2024-11-26, Antradienis

Lietuviai išradingai pakvietė popiežių Pranciškų į Lietuvą

RV22615_Articolo

Romos lietuviai pasiuntė žinią popiežiui Pranciškui: „Lietuva tavęs laukia!“. Keliasdešimt lietuvių ir italų sekmadienį, sausio 15 dieną į Švento Petro aikštę atsinešė tautines trispalves ir ilgoką transparantą su žinia itališkai: „Lituania ti aspetta“. Popiežius žinią greičiausiai pastebėjo, nes lietuviai sustojo vietoje tiesiog po rūmų lankais, iš kurių jis kalbėjo ir meldėsi, o taip pat sveikino skaitlingai susirinkusius žmones, jų grupes.

Aikštėje plevėsavo daugelis kitų kraštų ir organizacijų vėliavų, kai kurios etninės grupės ir migrantams atstovaujančios organizacijos irgi atėjo su transparantais paminėti sekmadienį švęstą Pasaulinę migrantų ir pabėgėlių dieną. Popiežius pasaulinę dieną paminėjo savo kalboje, ragino „priimti svetimšalius“, nes „ir mes esame svetimšaliai“, daryti visa kas įmanoma, kad nepilnamečiai pabėgėliai „būtų saugomi, ginami ir integruojami“, o Romos etninėms mažumoms palinkėjo „ramiai gyventi ten, kur buvo priimti, kad gerbdami vietines tradicijas saugotų savąsias, gimtųjų kraštų tradicijas“.

Popiežiaus Pranciškaus kelionių planai paprastai skelbiami iš anksto, kartais jis pats pasipasakoja apie planus, ar tik svajones, pvz. grįždamas iš pastoracinių kelionių yra sakęs, kad 2017 metais norėtų nukeliauti į Bangladešą, į Indiją ir į kurį nors Afrikos kraštą. Popiežius yra kalbėjęs ir apie ketinimus apsilankyti Kolumbijoje, tačiau tik tada, kai įsitvirtins vyriausybės ir FARC armijos taikos susitarimas ir „nebebus kelio atgal“. Konkrečiau žinoma apie tris 2017 metais planuojamas popiežiaus keliones Europoje: kelionė į Portugaliją Marijos apsireiškimų Fatimoje šimtmečio proga, gegužės 12 ir 13 dienomis, ir į dvi svarbias šiaurės Italijos arkivyskupijas – į Milaną kovo 25 dieną ir į Genują gegužės 27 dieną. Pastarųjų planuojamų kelionių programas paskelbė vietos vyskupai, Vatikanas oficialiai dar nepatvirtino.

O gal 2018 metų popiežiaus kelionių horizonte nusimato ir Lietuva, švęsianti valstybės atkūrimo šimtmetį? Daug kas viliasi, kad tokia kelionė galėtų įvykti 2018 metais minit Šv. Jono Pauliaus II istorinio apsilankymo Lietuvoje dvidešimt penkerių metų sukaktį.

Antrasis po popiežius asmuo Vatikane kardinolas Pietro Parolin pernai gegužės mėnesį po susitikimų Kryžių kalne pasakė, jog tikisi, kad jis yra „kaip Jonas krikštytojas, kuris paruošia kelią“ popiežiaus kelionei. Tačiau neįmanoma nuspėti kada popiežius priims Lietuvos valstybės ir Bažnyčios vadovų kvietimą, juo labiau kad dar neseniai įvyko Vatikano Valstybės sekretoriaus kardinolo Parolin viešnagė Lietuvos Respublikoje, kai jis atvyko į Nacionalinį Gailestingumo kongresą Vilniuje kaip popiežiaus Pranciškaus ypatingas įgaliotinis.

Romos lietuvių bendruomenės atstovai sekmadienį su pirmininke Elze di Meglio, Popiežiškosios Šv. Kazimiero lietuvių kolegijos vadovu kun. Audriumi Arštikaičiu, svečiais iš Lietuvos, tarp kurių kun. Algirdas Dauknys iš Berčiūnų (Panevėžio vysk.), prie grupės prisidėjusiais italais ir turistais iš Lietuvos parodė, kad popiežius tikrai laukiamas ir kad to labai trokšta taip pat lietuviai, gyvenantys popiežiaus vyskupijoje Romoje.

Vatikano radijas

logo_itlietuviai-it

Reklama

Susiję straipsniai

Česlovas Iškauskas. „Orešnik“ – papuvęs riešutėlis

Nesu joks karinės technikos žinovas, tik pasidalinsiu prisiminimais iš anuometinės sovietinės karinės tarnybos. Vieną atšiaurų 7-ojo dešimtmečio lapkričio...

Vytautas Sinica. Lėktuvo sudužimo versijos

Šiandien kaip Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys buvau pakviestas į Lietuvos Ryto televiziją pakomentuoti lėktuvo sudužimą Vilniuje....

Brolis Vincentas Tamošauskas OFMCap. Putinizmas Lietuvoje

Rašau iš kovojančios, kraujuojančios, paniekintos, kenčiančios nuo putiniškos „rusiškos tiesos“. Man, dirbant Ukrainoje ir stebint šį ukrainiečių tautos...

Nacionalinis susivienijimas: gydytojo A. Alekseičiko atleidimas – akivaizdus susidorojimas

Politinė partija Nacionalinis susivienijimas Prezidentui ir Seimo Sveikatos apsaugos komitetui pateikė reikalavimą dėl mėginimų pajungti psichiatriją ideologiniams ir...