2025-01-13, Pirmadienis
Naujienlaiškis

Almantas Stankūnas. Kodėl Vakarai niekaip negali pastatyti komunizmo/stalinizmo šalia fašizmo?

Puiki Gary Kasparavo kalba, pasakyta 2019-09-12 Toronte, minint Molotovo-Ribentropo paktą. Aiškus fašizmo ir komunizmo pastatymas greta, aiškiai įvardinta savanaudiška daugelio Vakarų lyderių pozicija bendraujant su Rusija ir jai nuolaidžiaujant.

Aiškus ir stiprus kvietimas ryžtingiems veiksmams Vakaruose, norint efektyviai atgrasyti Rusiją nuo būsimų aresijų ir gal net priversti atsitraukti iš ten, kur ji jau įsiveržė.

Trūksta tik vieno dalyko – atsakyti į klausimą, kodėl Vakarai niekaip negali pastatyti komunizmo/stalinizmo šalia fašizmo?

Atsakymas paprastas – todėl, kad Vakarai yra apnuodyti naujausia marksizmo mutacija – kultūriniu marksizmu arba leftizmu arba liberalmarksizmu.

Kasparovui, pagal įsitikinimus esančiam liberalu, sunku tai įvardinti, nes taip jis kirs ir per savo pasaulėžiūrą. Todėl, Kasparovas ir kiti panašūs Putino oponentai nesugebės iki galo pakeisti Vakarų nuostatų dėl komunizmo vertinimo ir santykių su Rusija. Nesugebės jie ir pakeisti Putino Rusijoje, nes liberalmarksizmas yra atgrasus didelei daliai Rusijos visuomenės.

Tikra alternatyva Putinui manau galėtų būti tik kažkas panašaus kaip Lenkijos krikščionių-demokratų nuostatomis besivadovaujantys valdantieji ir tai ką dabar siūlo steigti Lietuvoje Sinicos-Radžvilo-Dagio ir juos palaikančios grupės iniciatyva.

Sakysite to nėra Rusijoje. Manau yra. Ir jos reikia ieškoti Rusijos Ortodoksų Bažnyčios dalyje, kuriai yra koktus Bažnyčios servilizmas Putinui. Kodėl manau, kad jų yra?

Todėl, kad giliai tikintys krikščionys bus tokie ir jie dabar labai kenčia dėl Rusijos Ortodoksų Bažnyčios vadovybės vykdomo krikščioniško tikėjimo išdavystės dėl savo savanaudiškumo.

Manau, kad panašios jėgos yra ir Baltarusijos Ortodoksų, kuri deja dar pavaldi Rusijos Ortodoksų Bažnyčiai, bei Katalikų Bažnyčiose. O taip pat ir atsiskyrusioje Ukrainos Ortodoksų Bažnyčioje bei pas Unitus.

 

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Edvardas Čiuldė. Kaip keitėsi laisvės skoniai, bėgant metams? (II)

Prieš daugelį metų Kovo 11-osios proga rašiau: Šįkart leiskite tarstelėti keletą žodelių apie laisvę jau ne metafizine, atitraukta prasme,...

Edmundas Paškauskas. Visata po Didžiojo Sprogimo: intelektų margumynas ir humanistika (I)

Priešistorė 1. Visatą valdantys elgsenos dėsningumai Visatos istorija stebina ir žavi savo nepaprastu dinamiškumu bei sudėtingumu. Nuo pat Didžiojo Sprogimo Visata...

Jonas Ivoška. Kodėl mūsų politikai nenori tobulinti savo valstybės modelio?

Informacijos šaltinių įvairovė išryškina ne tik demografinės situacijos Lietuvoje apgailėtinumą, bet padeda aptikti ir kitų gyvenimo sričių „klampiąsias“...

Dominykas Vanhara. Pasvarstymai apie rastas mūsų valdovų laidojimo insignijas

Gerbiamieji, pratęskime praeito įrašo temą apie rastas mūsų valdovų laidojimo insignijas. Tai pažiūrėjau vieną populiariausių paskutiniu metu Neredaguota...