2025-01-08, Trečiadienis
Naujienlaiškis

Agnė Širinskienė. Bijo referendumo dėl šeimos?

Konservatorių prezidiumas nulinčiavo savus 13 krikdemų ir su išmetimo iš partijos grėsme uždraudė net galvoti apie referendumą dėl homoseksualių asmenų partnerystės, kaip šeimos teisinio santykio, pripažinimo ar nepripažinimo. Visi, pasisakantys už referendumą buvo išvadinti prorusiškais ir kitokiais epitetais, o konservatorių lyderiai iš viso pasakė, kad klausimas nėra tiek svarbus, kad būtų verta atsiklausti Tautos.

Tačiau to negana, suprasdami, kad referendumo gali nepavykti išvengti, nes jį remia opozicinės partijos, jie sugalvojo jį padaryti neįmanomu.

Iš to, ką išgirdau šiandien iš teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko St. Šedbaro lūpų – panašu, kad konservatoriai su liberalais greičiau padarys taip, kad referendumo įstatymo iš viso, mažiausiai pusmečiui, neliktų.

Konstitucinis Teismas pripažino esamos redakcijos referendumo įstatymą prieštaraujančiu Konstitucijai ir jis iš teisės sistemos bus eliminuotas šių metų liepos 1 dieną. Tuomet neliks jokio įstatymo, kuris reguliuotų referendumo surengimo tvarką.

Kitaip tariant, nors Konstitucija tokią teisę žmonėms numato, praktiškai referendumai taps neįmanomais, jei iki tos datos nebus iš naujo priimtas referendumo įstatymas, o valdantieji, kaip matysite iš pridedamo įrašo, ne tik kad neparengė jo naujo teksto priėmimui, tačiau to ir neketina daryti artimiausiu laiku, nes rinkimų sistemos pertvarka, pirmiausiai naikinant Seimo vienmandates, dabar – sunkinant su jais konkuruojančių rinkimų komitetų veiklą – jiems svarbiau, o referendumo įstatymo rengimas geriausiu atveju nusimato tik rudenį.

Vadinasi, mažiausiai pusę metų nebus net įmanoma pradėti rengtis bet kokiam referendumui, nesvarbu, kad galvotų jį rengti: Seimo narių grupė ar žmonės, rinkdami parašus, nesvarbu, kokiu klausimu.

Nežinau, kaip kitaip, jei ne priesaikos sulaužymu, pavadinti tokį valdančiųjų elgesį ribojant pamatines piliečių teises reikšti savo nuomonę referendumu. Reikėjo sugebėti sukurti situaciją, kai Konstitucija garantuoja piliečiams teisę į referendumą, o laiku nepriimtas įstatymas neleis šia konstitucine teise pasinaudoti.

Manau, Seimo opozicijai būtų pats metas referendumo įstatymą perregistruoti ir siekti jo priėmimo, nepaliekant žmonių be įgyvendintos teisės svarbiausius Tautos ir valstybės gyvenimo klausimus spręsti referendumu

3 KOMENTARAI

  1. Šį kartą ne į temą! Pasirodo ponia A.Širinskienė labai gražaus ir tauraus veido, o šlykštynės „Diračio šuns” pederastikai iš LRT rodydami pasityčiojimo ir mobingo viršūnes pavaizdavo ją kaip netikėlę!

    • Taip pranašavo ir prieš 2020 m. Seimo rinkimus, bet, deja, konservata turi pastovų rinkėjų ratelį (užslaptintus kėgėbistus ir apmulkintus krikdemus su politkaliniais ir tremtiniais, kurie neleidžia šitai gaujai išnykti iš Lietuvos politinio horizonto! Taigi, turėkite tai mintyse ir ruoškite Lietuvos rinkėjus ateičiai, kai ateis kitų rinkimų metas! Nors, tiesą sakant, būtų ir dabar neblogai išmėžti kėgėbistinį Seimą, bet, vėl gi, deja, nėra dar Lietuvoje tokio Heraklio, kuris pajėgtų tai padaryti!

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Karas Ukrainoje. Tūkstantis keturiasdešimt devintoji (sausio 7) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Agresorius naktį Ukrainos teritoriją atakavo 38-iais Shahed dronais. Ukrainiečiai 28 numušė, o 10 dėl EW...

Edvardas Čiuldė. Ar praregėjimas nėra pavėluotas?

Šio pirmadienio TV diskusijų laida „LRT forumas“ buvo orientuota atsakyti į klausimą – kokia yra Rusija po 25...

Kataliko inteligento misija šiandien

Šis tekstas yra VU TSPMI prof. A. Jokubaičio paskaita skaityta Ateitininkų federacijos, Laisvos visuomenės instituto ir Krikščionių profsąjungos...

Rasa Karmazaitė. Karališkas lobis: Kaip tikrasis atradėjas buvo paliktas už borto

Po mano žurnalistinio tyrimo ir atkaklių paklausimų Vilniaus arkivyskupijai įvyko stebuklas – Bažnyčios tarnai nebegalėjo ilgiau slėpti, kad...