Gegužės 7 d. Vokietijos partija „Alternatyva Vokietijai“ (Alternative für Deutschland, AfD) oficialiu raštu kategoriškai paneigė Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) paskleistą informaciją, esą, ši partija su kurią palaiko ryšius kandidatas į Lietuvos Prezidentus Arvydas Juozaitis, yra prorusiška ir pripažįsta Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją ar kaip nors pasisako už ją.
Gegužės 7 d. A.Juozaičio rinkimų štabas gavo politinės partijos „Alternatyva Vokietijai“ oficialų laišką, kuriame rašoma: „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) niekada nepasisakė už Rusijos Krymo aneksiją, niekad jai nepritarė. AfD tvirtai laikosi tarptautinės teisės pripažinto suverenių valstybių teritorinio integralumo principo /…/. Teisybės neatitinkantys „Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT)“ pranešimai mus labai stebina. Teigiama, kad Alternatyva Vokietijai (AfD), esą, pripažino Krymo aneksiją. Tai yra, kaip jau aiškiai pareikšta, neteisybė. Mes tikimės, kad atsakingi redaktoriai ją ištaisys“.
Laišką pasirašė AfD Bundestago nariai: Arminas-Paulas Hampelis (Armin-Paulus Hampel), AfD frakcijos vadovas užsienio politikai; Rudigeris Lukasenas (Rüdiger Lucassen), AfD frakcijos vadovas nacionaliniam saugumui; dr. Kristianas Virtas (Christian Wirth), AfD frakcijos vadovas vidaus politikai; prof. dr. Haraldas Vajelis (Harald Weyel), AfD frakcijos vadovas Europos politikai.
Kaip žinia, A. Juozaitis, LRT yra apkaltinęs, kad šių metų balandžio 23 d. ryte per Lietuvos Radijo I-osios programos laidą „Ryto garsai“ apie jį buvo paskleistos tikrovės neatitinkančios ir jo garbę bei orumą žeminančios žinios. Šioje laidoje LRT paskelbė epizodą, pavadintą kandidato į Lietuvos Respublikos Prezidentus A.Juozaičio „portretu“ arba „pasakojimu apie kandidatą“. Pasak A. Juozaičio, ši informacija parengta šališkai, su parinktais teiginiais bei faktais, kurie neatitinka tikrovės ir net yra žinomai melagingi.
Balandžio 25 d. A. Juozaitis išsiuntė LRT vadovybei reikalavimą paneigti tikrovės neatitinkančią informaciją. Tos pačios dienos vakarą A. Juozaitis demonstratyviai išėjo iš LRT vykstančių debatų, kurių tema buvo teisingumas ir kova su korupcija, pareiškęs, kad pats visuomeninis transliuotojas tapo politinės korupcijos židiniu, proteguodamas kelis parinktuosius kandidatus. Kitą dieną A. Juozaitis išplatino viešą pareiškimą „Dėl visuomeninio transliuotojo (LRT) misijos rinkimuose“, kuriame apkaltino LRT politine korupcija ir pareiškė, kad ketina nebedalyvauti LRT rengiamuose kandidatų į Prezidentus debatuose.
Gegužės 2 d. A. Juozaitis paskelbė, kad prieš kiekvienus LRT debatus televizijoje jo vadovaujamas judėjimas „Lietuva yra čia“ ketina ta pačia tema rengti akcijas „Už laisvuosius debatus“ LRT kiemelyje. Viena akcija jau buvo surengta gegužės 2 d. ir dvi dar bus surengtos – gegužės 8 bei 10 dienomis 19.30 val.
LRT vadovybė buvo viešai pareiškusi, kad svarsto galimybę kreiptis į teismą dėl A. Juozaičio viešų pareiškimų. Tačiau balandžio 29 d. kandidatas į Prezidentus dr. A. Juozaitis gavo LRT Teisės ir vindikacijos skyriaus vadovės Daivos Apšegienės laišką, kuriame LRT vis tik pripažino vieną klaidą ir A. Juozaičiui pateikė informaciją apie šios LRT paskelbtos neteisingos žinios paneigimą.
„Iš šio laiško supratau, kad LRT nesirengia paneigti kito piktybinio melo, o konkrečiai – melagingo teiginio, kad aš pakviečiau į Lietuvą atvykti Vokietijos „kraštutinių dešiniųjų“ („Alternatyva Vokietijai“) partijos atstovus, kurie esą pasisako už Rusijos įvykdytą Krymo aneksiją. Dabar mes turime dokumentinį įrodymą, paliudijantį tikrą šios partijos poziciją dėl Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos “, – sakė A. Juozaitis ir piktinosi, kad LRT iki šiol nesuteikia jam atsakymo teisės, kaip tą nustato Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimų įstatymas.
Apie „Alternatyva Vokietijai“ AfD:
Alternatyva Vokietijai (Alternative für Deutschland, AfD) yra konservatyvi Vokietijos politinė partija. Ji susikūrė, kaip reakcija į euro gelbėjimą. 2013 m. vasario 6 d. Berlyne ją įsteigė žinomi Vokietijos ekonomistai, akademikai, verslininkai bei publicistai, kurie nepritarė A. Merkel vyriausybės euro gelbėjimo planui pietų Europos šalių atžvilgiu.
2014 m. laimėjo pirmuosius Vokietijos federalinių žemių rinkimus, o kai Vokietiją užgulė masinė, nekontroliuojama imigracija, AfD sulaukė didžiulio vidurinės klasės palaikymo. Nuo 2016 m. Bundestago rinkimų, ši partija plečia savo narių tinklą po visą Vokietiją. 2017 m. vykusiuose federaliniuose Bundestago rinkimuose partija surinko 12,6 % balsų ir tapo trečia pagal surinktus balsus partija Vokietijoje.
Šiuo metu AfD turi parlamentinį atstovavimą visose 16 šalies provincijų ir yra antra pagal populiarumą partija Vokietijoje. Kai kur, pavyzdžiui, Saksonijoje, ji yra populiariausia pagal apklausas.
AfD aktyviai pasisako prieš „Globalios migracijos pakto“ pasirašymą ir už Vokietijos valstybės suverenią teisę formuoti migracijos politiką pačiai.
Judėjimo „Lietuva yra čia“ informacija
taip, Afd nepripažįsta, jie tik pateisina okupaciją ir skelbia kad putinas ginasi nuo NATO ir pasisako už sankcijų Kremliui atšaukimą, kas iš esmės yra tas pats. Ar toks pat požiūris ir su Afd besibroliaujančio Mandžiūrijos kandidato?
From this perspective — and Gauland’s viewpoint intersects here with that of the Left Party — Russia’s annexation of Crimea was perhaps illegal, but not necessarily illegitimate. Gauland says that NATO, following the end of the Cold War, was not focused on establishing a new framework for peace, preferring to expand eastwards instead. In response, Gauland says, „the Russian president opted for an old czarist tradition: that of collecting Russian soil.” Western arguments hewing closely to categories of „formal international law,” he says, are too short sighted.