2025-02-25, Antradienis
Naujienlaiškis

Algimantas Rusteikia. Norit kaltųjų? Prašom. Viskas dokumentuota

Gedimino kalnas tvarkomas pagal 2017 m. gegužės mėnesį patvirtintą projektą. Užsakovas ir statytojas – Nacionalinis muziejus, projektavo UAB „Rekreacinė statyba”.

Šiame projekte aiškiai nurodyti tyrimais pagrįsti duomenys: „Pagrindinė priežastis, lemianti vandens iškrovas šlaituose, taip pat šlaitų stabilumą yra atmosferinių kritulių infiltracija aukštutinėje pilies aikštelėje.”

Iš lentelėje pateiktų duomenų matyti, kad per dieną Gedimino kalno viršuje gali susigerti ir išsikrauti šlaituose 37 kub.m vandens, iš kurių pilies aikštelės centre esančioje pievoje – 18 kub.m, t.y. mažiau kaip pusė viso infiltruojamo kiekio.

Projektas patvirtintas gegužę, tyrimai buvo žinomi anksčiau. Taigi, jau po žiemos buvo aišku, pro kur ir kiek vandens į kalno struktūrą patenka. Iki liepos vidurio nieko nedarė. Prasidėjus šlaitų griūtims uždengė plėvele pievutę ir sustabdė 49 proc. vandens patekimą iš aikštelės į Kalną. Kiti 51 proc. teka ir geriasi laisvai iki šiol. Ir sukelia vis didesnes griūtis.

Su kuo užsakovą, projektuotojus, rangovus ir asmeniškai Kultūros viceministrą Renaldą Augustinavičių ir sveikinu.

Veidaknygė

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Vytautas Sinica įregistravo siūlymą leisti VSAT naikinti laikinus leidimus gyventi Lietuvoje

Siekiant efektyviau kontroliuoti migraciją, siūloma Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) suteikti įgaliojimus naikinti laikinus leidimus gyventi Lietuvoje. Mišrioje Seimo...

Vytautas Sinica. Vokietijoje per rinkimus svarbiausia imigracija

Šiandien Vokietija išsirinks naują valdžią ir greičiausiai rinkimus laimės nuliberalėję, bet šiek tiek tapatybę atgaunantys krikdemai, o antra...

Vaidotas A. Vaičaitis. Keletas minčių dėl „QR kodo“ darbui bei savanorystei su vaikais

Šių metų sausio pabaigoje į mane kreipėsi vienas mano pažįstamas su klausimu: kas galėtų padėti jo giminaitei, kuri...

Prof. Jonas Grigas. Plastiko gausa ir grėsmės

Šiandien mus užplūdo plastikai. Jie yra visur – nuo namų apyvokos daiktų ir pakuočių iki automobilių ir medicinos...