2024-12-26, Ketvirtadienis
naujienlaiškis

Alvydas Medalinskas. Dvi priežastys, kodėl Putinas ryžosi sunaikinti Prigožiną

laikmetis.lt

Prigožinas ir artimiausia aplinka – sunaikinti. Bet liko antras ir žemesni Wagner ešelonai.

Vargu, ar kas abejoja, kad lėktuvo katastrofa Rusijoje, per kurią žuvo Wagner privataus karinio vieneto įkūrėjas Prigožinas, jo dešinioji ranka – Utkinas ir kiti Wagner vadovybės nariai tai Kremliaus darbas. Klausimas tik, kodėl tai įvyko, o taip pat: kodėl tik dabar?

Manau, kad yra dvi priežastys, kodėl Putinas ryžosi sunaikinti kažkada artimą sau Prigožiną ir abi pratęsia mintis,ką sakiau per Prigožino maištą. Tai – Rusijos vidaus padėtis ir Afrika.

Dvi versijos ir dėl galimų Putino motyvų: asmeninis kerštas ir baimė, kad Prigožinas įgyvendins perversmą Rusijoje.

Abi jos patvirtina: Prigožino žygis iš Donbaso per Rostovą į Maskvą nebuvo inscenizacija, kuri galėjo būti sutarta tarp Putino ir Prigožino, o grėsmingas veiksmas prieš režimą, tarsi moderni versija Frankenšteino istorijos, kai monstras išeina iš kūrėjo kontrolės ir sukyla.

Ir toliau laikausi nuomonės, kad Prigožiną pastūmėjo sukilti prieš Putiną milžiniški Afrikos turtai, kuriuos jis ėmė kontroliuoti per Wagner veiklą šiame žemyne, kai Kremlius panorėjo tų turtų kontrolę iš Prigožino atimti. Lieku prie versijos, kad Prigožiną tada prie Maskvos sustabdė suvokimas, jog ne iki galo maištui pasiruošta, o taip pat, matyt, galimos Putino nuolaidos Prigožinui dėl galimybės valdyti Afrikos turtus, pasitraukus į Baltarusiją.

Prigožiną pastūmėjo sukilti prieš Putiną milžiniški Afrikos turtai.

Prigožino lėktuvas ir dabar skrido iš Afrikos į Rusiją. Šis lėktuvas su visais jo keleiviais buvo sunaikintas po neseniai įvykusio Rusijos – Afrikos viršūnių susitikimo ir po to, kai įvyko Kremliuje dar anksčiau Putino susitikimas su Wagner viršūnėle, o Prigožinas įregistravo Baltarusijoje struktūrą, panašią į Wagner, kuri iki tol buvo įregistruota ir veikė Rusijoje.

Visų šių įvykių pasekmėje Putinas įsitikino, kad Prigožinas ir jo vadovaujama Wagner karinė grupė įgavo milžinišką įtaką Afrikos turtų kontrolei, o per juos galima valdyti ir didelius geopolitinius procesus, ką rodo ir įvykiai Nigeryje. Bet Putinas ir jo aplinka to nevaldo.

Galimai Putinas gavo taip pat informaciją (teisingą ar tik jam taip pateiktą), kad pats Prigožinas neatsisakė, vis dėlto, minties įvykdyti perversmą Rusijoje ir, kad klausimas jau dabar ne tik Afrikoje. Todėl Putinas smogė.

Klausimas dabar tik, ar Kremliaus šeimininkas sustabdė procesus Rusijos viduje, ar, kaip tik juos dar paskatino. Ar tankai Rostovo prie Dono gatvėse yra tik kelių mėnesių senumo Rusijos istorija, ar dabar gali būti, kad pamatysime tankus gatvėse jau ir Maskvoje bei kituose Rusijos miestuose.

2 KOMENTARAI

  1. O man atrodo, kad prie įvykių Rusijoje stengiamasi pritempti „sąmokslo teorijas” tik po to, kai įvykis jau įvyksta, bet būkite gudručiai ir suprognozuokite įvykį iš anksto..!?

Komentarai nepriimami.

Reklama

Susiję straipsniai

Prof. Jonas Grigas. Senatvės privilegija

Kai lipant gyvenimo ratu žemyn mūsų pečius slegianti vienos tonos oro masė tampa per sunki ir gravitacija jau...

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Kokias šeimas ginti? Atsakymas P. Gritėnui

Nėra rimtesnių problemų? Tai dažnai skambantis pasipiktinimas, kai vėl ir vėl kalbame apie civilinės sąjungos įteisinimą. Išties, keista...

Karas Ukrainoje. Tūkstantis trisdešimt septintoji (gruodžio 26) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Niekada nebuvo, štai ir vėl. Prieš šešias dienas ukrainiečiai atakavo agresoriaus kietojo raketinio kuro gamyklą...