Toliau stebime Gedimino kalno situaciją.
Kaip paaiškėjo rugsėjo 7 d. Vyriausybės posėdyje, lenkų ekspertų kalno tyrimo išvados nuo visuomenės iki šiol slepiamos ne šiaip sau. Rugsėjo mėnesį turėjo būti parengtas Gedimino kalno tvarkymo planas, tačiau jo nėra. Pasirodo, lenkų geologų atlikti tyrimai rodo, kad nuošliauža yra gilesnė ir pavojingesnė, negu manyta. Reikalingi papildomi geologiniai giluminiai tyrimai, dėl kurių dar tik tariamasi.
Šiemet bus išleista 3 mln. eurų, kitamet buvo numatyta 5 mln. eurų, o dabar aiškėja, kad reikės daugiau, kiek – dar neaišku, paaiškės po tų giluminių tyrimų. Tik jau ir durniui aišku, kad daug daugiau. Nors ne pinigai čia svarbiausia, o tai, kad grėsmių jau niekas nebeneigia. Be to, tas faktas, kad tikroji situacija nuo visuomenės slepiama, rodo, kad jos tikros ir rimtos.
Linksmuolis kultūros viceministras jau nebesišypso. Nuo visuomenės nuslėptą rugpjūčio 21 dienos nuošliaužą jis pavadino „nuoplova“, tarsi tai galėtų kaip nors pateisinti patį nuslėpimo faktą. Matyt, iš Olimpo atėjo nuorodėlė apie tai viešumoje nekalbėti, nes tą faktą nutylėjo visa laisvoji žiniasklaida, nors ir buvo informuota.
Ir dar „linksmuolis“ paguodė, kad naujų nuošliaužų išvengti nebepavyks. Svarbu, kad jos nebūtų giluminės – būtent tokios tikslo ir bus siekiama. Taip pažodžiui ir pasakė, kad „tikslo sieks“. Garantijų ir užtikrinimų, kad bus pasiektas, neišsakė.
Duok Dieve tikslo pasiekti, nes nerimas didelis. Mat tą planą, pasirodo, parengs tik kitąmet, o kada jis bus įvykdytas, – net Dievas nežino.
Beje, šiais metais išleistoje proginėje 2 eurų monetoje pavaizduotoje Vilniaus panoramoje Gedimino bokšto nėra. Aišku, tai tik sutapimas.
Veidaknygė