Ministras dirbo svetimą žemę. Ir gavo iš Europos Sąjungos net 1,5tūkst. eurų per kelerius metus!
Pasirodo, kad skandalą sukėlęs „nuskriaustas“ ūkininkas, kurio žemę ir dirbo ministro motina, pats yra apsileidęs, o kiti savininkai galbūt net davę žodinį sutikimą dirbti žemę. Tai čia yra tas didysis E.Jakilaičio uoliai kartojamas „konstitucinis pažeidimas“? Čia yra ta didžioji ministro korupcija?
Tam iš niekur išdygusiam ūkininkui kaimynai perduoda linkėjimus. Ir tuo pačiu – tiems politologams, Prezidentei ir ekspertams, kurie įžiūrėjo didžiulį pažeidimą.
Labai panašus braižas į Haroldo Mackevičiaus ir R.Miliūtės surastus net kelis ūkininkus, kurie neva turėjo atskleisti baisias Karbauskio ir Agrokoncerno nuodėmes grūdų rinkoje.
Per pastaruosius 1 metus Lietuvos žiniasklaida jau užkūrė ne vieną pseudo skandalą. Galima sakyti, kad politika tapo žiniasklaidos įkaite. Legitimi valdžia murkdoma menkaverčiuose skandaluose, nepagrįstuose kaltinimuose, visuomenė šokdinama pagal siaurus žiniasklaidos veikėjų interesus, sukuriama atmosfera, kuri visiškai nepalanki jokiai reformai. Tai galima pavadinti tam tikru politiniu sabotažu. Vaistinių tinklai jau pademonstravo kaip sėkmingai galima nurašyti ant valdžios savo apsileidimą nesilaikyti receptinių vaistų tvarkos – „išėjo naujas ministro įsakymas“.
Žiniasklaida, ypač iš visuomeninės televizijos, „pametė“ valstybę ir gindama savo prodiuserinius siaurus interesus pradėjo piktnaudžiauti „skandalais“, nutarė savaip pakoreguoti neįtinkančius rinkimų rezultatus. Vyksta ginčas ne kokia reforma yra geresnė, o kokiai grupei – LRT grupei ar Karbauskio co.- pavyks atsilaikyti ir sugniuždyti oponentus. Neegzistuoja jokia konstruktyvi valdžios kritika, smukdoma politinė kultūra.
Panašius procesus matome JAV. Fake news kyla iš nekontroliuojamos žiniasklaidos galios manipuliuoti viešąja nuomone. Jie nutarė, kad yra aukščiau už demokratinį procesą, rinkimus ir žmonių valią.