Čekų prezidentas: vetuočiau bet kokius bandymus įteisinti homoseksualias santuokas

Čekijos prezidentas M. Zeman ir Vengrijos prezidentė K. Novak/EPA nuotr.

Šeima yra vyro ir moters sąjunga“, – tvirtina Čekijos prezidentas.

Rengiant teisės aktus, įteisinančius tos pačios lyties asmenų santuokas Čekijoje, Čekijos prezidentas Milošas Zemanas perspėjo vetuosiantis bet kokį tokio pobūdžio įstatymą.

Kalbiniu požiūriu žodis santuoka tariamai reiškia vyro ir moters sąjungą, žurnalistams sakė Čekijos prezidentas po derybų su Vengrijos prezidente Katalin Novák. Zemanas pridūrė, kad jis palaikytų konstitucijos pataisą, kuri apibrėžtų santuoką kaip tik vyro ir moters sąjungą, kaip šiuo metu Vengrijos konstitucija apibrėžia santuoką.

„Dabartinės diskusijos tema, be kita ko, yra įstatymo projektas dėl tos pačios lyties asmenų santuokų. Jei gausiu tokį įstatymą ant stalo, vetuosiu“, – paskelbė prezidentas.

Čekijos parlamentas dar nepriėmė tokio įstatymo, tačiau nemažai politikų ruošiasi jį priimti šiais metais. Zemanas savo poziciją pateisino apeliuodamas į čekų kalbą.

ŽODIS „RODINA“ (ŠEIMA) KILĘS IŠ ŽODŽIO „RODIT“ (GIMDYTI). IR IKI ŠIOL NEPASTEBĖJAU, KAD VAIKAI GIMTŲ TOS PAČIOS LYTIES POROMS“

„Be to, žodis „rodina“ (šeima) kilęs iš žodžio „rodit“ (gimdyti). Ir iki šiol nepastebėjau, kad vaikai gimtų tos pačios lyties poroms“, – pridūrė Zemanas. Anot jo, tos pačios lyties poros šiuo metu turi visus registruotos partnerystės privalumus. „Tačiau šeima yra vyro ir moters sąjunga“, – pabrėžė jis.

Deputatų rūmai parengė Civilinio kodekso pataisą, kuri leistų tuoktis tos pačios lyties poroms. Jį pasirašė STAN, TOP 09, Piratų, ODS ir ANO partijų deputatai. Kaip ir tikėtasi, iš krikščionių demokratų ar SPD parašų nebuvo.

Pekarová: Zemano nuomonė nėra reikšminga

Pasiūlymą taip pat pasirašiusi Deputatų rūmų vadovė Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) teigė, kad prezidento žodžiai nėra labai svarbūs.

„Derybos dėl pataisos tikriausiai tęsis pasibaigus jo kadencijai“, – sakė ji. Zemanas savo kadenciją baigs kitų metų kovo pradžioje. Kad jis galėtų taikyti veto teisę, iki to laiko įstatymą turės priimti ir Atstovų rūmai ir Senatas.

Pagal projektą tos pačios lyties sutuoktiniai turėtų tokias pačias teises ir pareigas kaip ir heteroseksualūs sutuoktiniai.

Tai apima bendro turto sukūrimą, teisę į našlių pensiją, teises ir pareigas, susijusias su jų auginamais vaikais, ir galimybę gauti alternatyvią globą šeimoje.

„Santuokos tos pačios lyties poroms nėra neištirtas žingsnis, kai nežinome, ką ji atneš. Patirtis iš užsienio kalba gana aiškiai – neigiamas poveikis visuomenei neįrodytas“, – savo samprotavimuose teigė įstatymo autoriai.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Devyni šimtai keturiasdešimt septintoji (rugsėjo 27) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Kaip ir spėta, rusai ėmė atakuoti tiekimo kelią iš Rumunijos į Ukrainą. Šią naktį rusai...

Kandidatų į Seimą debatai Antakalnio apygardoje

Debatuose dalyvavo: Liutauras Gudžinskas (Lietuvos socialdemokratų partija); Stanislavas Jarmalavičius (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga); Audrius Jukna (Lietuvos regionų...

Robertas Ramanauskas. Kodėl būtina „išmesti balsą“ už Nacionalinį susivienijimą!?

Artėja seimo rinkimai ir vis dar daug kam sunku apsispręsti, kam atiduoti savo balsą, kad jis nebūtų „išmestas“. Balsas...

Diskusija apie tariamą antisemitizmą, provokatorius ir kam yra naudinga tyčiotis iš Lietuvos laisvės kovų istorijos

Rugsėjo viduryje (16 d.) Seime buvo surengta Konferencija „Istorinės atminties politika: reikia nacionalinio susitarimo“. Joje pranešimą pavadinimu ISTORINĖS...