2016 m. spalio 19 d. memorialiniame Sugiharos namų muziejuje Kaune pirmą kartą vyko Tarptautinės bioetikos dienos minėjimas, kurio pagrindinė tema buvo „Žmogaus orumas, medicininiai bandymai ir žmogaus teisės: istorinės pamokos ir ateities perspektyvos“.
Sveikinimo žodį tarė Europos Komisijos komisaro Carloso Moedo, atsakingo už mokslą ir inovacijas, patarėjas, LSMU prof. Dainius Pavalkis, Sugiharos fondo „Diplomatai už gyvybę“ direktorius Simonas Dovidavičius. Savo mintimis dalinosi LSMU prof. Zita Liubarskienė ir Vilijampolės seniūnijos Veršvų seniūnaitė Stasė Mickutė. Pagrindinį pranešimą skaitė LSMU Bioetikos centro vadovas doc. dr. Eimantas Peičius.
Renginyje dalyvavo LSMU akademinės bendruomenės, sveikatos priežiūros, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir visi neabejingi žmogaus teisių, orumo ir tolerancijos vertybių užtikrinimui Kaune ir visoje Lietuvoje.
Renginį organizavo LSMU Bioetikos centras, LSMU profesinė sąjunga bei Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ .
VšĮ „Sugiharos fondas – diplomatai už gyvybę“ įkurta 1999 m. Fondo iniciatoriai siekė sutelkti intelektines pastangas ir lėšas tam, kad Lietuvoje būtų įamžintas Japonijos diplomato Chiune Sugiharos atminimas. Ch. Sugiharos vardas greta tuometinio Nyderlandų garbės konsulo Kaune Jano Zwartendijko ir kitų negausių pasaulio valstybių diplomatų, kurie ryžosi padėti mirties akivaizdoje atsidūrusiems Europos žydams, vardų primena dabarties kartoms grėsmes, slypinčias žmonijos prigimtyje, rodo tolerancijos, gerumo ir teisingumo pavyzdį.
Renginį moderavo LSMU MA VSF Socialinių ir humanitarinių mokslų katedros doc. dr. Raimundas Kaminskas.