2024-11-25, Pirmadienis

Algimantas Rusteika. Ar tai pas mus dar įmanoma?

Internetai skaito žydų publicistės ir blogerės Linos Gorodeckajos tinklalapyje aprašytą istoriją. Šiaip nesidalinu, bet dabar pasidalinsiu sutrumpintu atpasakojimu, išėmęs pernelyg ašaringas emocijas, kurių eskalavimo tekste nemėgstu. Tiesiog pateiksiu faktus ir viskas.

Kodėl dalinuosi? Todėl, kad perskaičius iškilo klausimas – ar tai pas mus dar įmanoma? Ar solidarumo, atjautos ir ištikimybės protėvių papročiams mažoje tautoje, klusniai pasirinkusioje sotų susinaikinimą, dar liko?

Iš tos tautos, kuri buvo nukariauta ir išblaškyta, bet liko nesunaikinta du tūkstantmečius, yra ko pasimokyti. Jei tik norime mokytis ir dar yra kam mokytis.

Tiesiog pagalvokim, pabandykim įsivaizduot, ar toks paprastas dalykas čia, dabar, bet kuriame mūsų koronaviruso mieste galėtų įvykti?
________________________________________
Ši istorija atsitiko Haderos mieste, Hillel Yaffe medicinos centre. Gydytojas pacientės dukrai pasakė, kad jos motinos, sergančios sunkia vėžio forma, būklė ėmė smarkiai blogėti ir jos dienos suskaičiuotos.

Duktė gydytojui atsakė, kad rugpjūtį ji turėjo ištekėti, bet dėl koronaviruso vestuvės neįvyko. Po to nuo „koronos” Prancūzijoje mirė jaunikio tėvas. Tai vestuves atidėjo, kol mamai, kuri labai labai jų laukė, sveikata pagerės.

Ir gydytojas Renat Raines Karmelis pasiūlė surengti santuokos ceremoniją tą pačią dieną, tiesiog palatoje prie mamos lovos. Žinia apie vestuves pasklido po ligoninę, kas tik gali, nutarė padėti ir dalyvauti.

Viską suorganizavo per tris valandas. Ne vestuves palatoje, o iškilmes skyriaus vestibiulyje, pagal visas žydų tautos tradicijas. Su vestuvine suknele ir gėlėmis, šventiškai papuoštomis sienomis ir balionais.

Ligoninės siuvykla skubiai pasiuvo vestuvinį baldakimą Chuppah, simbolizuojantį būsimų šeimos namų stogą ir naują gyvenimą. Į medicinos centrą atvyko visažistas ir kirpėjas, kad jaunoji būtų graži.

Viskas buvo daroma savanoriškai, ne už pinigus. Ligoninės virėjai parengė stalą su šventiniais valgiais. Suskambėjo smuikas ir vestuvės prasidėjo.

Jaunikį po Chuppah įvedė ligoninės vyriausiasis gydytojas. Vestuvinę ceremoniją atliko medicinos centro rabinas. Tradiciškai buvo sudaužyta taurė, skelbianti naujos šeimos gimimą Pažadėtoje Žemėje. Mama džiaugėsi ir laikė dukters ranką, buvo kartu.

Pagal paprotį motinai buvo įteikta dukters vedybinė sutartis Ketubah su jaunųjų pasižadėjimais, ji palinkėjo jauniesiems ilgo, laimingo gyvenimo.

Po to jai vėl suleido morfijaus.

5 KOMENTARAI

  1. Nuostabi istorija , žmoniškumo perlas . Betttt. Apgailetini , apgailėtinų besmegenių komentarai , nė esmės nesuvokiant , pusryčiams ėste ėdantiems kaimyną . Dėkoju autoriui už nuostabią , pamokančią istoriją

  2. 2019 XI mėn. Europos Teisingumo Teismas paskelbė, kad Izraelis yra okupantas (Golano aukštumos, Jeruzalės Rytai, Vakarų Krantas). Panašu, kad Izraelis yra ir žudikas – įtariamieji žudomi šalies politinės valdžios nurodymu be teismo = Izraelis nėra teisinė valstybė.
    Ne teisiniu būdu valstybė ir įkurta – iš teritorijos, kuri vėliau pasiskelbė Izraelio valstybe, apie 700 tūkstančių žmonių išvaryta paverčiant juos benamiais.
    Nematau iš ko čia mokytis..

  3. Po ceremonijos – dozė morfijaus. Tai kur kas stipriau ir naujoviškiau už bokalą viskio!
    Bet aš – už senas tradicijas. Jei mama miršta – aš šventes atidėsiu. Aš lietuvis.
    Nesmerkiu svetimšalių svetimtautiškų tradicijų – savo krašte jie tegu kad ir laidotuvių dieną lai vestuves kelia – sutaupys pinigų.
    Bet mums nereik tokių tradicijų, tad aš pasisakau PRIEŠ imigraciją. Nereikia Lietuvai tokių papročių, tokių pavyzdžių.





  4. Algimantai, kažkaip anksčiau nepastebėjau, kad tamsta žydas. Tas atsitikimas. Tai ką ? Lietuvoje daug daugiau pasiaukojimų ir aukojimų. Viskas čia yra ir visko užtenka. Puikiausiai galim pasimokyti ir iš savų pavyzdžių. Bet galim paskelbti ir apie beveik sunaikintų aleutų ar kokių amazonės indėnų pasiaukojimus. Manot jų ten nėra ?

    • absoliuciai netaktiskas.Gerbiamas Algimantai, prasau i tai nekreipti demesio.Ne visi taip galvoja.Stai del tokiu nusiteikimu, kai nemastoma is esmes, kai nematoma ir nejauciama musu tautos ir valstybes siuolaikiniu bedu ir problemu, mes ir esme siame s..e.Taqi yra , klampyneje, purve.

Komentarai nepriimami.

Reklama

Susiję straipsniai

Šiaurės Europos šalys atsisako kurti visuomenę be grynųjų pinigų

Dėl hibridinio karo ir kibernetinių atakų, kuriomis kaltinamos prorusiškos grupuotės, padažnėjimo Šiaurės Europos šalys imasi atsargumo priemonių –...

Nuo balso tausojimo iki suplanuotos dienotvarkės: kas svarbu dainininko kelyje

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vyko didžiulio auditorijos dėmesio sulaukęs antrasis tarpdisciplininis simpoziumas „Žmogus kuria balsą“. Besidomintieji...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis penktoji (lapkričio 24) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Niekada nebuvo ir vėl. Anksčiau minėjome, kad atakuodami Ukrainos teritoriją S300/400 raketomis rusai prisižais. Juk...

Prieš D. Trumpo pergalę liberalioji žiniasklaida gyveno „mėlyname burbule“, – sako žurnalistas veteranas

Politikos analitikas ir bestselerių autorius Markas Halperinas teigė, kad prieš Donaldo Trumpo pergalę liberalioji žiniasklaida gyveno „mėlyname burbule“....