Afganistano krikščionys gyvena baimėje, nes Talibanas paskelbė, kad, vadovaudamasis islamo šariato teise, valdant Afganistaną, vykdys egzekucijas ir kitas žiaurias bausmes, įskaitant amputacijas.
„Rankų nukirtimas labai reikalingas saugumui užtikrinti“, – „The Associated Press“ sakė Talibano laikinosios vyriausybės narys ir pagrindinis grupuotės griežtai interpretuojamo šariato įstatymo vykdytojas mula Nooruddinas Turabi.
„Visi mus kritikavo dėl bausmių stadione, bet mes niekada nieko nesakėme apie jų įstatymus ir bausmes“, – tęsė jis. „Niekas mums nepasakys, kokie turėtų būti mūsų įstatymai. Mes vadovausimės islamu ir savo įstatymus kursime remdamiesi Koranu“.
Turabi, kuriam taikomos Jungtinių Tautų sankcijos, taip pat sakė, kad naujoji vyriausybė gali apsvarstyti galimybę tokias bausmes vykdyti viešai.
Dėl Turabi pareiškimo daugelis Afganistano krikščionių ruošiasi persekiojimui, pranešė JAV įsikūrusi persekiojimo stebėjimo organizacija „International Christian Concern“, aiškindama, kad Talibano griežtai traktuojamas šariatas kelia grėsmę Afganistano krikščionims dėl jų galimų atsivertimų iš islamo į krikščionybę.
„Afganistano krikščionims, kaip atsimetėliams, bus taikomos pačios skaudžiausios šariato pasekmės, įskaitant egzekuciją“, – teigė ICC.
Beveik visi Afganistano krikščionys, kurių, apytikriais skaičiavimais, yra nuo 8 000 iki 12 000, yra atsivertę iš islamo, ir dėl žiauraus persekiojimo lieka užsidarę ir pasislėpę nuo visuomenės akių.
Kai rugpjūtį, atitraukus JAV kariuomenę, Talibanas perėmė didžiosios Afganistano dalies kontrolę, daugelis su šalies pogrindine Bažnyčia dirbančių tarnybų nenuilstamai stengėsi evakuoti pavojuje atsidūrusius krikščionis, – „The Christian Post“ šį mėnesį sakė ICC Pietų Azijos regiono vadovas Viljamas Starkas (William Stark).
„Krikščionys dabar slepiasi dėl galimų grėsmių savo bendruomenei“, – sakė V. Starkas.
Jis pasidalijo pasakojimais apie tai, kaip krikščionys ir toliau susiduria su Talibano narių grasinimais. Vienoje situacijoje islamo ekstremistas grasino pagrobti krikščionio dukteris ir ištekinti jas už Talibano narių. Kitu atveju krikščionis vyras gavo Talibano laišką, kuriame buvo rašoma, kad jo namas priklauso Talibanui. Krikščionys taip pat buvo įspėti susilaikyti nuo susirinkimų.
„Netgi mūsų turimuose tinkluose daug žmonių pakeitė savo telefono numerius, nes tiesiog nebėra saugu“, – sakė Starkas. „Jų darbas slapstytis šalyje apsunkina galimybę kam nors iš išorės palaikyti ryšį“.
Persekiojimams vis stiprėjant, Afganistano krikščionims reikia „pagalbos iš išorės“, kad jie galėtų ištrūkti iš susidariusių aplinkybių, sakė jis.
„Prireiks JAV, Jungtinės Karalystės ir kitų šalių diplomatinio proceso, kuris leistų jiems išvykti iš tos šalies“, – sakė jis. „Iš esmės jiems reikia tam tikro specialaus statuso, kuris leistų jiems keliauti už Afganistano ribų.“
Talibanas uždraudė bet kokias demonstracijas ir žiauriai malšino protestus, įskaitant moterų mušimą, ir žudė demonstrantus.
„Raginame Talibaną nedelsiant nutraukti jėgos naudojimą prieš asmenis, kurie naudojasi savo teise į taikius susirinkimus, ir protestus nušviečiančius žurnalistus bei jų savavališką sulaikymą“, – anksčiau pareiškime spaudai teigė JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro atstovė spaudai.
Talibanas areštuoja, o kai kuriais atvejais įvykdo mirties bausmę žmonėms, kuriuos laiko savo priešais, neseniai interviu „CBN News“ sakė krikščionių misionierius Deividas Eubankas, buvęs JAV kariuomenės specialiųjų pajėgų ir reindžerių karininkas.
D. Eubankas taip pat sakė, kad naujausios nuotraukos ir vaizdo įrašai rodo, jog vienu metu nužudoma iki 30-40 žmonių,
„Šiuo metu jie [talibai] medžioja žmones, stengiasi sužinoti visų žmonių, kuriuos laiko priešais, vardus ir pavardes“, – sakė D. Eubankas ir pridūrė, kad priešai yra „žmonės, dirbantys su JAV vyriausybe, žmonės, dirbantys su kitomis vyriausybėmis, žmonės, dirbantys su nevyriausybinėmis organizacijomis, su kuriomis jie nesutinka“.
Penki iš Talibano paskirtų laikinosios vyriausybės vadovų buvo kalinami Gvantaname ir vėliau 2014 m. iškeisti į Bowe’ą Bergdahlą, rašo „Long War Journal“.
Mullah Haibatullah Akhundzada, dabartinis „tikinčiųjų emyras“, arba aukščiausiasis Talibano vadovas, 1996 – 2001 m. išleido religinius dekretus, pateisinančius Talibano operacijas, įskaitant savižudžių išpuolius, teigė žurnalas.
Mullah Mohammad Hassan Akhund, einantis valstybės vadovo pareigas, atsisakė išduoti Osamą bin Ladeną po to, kai 1998 m. rugpjūčio mėn. teroristų grupuotė „Al Qaeda“ susprogdino JAV ambasadą.
Akhundzada ir Akhundas yra vieni iš daugiau kaip dešimties naujų lyderių, kuriems 2001 m. pradžioje JT Saugumo Taryba taikė sankcijas.