2025-01-09, Ketvirtadienis
Naujienlaiškis

Ar turi Seimo narys teisę į gynybą?

Lietuvos Respublikos Seime, Vilniuje, vyko pirmasis paskutinës 2004-2008 m. Seimo sesijos posëdis.

Balandžio 26 d. Seimo narys Kęstutis Pūkas išplatino pranešimą, kuriame teigia, kad Seimo specialioji tyrimo komisija, leidusi jam dalyvauti posėdžiuose, nė karto neleido jo gynėjams vykdyti savo funkcijas, tuo pažeisdama jo Konstitucines teises. Net ir vakar dienos posėdyje mano gynėjams nebuvo leista teikti paaiškinimų, nebuvo leista pasisakyti,- teigiame parlamentaro pareiškime.

Komisija apklausė Seimo narį Petrą Gražulį, kuris paliudijo, kad niekada nematė ir negirdėjo jokių tariamo seksualinio priekabiavimo epizodų. P. Gražulis paneigė ir tai, kad į jį kažkada kas nors skundėsi K. Pūko elgesiu, kad apie jam mestus kaltinimus sužinojo tik iš viešojoje erdvėje skelbtų televizinių siužetų. Lygiai tą patį liudija ir kiti liudytojai.

K. Pūkas raštu pateikė komisijai paaiškinimus ir pakartotinius prašymus dėl apkalton traukiamo asmens teisių užtikrinimo, prašydamas komisijos vadovautis Konstitucinio Teismo apkaltos procesui nustatytomis taisyklėmis. Tačiau kaip ir ankstesniuose posėdžiuose, komisija eilinį kartą netenkino jo prašymų užkirsdama jam teisę į gynybą.

K. Pūkas nori, kad Seimas dar mėnesiui pratęstų komisijos, kuri aiškinasi, ar parlamentaras nusipelnė apkaltos, darbą. Pasak jo, iki šiol komisija jam nesudaro teisės gintis, neleidžia susipažinti su visa informacija. Jis tvirtina, kad komisijos pirmininkė Dovilė Šakalienė posėdžiuose neleidžia jo gynėjui pasisakyti. Ji nurodė, kad pagal K. Pūko skundą Seimo Etikos ir procedūrų komisija nenustatė jokių pažeidimų, nors, iš tikrųjų, Etikos ir procedūrų komisija rekomendavo duomenis, ištirtus be K.Pūko dalyvavimo, šalinti iš apkaltos arba šių duomenų atžvilgiu užtikrinti parlamentaro teises. Anot K.Pūko, šios informacijos komisijos pirmininkė tyčia nepagarsino ir ją nuslėpė.

K.Pūkas, teigia nesuprantantis, kuo yra kaltinamas. Parlamentaro nuomone, su juo siekiama susidoroti, nes specialioji komisija posėdyje peržiūrėjo viešojoje erdvėje jau ne kartą skelbtus sumontuotus siužetus, o pradinė reportažo medžiaga komisijai pateikta nebuvo (pokalbio pradžios, asmeninių temų gvildenimo iniciatyvos, klausimų ir replikų).

K.Pūką palaiko ir jo pasiūlymui dar mėnesiui pratęsti komisijos darbą pritarė Seimo nariai Remigijus Žemaitaitis, Rimas Andrikis, Algimantas Dumbrava, Petras Gražulis, Vytautas Kamblevičius, Lenkų rinkimų akcijos atstovai Zbignevas Jedinskij, Jaroslavas Narkevičius, Česlavas Olševskis ir Leonardas Talmontas, bei socialdemokratas Juozas Olekas ir LVŽS frakcijos atstovė Levutė Staniuvienė.

Penktadienį Seimo nario K. Pūko apkaltos komisija skelbs savo išvadą, ar siūlyti Seimui šiam parlamentarui pradėti apkaltos procedūrą, o Seimas turės spręsti, ar pradėti, ar nutraukti apkaltos procedūrą K. Pūkui. Jei bus pritarta specialiosios tyrimo komisijos išvadai, kad yra pagrindas pradėti apkaltos procesą, Seimas kreipsis į Konstitucinį Teismą išvados, ar asmens, kuriam pradėta apkaltos byla, konkretūs veiksmai prieštarauja Konstitucijai. Šio proceso metu parlamentaras neabejotinai remsis įrodymais, kad apkaltos komisija varžė jo teises į gynybą.

Apkalta K.Pūkui inicijuota dėl galimo Seimo nario seksualinį priekabiavimą per darbo pokalbius. Kelios merginos dėl to kreipėsi į Generalinę prokuratūrą. Tačiau K. Pūko nuomone, ši istorija prie jį akivaizdžiai buvo provokuojama.

Parengta pagal BNS Spaudos centro paskelbtą pranešimą

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Vladimiras Laučius. Išlaidos gynybai: ar šuolis pateisins lūkesčius?

Naujoji krašto apsaugos vadovybė išreiškė norą didinti biudžeto asignavimus gynybai iki 4,5 proc. BVP. Suprantama, jog toks augimas...

Almantas Stankūnas. Kasčiūno utopija ir Lietuvos naikinimas

Nors vis dar teigiama, kad konservatizmas siekia išsaugoti ilgą laiką buvusias tradicionalistines visuomenės nuostatas, tačiau save konservatyviomis vadinančių...

Kviečiama į paminėjimą: nekaltumą vertina ne komisijos ar istorikai, o tik teismas

2025 m sausio 12 d. Ukmergėje, Lėno miestelyje ir Lėno miške minimas žymiausias Vyčio apygardos partizanų mūšis su...

Linas Karpavičius. Kam Vytautui karūna?

Istorija su valdovų insignijomis įgauna prastą kvapelį. Gal net pasakyčiau smarvę. Ir tai kažkodėl manęs nestebina. Šiandieną politinėje erdvėje...