2024-12-17, Antradienis
naujienlaiškis

Vytautas Sinica. Laukia kova dėl geriausių sprendimų

Prieš savaitgalį „Žinių radijuje“ su TS-LKD ir demokratų atstovais aptarėme vyriausybės formavimą ir programą. Manau, daugiau prezidento kaltė, kad aplinkos ministru galiausiai gavome niekam neaišku, ką bendro su „Nemuno Aušra“ turintį Poderskį, kai jau pradžioje buvo galima patvirtinti rimtą mokslininką, akademiką Sigitą Podėną. Būtinai reikėjo atmetinėti ministrus, tai dabar turime.

Kita vertus vyriausybės programai turėjau kritikos. Pirma, joje nėra tautos. Visi akcentai ekonominiai, tauta neminima („pilietinė tauta“ tai visi piliečiai), istorija ir migracija vos užsimintos, apie kalbą prirašyta daug, bet išmanatys temą mato, kad ten abstrakcijos. Programos prielaida, kad reikia kurti gerovę tam bet kam, kas tik čia begyventų.

Antra, programoje daug gerų tezių, ypač žandant spręsti socialinius klausimus. Bet kiekvienam asmeninė mįslė, kaip ta programa tikėti. Žadama gelbėti miškus, bet kaip tik Skvernelio vyriausybės laikais miškų kirtimas tapo masinių protestų tema ir problema. Žadami progresiniai mokesčiai ir visų rūšių pajamų suminis apmokestinimas, bet LSDP valdžioje buvo daugiau nei kas kitas, kas kartą tą žadėjo, dar nė karto netesėjo.

Tad klausimų daugiau nei atsakymų, kaip turbūt ir turi būti po bendrosios paskirties dokumentų. Kiekvienu atskiru klausimu laukia kova dėl geriausių sprendimų. Bet kartu faktas, jog bent programos pažadų lygmeniu formuluojami pažadai geresni nei ankstesnės vyriausybės.

Laidos nuoroda ČIA.

14 KOMENTARAI

  1. Smagumėlis skaityti apie kažkokią savarankišką politiką,reikia pavaidinti tai ir vaidina, o virveles tampo nuo galinės sėdynės partneriai

  2. tie patys komunistai žadėjo komunizmą – padarė vergovę 🙂
    —-
    ar dar yra durnių Lietuvoje, tikintys komunistais?
    yra – juos išrinko (nes nebuvo ką rinkti daugiau – kaip okupacijos metais)

    • Su malonumu rinktume tuos kurie pažada ir paskui parneša žiemą iš miško žemuogių. Apgavikai kurie pažada, bet neparneša, teisingiems lietuviams nusibodo, o tokių kurie neapgautų taigi nėra. Nėra užtai ir ko rinkti.

    • Gerai, kad tarp save pasivadinusių konservatoriais, demokratais ir net krikščionimis, nebuvo ir nėra nei buvusių (?) komunistų, nei buvusių (?) aktyvių komjaunuolių, ne buvusių (?) kitų.

  3. T.Tomilinas gražiai padėliojo mintis apie visuomenės bandymus pačiai tobulinti programą siūlymų siuntimu, bet pabrėžė, kad Seimo procedūrų esama apibrėžtis nieko nebeleidžia pakeisti. Bet čia kyla klausimas – kas trukdo pasimokius iš dabartinės situacijos pakoreguoti įstatymus taip, kad, vistik, rastųsi, kad ir vienos dienos „plyšys” visuomenės ekspertams teikti savas nuomones seimūnams? Valstybės programavimas ateinantiems ketveriems metams yra ne tik atsakingas, bet ir sudėtingas, rimčiausių akademinių pajėgumų reikalaujantis darbas, nes politikai tegali pasiūlyti programai gal tik apie 70-80 proc. kokybę. Juolab neįmanoma rišti per trumpą gal dešimties dienų laiko tarpą programinių nuostatų su jų sėkmę lemiančiomis finansinėmis ir žmogiškų materialinių išteklių galimybėmis. Kuo gi dabar virsta vyriausybės programa, jei ne neblogų norų deklaravimu, turinčiu reitinginę viešųjų ryšių akcijos prasmę?

  4. Žinant iš AMB rankovės išbyrėjusių partijų tradicines nuostatas tautiškumo atžvilgiu, iš Konservatorių pusės buvo didelė klaida įsitaisyti internacionalistų ir Lietuvos rusintojų farvateryje. Jei valdžioje atsidūrę socdemai ir kt imtų ir nors dvigubai padidintų rusų bielorusų kvotas, ką į tai galėtų atsakyti Opozicija? Tik supratingai palinksėti galvomis..

    • Kodėl klaida? Ar tai ne sąmoninga kryptinga politika, kuriai prieštaravo kas? Koks tokios politikos tikslas, nesunku suvokti.

      • Šiaip Konservatoriai pradėjo kaip Sąjūdžio idėjų paveldėtojai ir ilgai buvo pakankamai tautiška partija. Sąmonės aptemimas įvyko prasidėjus Rusijos-Ukrainos karui, kada buvo atverti vartai visiems norintiems ne tik iš Ukrainos , bet ir iš „broliškų” Baltarusijos ir Rusijos.

  5. Sovietmečiu tai buvo didžiavimosi Lietuva požymis. Lietuva maitino pusę sojūzo, Lietuvoje buvo sviesto ir sūrio i r t..t. Atkūrus nepriklausomybę ir nelikus duoklės Maskvai, atsirado galimybė mažinti, ir stipriai mažinti, žemės ūkiui skirtos žemės plotus ir sodinti mišką, kurio procentais didžiuotis negalėjome. Žinant kad mediena iš Rusijos taip lengvai ir pigiai į Lietuvą nebeatkeliaus. Tokius pokyčius tačiau užblokavo galingas sovietinis-posovietinis valstiečių elitas . Lietuva, kvailai lenktyniaudama su Ukraina ir Rusijos juodžemių regionu, ėmė auginti netgi perteklinius kviečius, eksportuodama į be saiko besidauginančių žmonių apgyventus kraštus, iš kur žmonių perteklius dėsningai paskui juda apgyventi maitintojos Europos.

  6. ..iskastravus Zemaitaiti – maitaiti,bletkeroidai siautes toliau.Kuo cia stebisi vienisasis Paukstis,nesuprantu…

    2
    1

Parašykite komentarą :

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Reklama

Susiję straipsniai

Ar tikrai suprantama, kas yra atgrasymas?

Gal bus piktai, bet ką jau darysi. Buvo gerų, net labai gerų įžvalgų. Bet kai rimti žmonės ima...

Edvardas Čiuldė. Neatsakyti klausimai

Ar pagal šiandieninį statusą Žemaitaitis neužima trečio brolio Jonelio vietos valdžioje? Ar turint tokį koalicijos brolį kaip Skvernelis, piktos...

Jūratė Sofija Laučiūtė. Jeigu visuomenė ir toliau miegos…

Mano FB draugas, Gediminas Č., į kažkokią mintį atsiliepė komentaru: „Atgavę nepriklausomybę, lietuviai nespėjo atsikratyti priklausomybės nuo savo...

Kodėl Lietuvą ir visą Europą ištiko demografinė žiema?

Kodėl Lietuvą ir visą Europą ištiko demografinė žiema? Ogi todėl, kad šiuolaikinės visuomenės jauni žmonės neteikia prioriteto santuokai,...