovų geriausiu laiku, palyginti su 1,34 mln. žiūrovų savaitę, kuri baigėsi lapkričio 3 d. – paskutinę visą savaitę prieš rinkimus.
CNN per tą patį laikotarpį sumažėjo nuo 754 000 iki 398 000 žiūrovų.
Nors naujienų tinklams nėra neįprasta, kad pasibaigus tokiems svarbiems naujienų įvykiams kaip rinkimai sumažėja žiūrovų, dešiniosios pakraipos „Fox News“ iš esmės išlaikė prieš rinkimus buvusią auditoriją, kuri per tą laikotarpį sumažėjo nuo 2,67 mln. iki 2,63 mln. žiūrovų.
Ar Elonas Muskas nusipirks MSNBC?
Milijardierius D. Trumpo sąjungininkas Elonas Muskas pašmaikštavo, kad jis galėtų nusipirkti MSNBC. E. Muskas tviteryje parašė „kiek tai kainuoja?“, atsakydamas į Donaldo Trumpo jaunesniojo perpasakotą X pranešimą, kuriame klaidingai teigiama, kad „Comcast“ parduoda MSNBC.
Praėjusią savaitę „Comcast“ paskelbė apie planus atskirti „NBCUniversal“ kabelinius tinklus į atskirą bendrovę, nors nėra suinteresuota parduoti atskirus kanalus ar kitą turtą, pranešė „The Wall Street Journal“, remdamasis neįvardytais šaltiniais.
E. Muskas yra atvirai išreiškęs panieką šiam tinklui, X eteryje pavadinęs jį „visišku žemės šlamštu“ po to, kai tinklas nurodė, kad „Madison Square Garden“ buvo 1939 m. nacių mitingo vieta, kai spalio mėn. čia mitingą surengė ir D. Trumpas.
Pagrindinės aplinkybės
Pasak „The New York Times“, iš trijų tinklų „Fox News“ rinkimų naktį pirmavo pagal žiūrimumą – 10 mln. žiūrovų geriausiu laiku.
MSNBC sulaukė 6 mln. žiūrovų – tai pirmas kartas nuo tinklo įkūrimo 1990-aisiais, kai jo rinkimų nakties žiūrimumas buvo didesnis už CNN, kurį stebėjo 5,1 mln. žiūrovų, pranešė „The Times“.
Po rinkimų MSNBC žiūrovų skaičius nuolat mažėjo. Nežiūrint nuolatinės D. Trumpo kritikos prieš rinkimus – įskaitant užuominas, kad jis yra fašistas – ir komentarų, palankių viceprezidentės Kamalos Harris kampanijai, laidos „Morning Joe“ vedėjai Mika Brzezinski ir Joe Scarborough praėjusį pirmadienį paskelbė, kad netrukus po rinkimų susitiko su D. Trumpu „Mar-a-Lago“, ir tai sukėlė pasipriešinimą socialinėje žiniasklaidoje, po kurio sumažėjo žiūrovų auditorija.
Tą dieną laidą žiūrėjo 770 000 žiūrovų, palyginti su metiniu 1,09 mln. žiūrovų vidurkiu, tačiau kitą dieną ją žiūrėjo 680 000 žiūrovų, o po dviejų dienų – 647 000 žiūrovų, praneša „The Associated Press“. Brzezinski sakė žiūrovams, kad atėjo „laikas padaryti kažką kitaip“, „ne tik kalbėti apie Donaldą Trumpą, bet ir kalbėtis su juo“, tiesiogiai kreipdamasi į kritikus ir klausdama, „kodėl mes negalėtume [susitikti su juo]?“.
D. Trumpas, kuris praeityje laidų vedėjus yra pavadinęs „psichopatu Džo“ ir „pamišusia Mika“, susitikimą apibūdino kaip „labai pozityvų“ ir sakė, kad jie „susitarė kalbėtis ateityje“.
Prisiminiau, kad tv Manhatano viešbučiuose CNN nerodydavo, bet gal tik man taip papuldavo.
O kokie yra realūs Landsbergių Radio ir Televizijos reitingai? Lyginant pagal finansavimą, teigtina, kad LRT reitingai ir pasitikėjimas auga kas 10 proc. kasmet. Laukiame įstatymo draudžiančio audituoti biudžetines įstaigas, kuriomis visuomenės „pasitikėjimas” sieka 80 mln. eurų.