Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda nuotoliniu būdu dalyvavo 46-ojoje Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) sesijoje, aukšto lygio segmente. Savo kalboje pasaulio lyderiams Prezidentas pristatė Lietuvos prioritetus kandidatuojant į ŽTT nares 2022–2024 metų laikotarpiu.
Prezidento teigimu, išrinkus Lietuvą ŽTT nare, didžiausią dėmesį ketinama skirti pažeidžiamiausių grupių: vaikų, žmonių su negalia, žmogaus teisių gynėjų ir asmenų, gyvenančių konfliktų zonose, teisių gynimui ir skatinimui.
Šalies vadovas akcentavo, kad Lietuva aktyviai veiks įgyvendindama vaikų teisių apsaugos darbotvarkę pagal UNICEF vykdomas veiklas, taip pat prisidės ginant moterų ir mergaičių teises, žurnalistų saugumą, žodžio, taikių susirinkimų ir asociacijų laisves, religijos ir įsitikinimų laisvių apsaugą regione ir pasaulyje. Pastaruosius prioritetus Lietuva jau dabar aktyviai įgyvendina tarptautiniu lygmeniu.
Savo kalboje Prezidentas priminė žmogaus teisių situaciją kaimyninėse šalyse – Baltarusijoje ir Rusijoje. Pasak šalies vadovo, Baltarusijoje režimo naudotas brutalus masinis smurtas prieš taikius protestuotojus, politinę opoziciją, pilietinę visuomenę, žurnalistus ir žiniasklaidos darbuotojus turėtų būti ištirtas ir įvertintas tarptautinių organizacijų. Tam svarbu tobulinti atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus mechanizmus.
Kalbėdamas apie žmogaus teisių padėtį Rusijoje, Prezidentas oficialiai pasmerkė bandymą nunuodyti Rusijos opozicijos lyderį Aleksejų Navalną, neteisėtą jo įkalinimą ir politizuotą teismo procesą, taip pat politizuotą žmogaus teisių gynėjo ir istoriko Jurijaus Dmitrijevo nuteisimą. Prie šių žmogaus teisių pažeidimų Prezidentas priskyrė ir veiksmus, vykdomus neteisėtai aneksuotame Kryme, Ukrainos vyriausybės nekontroliuojamose Rytų Ukrainos teritorijose bei okupuotuose Gruzijos Abchazijos ir Pietų Osetijos regionuose.
Lietuva paragino sustabdyti sisteminius tarptautinės teisės pažeidimus šiose valstybėse naudojant Jungtinių Tautų žmogaus teisių apsaugos mechanizmą bei atsakingus asmenis patraukiant baudžiamojon atsakomybėn.
Baigdamas savo kalbą šalies vadovas pabrėžė, kad šiuo metu didžiausias iššūkis geopolitinėje arenoje yra įstatymų viršenybės principų įgyvendinimas ir puoselėjimas. „Dirbkime kartu, skatinkime įstatymų viršenybę ir kurkime geresnę ateitį visiems pasaulio žmonėms!“ – kalbą baigė Prezidentas.
Lietuva apsisprendė kandidatuoti į ŽTT 2015-aisiais, prieš tai rinkimuose į ŽTT dalyvavo 2006 metais. Lietuva kandidatuoja į vieną iš dviejų Rytų Europos grupei skirtų vietų JT ŽTT. Rinkimai vyks 2021 m. spalio mėnesį JT Generalinėje Asamblėjoje slaptu balsavimu.
JT ŽTT įkurta 2006 metais. Ji yra pagrindinė JT institucija, atsakinga už žmogaus teisių apsaugą ir skatinimą visame pasaulyje bei reagavimą į žmogaus teisių pažeidimus.
Lietuva yra viena aktyviausių žmogaus teisių padėties Baltarusijoje, Ukrainoje rėmėjų, taip pat nuolat palaiko Sakartvelą, kai ŽTT darbotvarkėje keliami žmogaus teisių padėties Abchazijoje ir Pietų Osetijoje klausimai. Lietuvos iniciatyva nuo 2012 m. aktyviai vystomas ES ir Rytų partnerystės valstybių dialogas bendradarbiavimo ŽTT darbotvarkės klausimais.
Po karo vienoje girtuoklių dainelėje buvo tokie žodžiai: „… kaip gera ir smagu krapštyt rūrą su nagu …”
“Lietuva yra viena aktyviausių žmogaus teisių padėties Baltarusijoje, Ukrainoje rėmėjų, taip pat nuolat palaiko Sakartvelą, kai ŽTT darbotvarkėje keliami žmogaus teisių padėties Abchazijoje ir Pietų Osetijoje klausimai. Lietuvos iniciatyva nuo 2012 m. aktyviai vystomas ES ir Rytų partnerystės valstybių dialogas bendradarbiavimo ŽTT darbotvarkės klausimais.” (Prezidentūros info) Ir kas iš to? Kol jūs makaluojatės po svetimas teritorijas, taškote mūsų visų lėšas visokio plauko navalnų gelbėjimui – mūsų pačių opozicionieriai yra persekiojami ar jau net sėdi įkalinti MŪSŲ kalėjimuose. Kodėl jums nerūpi Lietuvos piliečių teisės?
Cha-cha-uh!!! Pasakykit Prezidentui, kad šiandien pažeidžiamiausi yra pensininkai paveldėję sklypelius ir vasarinius namelius sodų bendrijose ir neįstengiantys mokėti duoklių sodininkų bendrijų susibūrusioms s/b valdybas gaujoms, kurios prisistatė ten savo vilų, gyvena ištisus metus pastoviai alina bendro naudojimosi objektus bet reikalauja, kad tik vasaras sodose leidžiantys pensininkai mokėtų lygiai su vilose prašmatniai gyvenančiais ištisus metus! Paklauskite Prezidento kuom skiriasi vilas s/b pasistatę milijonieriai nuo nuosavų individualių namų šeimininkų, kodėl s/b vilų milijonieriams taikomos privilegijos, o individualių namų šeimininkams ne, kodėl ne s/b nariams taikoma „sodininkų bendrijų įstatymo nuostata, prieštaraujanti Lietuvos konstitucijai t.y. suteikianti s/b susirinkimams ekonomiškai prievartauti ne sodų bendrijų narius? Pirmiausia reikia į tokių grupių teisių apsaugą orientuosis, „mielas” Prezidente! Reikia tvarkyti Lietuvos įstatymus, kurie didina atskirtį tarp lietuvių, o tik paskui žiūrėti lytinių pasitenkinimų ieškantiems išk….p…mas!
Labai prašau susisiekti su mumis, nes turime analogišką patirtį ir šiuo metu malamės 2-jose bylose, tad, manau, turime ir jums svarbios informacijos. albina_adomoniene@yahoo.com
gražių paveiksliukų galerija:
liaudiesmenas.livejournal.com
P.S.ankstesnius postus galima pamatyti,apačioje paspaudus “Previous 10”