Tarptautinė jūrų organizacija (TJO) nutarė pasiųsti misiją ir išsiaiškinti, o kas gi, vis dėlto, kliudo laisvai laivybai Juodojoje jūroje.
Būtų juokinga, jeigu nebūtų liūdna… Juk šis sprendimas priimtas praėjus beveik lygiai pusei metų po to, kai Rusija paliko susitarimą dėl grūdų pervežimo per Juodąją jūrą ir visus laivus, taip pat ir plukdančius humanitarinius krovinius su grūdais iš Ukrainos uostų Juodojoje jūroje, paskelbė kariniu taikiniu.
Taip ne vienam mėnesiui buvo užblokuota laivyba su Ukrainos uostais Juodojoje jūroje. Be to, Rusija praktiškai kiekvieną parą pradėjo apšaudyti Ukrainos uostų infrastruktūrą ne tik Juodojoje jūroje, bet ir prie Dunojaus upės. Ir dabar aiškėja, kad TJO to nežino?
Ką gi tegu atsiunčia misiją, gal dabar sužinos. Įdomiausia yra tai, kad TJO misija atvyks tik po to, kai paaiškėjo, kad nė viena Vakarų šalis taip ir nesiryžo per šį laikotarpį pasiųsti savo karinį konvojų, palydėti humanitarinius krovinius su grūdais, todėl Ukraina pati ėmėsi organizuoti krovinių plukdymą palei Ukrainos, Rumunijos ir Bulgarijos krantus link Turkijos. Strateginiu tašku šiame kelyje buvo Gyvačių sala.
Tai buvo dar viena esminė priežastis, kodėl Rusija šią salą per šį pusmetį taip apšaudė. Per šį pusmetį paaiškėjo, kad nepasiekus kokių labiau apčiuopiamų rezultatų, Rusija liovėsi kasdien apšaudyti Dunojaus uostus.
Ir štai tada prabudo TJO ir nusprendė pasiųsti misiją. Matyt, kad užsidėti varnelę, jog giliai susirūpinę. Grūdų susitarimas per Juodąją jūrą buvo remiamas ir JT. Taigi, atvykti pažiūrėti, kas vyksta, anksčiau ar vėliau TJO turėjo.