Užteko tik paklausti, iš kur pas Gabrielių Landsbergį beveik milijonas eurų investicijoms, man iš karto buvo pasiūlyta žiūrėti savo reikalų – ar viską teisingai daro Ramūnas Karbauskis. Tarsi tai turėtų uždengti žinią, kad VTEK pradėjo tyrimą dėl G. Landsbergio verslo nedeklaravimo, o žmonos verslas generuoja neįtikėtinus pelnus.
Pelnus, kurių dividendais naudodamasis politikas G. Landsbergis pamiršta nusišalinti tada, kai balsuojama dėl projektų, reguliuojančių jo šeimos verslo švietimo srityje konkurencinę aplinką – mokytojų atlyginimus.
Būtent dėl sistemingo G. Landsbergio nenusišalinimo priimant sprendimus šeimos verslui aktualiais klausimais šiandien kreipiausi į Seimo etikos sargus.
Bet, kadangi G. Landsbergis liepė žiūrėti ir į R. Karbauskį, tai pažiūrėjau.
Ir kuo labiau žiūriu, tuo labiau matosi, kaip konservatoriai deda milžiniškas pastangas, kad tik pasėti abejones rinkimus laimėjusios partijos lyderiu. Opozicija savo melagingomis žiniomis (ar KGB metodais, kaip pripažino pats konservatorių patriarchas) gudriai siekia nukreipti dėmesį nuo sėkmę jų šeimų verslams lėmusių aplinkybių.
Neabejotina, kad pelnus kaupti padeda tai, kad Landsbergiai priklausė sistemai, kurios kūrime patys dalyvavo, ir mokėjo bei tebemoka savo asmeniniams interesams pajungti valstybinę infrastruktūrą.
Pavyzdžiui, valstybės įmonei „Lietuvos energija“ priklausantis UAB „NT Valdos“ išgarsėjo nuoma Vilniuje, Gervėčių gatvėje. Prieš išnuomodamas 2013 m. didžiulį pastatą Gervėčių g., valstybinis UAB jį ir suremontavo.
Kaune buvo pabandyta pakartoti tą pačią valstybės išnaudojimo schemą – tiesa, to padaryti nepavyko ir savivaldybės bendrovės „Kauno energija“ valdyba atsisakė su A. Landsbergiene pasirašyti miestui nenaudingą 10 metų nuomos už fiksuotą kainą sutartį.
Prieš keletą savaičių sužinojome, kaip patalpų gavimui išnaudojama Vilniaus savivaldybė ir net be jokių skrupulų – neįgalieji.
Matant sistemingumą, akivaizdu, kad tikriausiai tai ne vienetiniai atvejai.
Abejonių kyla ir dėl kitų pastatų, kuriuose įsikūrę darželiai, valdymo. Juk net keturių mokyklų (Juozapavičiaus g. 13b, Kaunas; Basanavičiaus g. 24 ir Gervėčių g. 4, Vilnius; K. Donelaičio g. 21, Klaipėda ) ir devynių darželių (V. Krėvės pr. 50, Kaunas; K. Donelaičio g. 19, Klaipėda; Žolyno g. 47, Gervėčių g. 4, S. Batoro g. 36, Konstitucijos pr. 21 c, Basanavičiaus g. 24, Gedimino pr. 34 ir Lakūnų g. 24, Vilnius) pastatai nuomojami iš juridinių asmenų.
G. Landsbergi, gal vis tik įvardinsite, kurie iš šių juridinių asmenų priklauso valstybei bei savivaldybėms? Paviešinsite sutartis su tais juridiniais asmenimis? Tokiu būdu leistumėte įsitikinti, kad pastatais naudojatės mokėdami rinkos kainą ir valstybė iš tokios nuomos gauna realią finansinę naudą.
#Pažiūrėjau #Palyginau #ValstybėDirbaAitvaru
UAB „Vaikystės sodas“ 2017 metais pelnas prieš apmokestinimą sudarė 674 560 eurų, UAB „Karalienės Mortos mokykla“ – 780 533 eurų, viso – beveik pusantro milijono eurų.
Tais pačiais metais, konservatorių nuolat eskaluojamo UAB „Agrokoncernas“ pelnas prieš apmokestinimą sudarė 422 537 eurų, nors jos apyvarta net 14,8 kartų viršija abiejų Landsbergių įmonių apyvartą.
Iš finansinių ataskaitų akivaizdu, kad Landsbergių šeimos UAB pelnams puikiai dirba ir valstybės bei savivaldybių dotacijos bei įvairios subsidijos.
Įdomu tai, kad šie valstybinės kilmės šaltiniai Landsbergiams parūpina UAB „Karalienės Mortos mokykla“ pelnui prilygstančią sumą: gautos dotacijos – 538 tūkst, gautos subsidijos – 83 tūkst., UAB gautas pelnas – 780 533 eurų.
Keista, ar ne? Gaunami mokinių krepšeliai, užuot sumažinę vaikų mokslo kainas, virsta pelnu ir valstybė, kaip koks aitvaras, neša pinigus? Tiesa, ne vaikus gimdantiems ir jų išsilavinimu besirūpinantiems tėvams, bet Landsbergių šeimai.
Matydama šiuos pelnus imu suprasti, kodėl G. Landsbergis ir švietimo verslo įkaitais tapę jo frakcijos nariai taip priešinosi mokytojų etatiniam apmokėjimui – tada būtų reikėję kelti mokytojų atlyginimus ir privačiose Landsbergių mokyklose. O ten, įvertinus kiek tėvai moka už mokslą, atlyginimai neblizga atlikta atlyginimų analizė (Skirmantas Malinauskas).
O koks gi pelnas, jei atlyginimus darbuotojui pakelsi?
Manau, kad politikas, kurio šeima pelnosi iš švietimo, turėtų nusišalinti nuo visų su švietimo reforma susijusių klausimų. Tačiau taip nėra.
Ir pabaigai. Nejau konservatoriai iki šiol taip ir nesuprato, kad Gabrieliaus pašaipos dėl jam adresuotų klausimų, šios valdančiosios daugumos nesustabdys domėjimosi šio politiko ir kitų opozicijos atstovų šeimų verslo ypatumais?
Ypač, kai pelno gavimui išnaudojami ne tik pigiai apmokami švietimo darbuotojai, bet ir talentingai – valstybė, pelnomasi iš jos bėdos – nestabilios švietimo sistemos, kurią valstiečiai stengiasi paversti tvaria ir atveriančia mūsų vaikams nemokamą kelią į pažangą.
Veidaknygė
Argumentuotas straipsnis. Autorė pravėrė užkuliusį ir paaiškino, kaip sakoma „iš kur kojos digsta (pinigai į Lansbergienės kišenę bira).
Pati ir komentarą parašė…”Rašytoja”, pakedenk kitus ramūnėlių skudurus…