Konservatoriai, kad ir kas nenutiktų, yra niekuo dėti. Kad ir R. Aleknos pasisakymai šiandienos 15min publikacijoje, bandant sudaryti įspūdį, kad Prezidentės veto sveikatos reformai niekaip su juo nėra susijęs ir neturės įtakos su juo siejamai Ąžuolyno klinikai.
Gal ir būtų galima patikėti, bet aplinkybės ir turimi dokumentai rodo kitką. Prezidentė (bent jau patarėjų lygmenyje) domėjosi, kurios būtent privačios sveikatos priežiūros įstaigos daugiausiai pajus reformos pasekmės.
Birželio 28 dieną ji gavo informaciją apie dvi klinikas, viena kurių – su R.Alekna siejama sveikatos priežiūros įstaiga.
Laiške be kita ko rašoma: „Atsakydami dėl UAB „Kardiolita” ir UAB „Socialiniai ir sveikatos projektai” sutarčių nuo 2020 m. (jeigu būtų priimtas SDĮ), manytume, kad: UAB „Socialiniai ir sveikatos projektai” tiekiamas stacionarines psichiatrijos paslaugas galėtų suteikti tinklui priklausančios įstaigos, nes šiuo metu esantis lovų skaičius ir lovos funkcionavimo rodiklis nėra aukšti ( 2017 m. Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje -246 dienos).
UAB „Socialiniai ir sveikatos projektai” mūsų nuomone turėtų perorientuoti savo veiklą teikti ambulatorines paslaugas, dienos stacionaro paslaugas (Psichiatrijos dienos stacionaro paslaugoms eilės šiuo metu siekia iki 40 dienų).“
Taigi, akivaizdu, kad su R.Alekna siejama sveikatos priežiūros įstaiga būtų turėjusi iššūkių. Įstaigai neabejotinai būtų tekę peržiūrėti visą veiklos strategiją.
Sutapimas ar ne, bet būtent TS-LKD, kurios vyriausybės ministru ir buvo R. Alekna, labiausiai priešinosi sveikatos reformai, o A. Matulas ir buvo tas opozicijos atstovas, kurį išklausiusi prezidentūra priėmė sprendimą vetuoti reformą.