Ar reikia uždrausti konversinę terapiją homoseksualiems asmenims?

Ramūnas Aušrotas | Veidaknygė

Šiandien, kaip Rengimo šeimai asociacijos pirmininkui, teko dalyvauti ir pasisakyti LRT Radijo ringo laidoje „Ar reikia uždrausti konversinę terapiją homoseksualiems asmenims?“.

Laidoje įvardijau, jog noras drausti homoseksualių asmenų terapiją neturi nieko bendro su medicina, bet yra ideologiškai motyvuotas.

Pasakyti, jog homoseksualus potraukis gali būti terapinėmis priemonėmis veikiamas, reiškia pasakyti, jog ši būklė yra kintama. O tai prieštarauja LTBTQ ideologijos teiginiui, jog homoseksualumas yra įgimtas.

Tai liudija ir šiame kontekste naudojama konversinės terapijos sąvoka. Ji yra ydinga, nes ji tarsi implikuoja asmenybės perkūrimą (conversion – formos pakeitimas, atvertimas). Kitaip tariant, asmuo yra homoseksualus, o terapija yra skirta jį kažkaip perdaryti į heteroseksualų. Konversinės terapijos baubu manipuliuojama viešojoje erdvėje, tam, kad būtų atgrasinta nuo minties, jog homoseksualaus potraukio įveika yra galima.

Iš tiesų kalbame apie žmoguje (vyre ar moteryje) įsišaknijusį homoseksualų potraukį ir jo įveiką. Terapijos esmė ne tai, jog homoseksualus asmuo yra paverčiamas heteroseksualiu, bet vyrui ar moteriai, turinčiam homoseksualų potraukį, padedama jo atsisakyti ar jį suvaldyti. Todėl ją dera vadinti reparacine ar atkuriamąja.

Tokia klinikine samprata ir vadovavosi psichoterapeutas Aleksandras Alekseičikas-Kirinovas, sakydamas, jog homoseksualus asmuo nėra išpildęs savo vyriškumo ar moteriškumo. Tai ir suerzino LGBTQ ideologijos atstovus, neigiančius vyro ir moters lyčių dichotomiją.

Trečia, pabrėžiau paciento autonomijos aspektą. Šiais laikais nėra priverstinės terapijos, niekas nėra priverstinai gydomas nuo homoseksualumo. Tačiau faktas, jog yra žmonių, kurie dėl vienų ar kitų priežasčių nori atsisakyti homoseksualaus potraukio ar jį valdyti, mato, jog tai yra psichikos sveikatos problema ir nori ją spręsti.

Siekis drausti homoseksualių asmenų terapiją yra tobulas Herberto Marcuse represyvios tolerancijos pavyzdys, siunčiantis visuomenei žinutę „jūs neturite teisės manyti, jog tai yra psichikos sveikatos problema, ir tą problemą galima spręsti“.

Laidos įrašas.

Reklama

Susiję straipsniai

Lenkija: Žurnalistas, susijęs su Trumpu, gali tapti konservatorių kandidatu į prezidentus

Rachoń buvo pirmasis Lenkijos žurnalistas, ėmęs interviu iš Donaldo Trumpo Michałas Rachońas, televizijos „Republika“, anksčiau dirbęs TVP, žurnalistas, gali...

Katalonijoje 92 proc. prievartautojų – užsieniečiai

Net 92 proc. Katalonijoje už išžaginimą nuteistų asmenų yra užsieniečiai, nors imigrantai sudaro 17 proc. visų Ispanijos regiono...

Karas Ukrainoje. Devyni šimtai aštuoniasdešimt aštuntoji (lapkričio 7) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Ukrainiečiai iš 106 Shahedų numušė 74. Dalis jų kilo iš Krymo. Tai jau antra diena,...

Almantas Stankūnas. ES politinės ir ekonominės krizės įsikūnijimas Vokietijoje

Nerašiau apie Donaldo Trampo pergalę ir jos tikėtinas pasekmes. Nenoriu kartotis. Apie tai rekomenduoju sekti turbūt geriausiai Lietuvoje...