2024-11-29, Penktadienis

Amerikiečiams pinigai svarbiau už patriotizmą, religiją ar vaikus

Pirmadienį paskelbtos Wall Street Journal/NORC apklausos rezultatai atskleidė, kad „patriotizmas, religija ir tikėjimas, vaikų turėjimas ir kiti prioritetai, ištisas kartas padėję formuoti nacionalinį charakterį“ gyventojams tapo gerokai mažiau svarbūs lyginant su 1998 metais ir net su 2019 metais, rašo „Wall Street Journal“. Naujausioje apklausoje vos 38 procentai respondentų sakė, kad patriotizmas jiems yra „labai svarbus“ lyginant su 70 procentų respondentų 1998 metais, o 39 procentai sakė, kad jiems yra labai svarbi religija, lyginant su 62 procentais 1998-aisiais.

Vienintelis iš apklausoje vertintų prioritetų, kurio svarba per pastarąjį ketvirtį amžiaus išaugo yra pinigai – pinigus labai svarbiais laiko 43 procentai apklaustųjų, kai tuo tarpu 1998-aisiais tokių buvo tik 31 procentas, rašo „Wall Street Journal“.

Nors patriotizmo, religijos, vaikų ir kitų vertybių svarba sumažėjo apskritai visos visuomenės mastu, apklausoje buvo gana ryškūs skirtumai tarp skirtingų kartų ir politinių pažiūrų. Respublikonai aplenkė demokratus ir nepriklausomus asmenis pagal visų vertybių svarbą, išskyrus bendruomenės įsitraukimą, tačiau kalbant apie pinigus, respublikonai ir demokratai mąsto vienodai – 45 procentams tiek vienų, tiek kitų pinigai yra labai svarbūs.

Patyręs apklausų rengėjas Billas McInturffas, dažnai bendradarbiaujantis tiek su „Wall Street Journal“, tiek su „NBC News“ mano, kad „galbūt mūsų bazinėms vertybėms smūgį sudavė mūsų politinis susiskaldymas, kovidas ir menkas pasitikėjimas ekonomika“. NORC viceprezidentė visuomeniniams reikalams Jennifer Benz sutiko su neigiama ekonomikos įtaka, sakydama „žmonės tiesiog yra nusivylę tuo, kas vyksta šalyje“.

Apklausos rezultatai iš tiesų „šokiruojantys“, ypač kalbant apie dramatiškai sumažėjusį patriotizmą, tačiau Aaronas Blake’as „The Washington Post“ rašo, kad „Wall Street Journal“ pesimistiškas apklausos rezultatų vertinimas „yra šiek tiek klaidinantis“. „Wall Street Journal“ savo straipsnyje nepaminėjo 1976 ir 1977 metais atliktų apklausų, kuriose patriotizmas svarbus buvo vos 43 procentams apklaustųjų – tikėtina, dėl Vietnamo karo, Votergeito skandalo pasekmių ir didžiulės infliacijos – t.y., rezultatas yra labai panašus į matomą naujausioje apklausoje.

Blake’o manymu, naujausioje apklausoje atsispindintis itin menkas patriotizmas, kaip ir daugelis kitų vertintų dalykų, yra susijęs su politiniu susiskaldymu. Jis primena, kad mažėjančiam demokratų patriotizmui įtakos turėjo invazija į Iraką ir ypač buvusio prezidento Donaldo Trumpo pergalė rinkimuose.

 

Šaltinis: aidas.us

2 KOMENTARAI

  1. Visur yra tokių, kuriems doleriai – svarbiausia. Bet išgyvenęs toje šalyje ilgiau kaip 8 metus ir turėjęs galimybę labai aktyviai stebėti jų visuomenės gyvenimą, turiu kitą nuomonę. Žinoma, yra tokių, kurie ten apsilankę, pasisvečiavę kaip turistai arba dar blogiau, kaip komandiruoti, jau ima pliurpti apie amerikietiškąjį gyvenimą. bet joje visuomenės mačiau labai daug tikro bendruomeniškumo ir draugiškumo, nuoširdaus patriotizmo, gebėjimo gerbti kitą ir neapsimestinio siekio padėti, tikro mandagumo. Kadangi teko dirbti ir kitose valstybėse, tokių išvadų, kaip skelbia šio rašinio pavadinimas, apie amerikiečių tautą (būtent – tautą), nesakyčiau. Bet gal įdėmiai pasiskaitykite socialinių mokslų atstovo Petro (ten vadinamo Peteriu) Jokubkos dviejų tomų monografiją „American Nationality”.Ir dar: jei bus proga, įdėmiai stebėkite, kaip amerikiečiai atrodo, kai jie gieda savo himną. O apklausų rengėjai ir jų duomenų analitikai jums gali pateikti tokias išvadas, kad net patys apstulbsite.





  2. Ak, tas sirų dievas Mamona! Jeigu kas apklaustų mūsų tautą, kas jai yra svarbiausia, skaičiai būtų dar liūdnesni- nereikia nė Amerikos. Žmogeliai, juk neišsiklosim savo karsto nei žemiška šlove, nei tuo labiau banknotais. Kas tų dalykų trokšta, alkūnėmis turi nustumti kitą į šoną. O jeigu tos alkūnės yra seimūnų, bankininkų? Tada visa tauta lieka nustumta į tolimiausią pakraštį. O jeigu nustumta tauta rauda, alkūnių šeimininkai tiesiai į Ugnies ežerą. Ir kiek ilgai jie ten spirgės? Visą amžinybę, jeigu jų pilkosios smegenėlės pajėgios suvokti tą laiko ilgį.

Komentarai nepriimami.

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis dešimtoji (lapkričio 29) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Į Tėvynę sugrįžo 502 nukautų ukrainiečių karių kūnai. Ilsėkitės ramybėje. Ukrainos pajėgos surengė smūgius rusijoje ir...

Linas Karpavičius. Tik kompromisas, prakeiktas mažas kompromisas

Jau senai pastebiu, kad viešai stengiamasi vengti mūsų abėcėlės raidžių, kurios neatitinka anglosaksiškos abėcėlės mados. Jos visaip iškraipomos, diakritiniai...

Valdant Chavjerui Miliui Argentinos ekonomika atsigauna

Kai 2023 m. prezidento rinkimus laimėjo libertaras Chavieras Milis (Javier Milei), Argentinos ekonominė padėtis buvo sunki. Nors dar...

Algis Krupavičius. Kokia nauja vyriausybė ir ko verti jos ministrai?

Vietoje įprastų viešosios erdvės apgailestavimų ir dejonių: ne tuos išrinko, ne ta koalicija, ne tas premjeras. Apie buvusias...