2024-11-30, Šeštadienis

Manau K. Škirpos lentą reikia kabinti jau šiandien, argumentuojant, kad tai visuomenės sprendimas

Sigita Dimgailė
Noriu atkreipti dėmesį apie laimėtą bylą teisme dėl Vokiečio g. įsikūrusio Šiuolaikinio meno centro. Pagarba advokatui U.Pėdnyčiai, kuris archyvuose surado įrodymus ir teismui nebeliko nieko kito, kaip pripažinti, kad dailininkų bendruomenė yra teisi.
Čia labai geras pavyzdys, kad kovoti reikia visomis priemonėmis.
Akivaizdžiai už ŠMC stovi galingi NT vystytojai ir manau tiek finansų ministerija, tiek kultūros ministerija juos remia.
Kaip dažnai valdininkai ir mėgsta sakyti, čia politinis sprendimas, kuris dažniausiai tarnauja ne miestiečiui, o verslo rykliams.
Tokių pavyzdžių aibės. Dabar įdomu ar vystytojai šiuo klausimu nurims po teismų verdikto. Manau, ne.
Galimai Konstitucinis teismas jiems pagelbės, jau užuominas galima buvo suprasti ir šioje radijo laidoje; kaip čia gali galioti sovietinis įstatymas.
Todėl manau K. Škirpos lentą reikia kabinti jau šiandien, argumentuojant, kad tai visuomenės sprendimas. Jeigu mes mindžikuojame tokioje situacijoje, tai ar gali mumis tikėti žmonės, kad valstybę išgelbėsime.
*****

„Labiausiai džiaugiuosi, kad šitą teismą laimėjo visuomeninė organizacija, menininkų būrys“, – apie Aukščiausiojo teismo nutartį sako LDS pirmininkė Eglė Ganda Bogdanienė.

„Nors ŠMC – tiesioginis ieškovas, bet į bylą trečiaisiais suinteresuotais asmenimis buvo įtrauktos Finansų ministerija bei Kultūros ministerija, tad, mano supratimu, ir iš bylos eigos matėsi, kad centras buvo kaip įrankis. ŠMC „rankomis“ buvo bandoma įgyvendinti valstybinę politiką dėl turto valdymo“, – teisminį procesą apibūdino advokatas Ugnius Pėdnyčia.

Lietuvos dailininkų sąjunga ketverius metus buvo priversta bylinėtis įvairiuose teismuose dėl Šiuolaikinio meno centro jai iškelto civilinio ieškinio, siekiančio iškeldinti kūrybinę organizaciją iš patalpų Vokiečių gatvėje 2, Vilniuje. Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis užbaigė dviejų kūrybinių organizacijų teismų maratoną.

Kokie faktai, archyviniai dokumentai bei esamos aplinkybės lėmė LAT nutartį? Kaip susidariusią situaciją vertina LDS pirmininkė prof. Eglė Gunda Bogdanienė, ŠMC centro direktorius Kęstutis Kuizinas, Kultūros ministerijos kancleris Rolandas Kvietkauskas ir advokatas Ugnius Pėdnyčia?

Ved. Karina Metrikytė ( ČIA)

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis dešimtoji (lapkričio 29) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Į Tėvynę sugrįžo 502 nukautų ukrainiečių karių kūnai. Ilsėkitės ramybėje. Ukrainos pajėgos surengė smūgius rusijoje ir...

Linas Karpavičius. Tik kompromisas, prakeiktas mažas kompromisas

Jau senai pastebiu, kad viešai stengiamasi vengti mūsų abėcėlės raidžių, kurios neatitinka anglosaksiškos abėcėlės mados. Jos visaip iškraipomos, diakritiniai...

Valdant Chavjerui Miliui Argentinos ekonomika atsigauna

Kai 2023 m. prezidento rinkimus laimėjo libertaras Chavieras Milis (Javier Milei), Argentinos ekonominė padėtis buvo sunki. Nors dar...

Algis Krupavičius. Kokia nauja vyriausybė ir ko verti jos ministrai?

Vietoje įprastų viešosios erdvės apgailestavimų ir dejonių: ne tuos išrinko, ne ta koalicija, ne tas premjeras. Apie buvusias...