2025-01-09, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Andrius Švarplys. Pirmos mirties nuo viruso fone kyla tokie klausimai

1. Jeigu pagrindinis viruso šaltinis dar šią praėjusią Lietuvoje galėjo būti iš užsienio grįžtantys lietuviai, kodėl nebuvo galima jiems skirti atskirų viešbučių ir 2 savaitėms karantinuoti?

Japonija šitaip karantinavo kruizinį laivą su šimtais, o gal ir tūkstančiais. ”Šimtai lietuvių grįžta namo” skelbė antraštės. Dauguma jų grįžo ir tebegrįžta centralizuotai, specialiais valstybės organizuotais reisais, taigi palyginti lengvai būtų galima nukreipti į centralizuotą karantiną.

Virusas būtų suvaldytas esmiškai. Karantinuoti viešbučiuose būtų buvę ir pigiau nei gydyti. Dabar valstybė ruošiasi gydyti tuos, kurie bus užkrėsti pasklidusių. Kas trukdė šitaip suvaldyti pagrindinį viruso sklidimo šaltinį?

Jeigu žmogaus teisės, tuomet žmogaus teisės epidemijos metu reiškia teisę užkrėsti kitus.

2. Testavimo trūkumas. Testuoti reikia kuo daugiau, maksimaliai ir dar virš, ne lyginantis su Latvija ar Estija, bet tam, kad būtų laiku karantinuotis ir stabdyti plitimą.

Ministras A. Veryga ir visa Vyriausybė padarė labai daug gerų darbų, ypač – anksti uždarius sienas ir įvedant karantiną. Tačiau A.Verygos statistinis lyginimas su Estija, kad neva nėra reikalo pas mus testuoti didesniu mastu, skamba biurokratiškai ir makabriškai.

Morozovo pavyzdys nekelia abejonių: kovo 12 jau kolega gydytojas pasijunta blogai, bet tik kovo 20 jam nustatomas virusas. Kiek jis galėjo užkrėsti per 8 dienas?
Tik masinis testavimas gali laiku identifikuoti, karantinuoti ir suvaldyti plitimą. Medikų organizacijos jau kuris laikas ragina didinti testavimo apimtis.

3. Ar yra įkurtas Krizės suvaldymo štabas, kurio rankose būtų visa oficiali informacija, sprendimai, koordinavimas? Kuriame šalia politinio sprendimo priėmėjo būtų medicininis/epidemiologinis?

4. Kodėl neleidžiama privačiam sektoriui prisidėti testavimu, kitomis priemonėmis? Lenda galai valstybės atitolimo nuo visuomenės?

Valstybės organizacinis/biurokratinis ir politinis aparatas atitrūkęs nuo privačios iniciatyvos (pilietinės visuomenės) ir negeba ne tik pasitikėti ja, bet ir bendradarbiauti?

2 KOMENTARAI

  1. kad 1. 2. 3. Tai rodo, kad burbulas išpūstas daugiau, nei reikia, tad ne be susigaudoma, kas yra mintyse ir, kas vyksta iš tikro. Ir kad tai gali sugriauti visus jų gerus norus.
    3. 4. Neleidžia didysis AŠŠŠŠŠ, juk rinkimai čia pat.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Vladimiras Laučius. Išlaidos gynybai: ar šuolis pateisins lūkesčius?

Naujoji krašto apsaugos vadovybė išreiškė norą didinti biudžeto asignavimus gynybai iki 4,5 proc. BVP. Suprantama, jog toks augimas...

Almantas Stankūnas. Kasčiūno utopija ir Lietuvos naikinimas

Nors vis dar teigiama, kad konservatizmas siekia išsaugoti ilgą laiką buvusias tradicionalistines visuomenės nuostatas, tačiau save konservatyviomis vadinančių...

Kviečiama į paminėjimą: nekaltumą vertina ne komisijos ar istorikai, o tik teismas

2025 m sausio 12 d. Ukmergėje, Lėno miestelyje ir Lėno miške minimas žymiausias Vyčio apygardos partizanų mūšis su...

Linas Karpavičius. Kam Vytautui karūna?

Istorija su valdovų insignijomis įgauna prastą kvapelį. Gal net pasakyčiau smarvę. Ir tai kažkodėl manęs nestebina. Šiandieną politinėje erdvėje...