2025-01-24, Penktadienis
Naujienlaiškis

Almantas Stankūnas. Vokietijos verslas skęsta

Per Vokietiją ritasi pramonės įmonių iškėlimo ir bankrotų banga. Kodėl tylima apie esmines priežastis?

Buvo skelbiama apie Volkswagen koncerno planus iškelti visas savo gamyklas iš Vokietijos. Įvertinus tokio žingsnio poveikį Vokietijos ekonomikai, kuris tiesiogiai atsilieptų ir didžiuliam VW koncerno tiekėjų tinklui, darosi akivaizdu, kad virš Vokietijos ir tuo pačiu visos ES ekonomikos kaupiasi tamsūs debesys.

Apie naujus pramonės įmonių, įskaitant turinčių ilgametę istoriją, bankrotus Vokietijoje pranešama vos ne kasdien. Įdedu keletą nuorodų (žemiau), tik, deja, Verslo žiniose tie pranešimai tik prenumeratoriams – plačiajai publikai nėra reikalo apie tai daugiau žinoti.

Almantas Stankūnas

Taip pat įkeliu nuorodą, vėlgi skirtą tik prenumeratoriams, apie prasidėjusias politines diskusijas Vokietijoje dėl pramonės gelbėjimo plano.

Keletas citatų:

„Vokietijos ekonomika jau penkerius metus stagnuoja. Šalies pramonės konkurencingumas susiduria su rimtais iššūkiais, trūksta ir politinės lyderystės, ir drąsių sprendimų.

….

„Kartu su D. Trumpo pergale pasitikėjimas šalies ekonomika greičiausiai smuks. Dėl to ūkio susitraukimas ketvirtąjį ketvirtį tampa vis labiau tikėtinas.“

„Per pastaruosius penkerius metus pramonė prarado konkurencingumą dėl daugelio veiksnių, įskaitant didelius mokesčius, milžiniškas pramonės energijos sąnaudas, automobilių gamintojų dekarbonizacijos problemas, mažėjantį darbingo amžiaus gyventojų skaičių ir patiriamą didelę konkurenciją iš Kinijos.“

„Pastaruosius penkerius metus ekonomika stagnuoja, o Vokietijos istorijoje tai yra kažkas neįprasto. Taigi, sakyčiau, kad situacija yra bloga“, – teigia Timas Wollmershaeuseris, šalies ekonomikos instituto „Ifo“ Makroekonomikos ir apklausų centro direktorius.

Pramonės gamyba šiandien yra 12 proc. mažesnė nei 2019 m. Užimtumas šiame sektoriuje taip pat mažėja, nes įmonės persikelia į kitas šalis, kuriose energijos ir gamybos sąnaudos yra mažesnės.“

Toliau tekste rašoma apie tai, kad pramonė per daug naudoja energijos. Tačiau juk JAV ir ypač Kinijoje tokia pati pramonė greičiausiai naudoja dar daugiau energijos.

Todėl gal problema ne energijos kiekis, bet žaliasis kursas, kuris žymiai padidino energijos kainas? Sarkastiškai skamba pranešimo apie vienos įmonės bankrotą antraštėje paminėjimas, kad nepadėjo ir saulės baterijos. Tačiau „šv.“ žaliojo kurso karvė pranešime neliečiama.

Išreiškiamas rūpestis dėl brangios darbo jėgos. Tai pasirodo „inžinierių“ ir kitų „darbštuolių“ masinė imigracija iš egzotiškų šalių irgi nepadėjo? Gal tikra problema yra papildoma našta ekonomikai mokant dosnias socialines išmokas nedirbantiems imigrantams ir kiti neigiami masinės imigracijos sukelti veiksniai?

Minimi ir p. A. Merkel įvesti skolinimosi limitai, kurių panaikinimui reikia 2/3 parlamento balsų. Tačiau nutylima, kad be AfD paramos toks balsų skaičius greičiausiai bus neįmanomas.

D. Trampo atėjimas JAV ir priešlaikiniai rinkimai Vokietijoje gali būti lemiami visos ES raidai. Situacija gali kritiškai komplikuotis jeigu Vokietijoje ir ES sprendimus priimantys politikai nepripažins klydę iki religinio statuso iškėlę žaliąją politiką, visokius verslo tvarumus ir valstybių sienų atlapojimą ekonominiams valkatoms.

Netikiu, kad nauja Lietuvos Vyriausybė ir Seimas yra pajėgūs atmesti tas naująsias religijas, kol to nepadarys ES politiniai lyderiai, tačiau vis tiek privalome visaip skatinti juos tai padaryti.

Nuorodos:

Vokietijos ekonomikos perspektyvoms niaukiantis, skamba vis garsesni raginimai imtis drąsių sprendimų

Dar viena Vokietijos įmonė praneša atleidžianti 1 300 žmonių: neišgelbėjo net saulės elektrinės

Vokietijoje bankrutuoja svarbus automobilių pramonės žaidėjas, turintis 1 500 darbuotojų

Almantas Stankūnas yra Nacionalinio susivienijimo Atsakingasis sekretorius ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys.

3 KOMENTARAI

  1. ,,mažėjantį darbingo amžiaus gyventojų skaičių” – tai atvykėliai iš kitur yra pensininkai? Bet kodėl nuotraukose matome jaunus? Labai bendrai kalbant, kodėl turėčiau tikėti vietine laisva ir nepriklausoma žiniasklaida?

  2. Stankūnas susirūpino, kad Vokietijos verslas skęsta.. Belieka Almatui priminti, kad jį išrinko į Vilniaus tarybą Lietuvos žmonės, jis Vilniaus taryboje atstovauja Vilniaus žmones, o Lietuvoje skelbiama, kad Lietuvos ir Vilniaus pramonė „laikosi gerai ir auga”… Taip kad mums besikaupiantys virš Vokietijos debesys, kaip ir Vokietijoje iš susikaupusių debesų krentanti kritulių gausa ar jų trūkumas tikrai „patriotiniams” lietuviams-nacionalistams, „apsiginklavusiems” Sinicos dėka žydelio Hazony „nacionalizmo dorybemis”, yra nusispjauti…

  3. Teks ES (Vokietija) užsidaryt ir vėl rinktis barterį ir kibt į mokslus ir į technologijas, kad europiečiai galėtų išgyventi. O gal bus paleista ES ir Vokietija formuos naują sąjungą, nes ką gali žinoti, kaip čia bus po to, kai Trumpas paleis Vokietiją į laisvę. Kas gali paneigti tokią galimybę? Edukuotiems – vakcinuotiems tai sunkiai suprantama, koks gali būt tas rytojus, ta aušra ar Nemuno žiburiai?

Komentarai nepriimami.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Ignas Kriaučiūnas. Esė apie vaikus ir valdžią. Refleksija iš mokymų apie saugios aplinkos vaikams kūrimą

Demografijos tema rodos įsisuko. Nuo gruodžio vidurio akis užkliuvo už pagausėjusių straipsnių demografijos, vaikų temomis – vienas iš...

Mick Hume. Jie bijo ne tik Trampo ir Masko – bet tavęs ir manęs

Vargu ar būtų buvęs ryškesnis kontrastas tarp nauja ir sena. Per inauguraciją Vašingtone naujasis JAV prezidentas Donaldas Trampas savo...

ISTORIJOS KLASTOTĖS IR GALIMI JOS KLASTOTOJAI (II dalis)

Tęsiame publikacijų ciklą „Istorinė atmintis“. 2019 m. kovo 12 d. Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) priėmė svarbų sprendimą byloje...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis šešiasdešimt penktoji (sausio 23) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Švedija investuoja į Ukrainos ilgo nuotolio ugnies priemonių (dronų, raketų) gamybą. Dar viena Skandinavijos šalis...