2025-01-01, Trečiadienis
naujienlaiškis

Ar valdžiai reikalinga lietuvių tauta ir Lietuvos valstybė?

migration

Neapsikęsdami dėl valdžios vangumo, Lietuvos visuomenininkai kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę, Seimą ir Vyriausybę, ragindami imtis atsakingų veiksmų masinei gyventojų emigracijai suvaldyti.

Žmogaus teisių ir kitų organizacijų kovo 16 d. išplatintame pareiškime sakoma, jog pastaruoju metu vis labiau pastebimos kai kurių politinių jėgų pastangos kurti viešojoje erdvėje trečiaeilės svarbos psichologines įtampas tuo nukreipiant piliečių dėmesį nuo itin skaudžių visuomenės ir valstybės problemų – didėjančios gyventojų nelygybės, neproporcingos ES mastu žmonių socialinės atskirties ir Lietuvos valstybę žlugdančios demografinės krizės.

Pareiškime teigiama, kad valdžia realių veiksmų masinei emigracijai suvaldyti ir demografinei krizei spręsti nesiima – ilgalaikėje valstybės vystymo strategijoje („Lietuva 2030“) ši problema tarsi neegzistuoja, o Vyriausybės programoje ji deklaruojama tarp kelių dešimčių antrarūšių problemų.

Visuomenei neviltį kelia tai, kad per praėjusius metus iš Lietuvos emigravo 51 tūkst. gyventojų, o per šių metų sausio ir vasario mėnesius Lietuvos gyventojų skaičius sumažėjo dar dvylika tūkstančių. Dėl to  pagrįstai nerimaujama, ar valstybės vadovai iš tiesų ketina dėti apčiuopiamas pastangas, kad ateityje išliktų lietuvių tauta, jos kalba, kultūra ir Lietuvos valstybė.

Pareiškimo autoriai  prašo valstybės vadovus ir Seimą viešai deklaruoti, kad masinės Lietuvos gyventojų emigracijos suvaldymas ir demografinės būklės stabilizavimas yra svarbiausias valstybės valdžios prioritetas, šį prioritetą įtvirtinti svarbiausiuose valstybės dokumentuose.

Jie prašo įstatymų leidyboje įtvirtinti reikalavimą, kad kiekvienas naujas teisės aktas ar įstatymo pataisa būtų vertinama atsižvelgiant į jos poveikį emigracijai.

Siūloma sujungti Seimo Migracijos, Priklausomybių prevencijos, Savižudybių ir smurto prevencijos komisijas ir įsteigti savarankišką Seimo Reemigracijos ir demografinės būklės atkūrimo komitetą. Taip pat siūloma sudaryti prie Vyriausybės valstybinę nuolatinę politikų ir mokslininkų-ekspertų darbo grupę regioninės ir socialinės atskirties, migracijos procesams Lietuvoje analizuoti ir rekomendacijoms valdžiai rengti.

Pareiškimą pasirašiusieji ragina valdžią ryžtingiau ekonominėmis, socialinėmis ir kitoms priemonėmis skatinti vaikų gimstamumą, stiprinti paramą šeimai, užkirsti kelią smurtui, patyčioms, Lietuvos valstybės simbolių ir institucijų niekinimui ir kt.

Visą pareiškimo tekstą skaitykite ČIA

SRTF remiama programa

SRTRF

20 KOMENTARAI

  1. Valstybės pamatas – šeima. Mūsų tėvų ir senelių sąlygos – veidrodis.
    O jei to nesupranta, kuolu neįmuši. Kaip jauniems gyventi tokioje valstybėje, kai baigę mokslus darbo neranda, kad oriai duoną pelnytųsi?
    Kai nebus kas dirba, nesitikėkite, kad kinai važiuos čia, jie irgi yra nekvaili, ponai dirbs patys.

    Senstu ir vis labiau baisu darosi, ne gyvenimas – egzistencija.

  2. Ne viena karta uzduodu klausima: cia visi sio dokumento kurejai vis skatina imtis konkreciu programiniu veiksmu gimstamumui Lietuvoje didinti, taciau, kaip spresti klausimus su mazuju musu pilieciu grazinimu i Lietuvos jurisdikcija is uzsienio socialiniu tarnybu gniauztu? NEI VIENAS IS ZMOGAUS TEISIU ASOCIACIJOS NARIU NESITEIKE ATSAKYTI IKI SIOL!!!! Viena raso, kita galvoja, trecia daro ir taip jau 6 metus is eiles!!!!!!

    • O ką gali Asociacija atsakyti? Ji gali tik raginti įstatymų leidėją ginti savo piliečius užsienyje, leisti jiems išsaugoti dvigubą pilietybę ir kt.

      Tačiau tą ji ir daro. daugiau apie tai informacijos rasite http://www.lzta.lt

      Lietuvos žmogaus teisių asociacija

  3. Jau komentavau .
    O kapitalui reikalinga pigi darbo jėga… tad tautiečiai kaip pigi darbo jėga traukiasi į užjūri, o ukrainiečiai gyvenantis blogiau, nei mes, trauksis pas mus.

  4. Neturėkite iliuzijų, kad valdžiai reikalingi lietuviai. Jiems reikia darbo jėgos ir mokesčių mokėtojų, visai nesvarbu kokia jų rasė, tautybė ir tikėjimas(ES strategija), nes vietiniai gyventojai, šiuo atveju lietuviai, supranta situaciją ir gali kelti sumaištį, reikalauti iš valdžios kaitos ar reikalauti teisybės savo atžvilgiu, o užsieniečiai, ypač iš biednų šalių nuolankiai dirbs ir džiaugsis pažadais apie geresnį gyvenimą. Uhhaa.

  5. Ar tai ne pagrindinis nacionalinio saugumo klausimas? – kaip sustabdyti emigraciją? Juk tokiais tempais mažėjant gyventojų skaičiui, tuoj ne tik, kad neliks kam ginti Lietuvos, bet ir mokesčių surinkimas atitinkamai mažėja ir t.t.

  6. Galbūt logiškesnis klausimas būtų ar pačiai tautai reikalinga lietuvių tauta ir Lietuvos valstybė…

  7. Problemų daug, bet pirmiausia reikia kurti kitokius bendravimo santykius. Kol kas mūsų visuomenėje vyrauja smurtinis bendravimo būdas, kai aukščiau stovintis gali ,,drožti” savo pavaldinį ar šeimos narį. Baime ir nepasitikėjimu paremti santykiai paraližiuoja žmogaus protą ir valią, užgniaužia jo kūrybiškumą, paverčia vergu.
    Vergas bijo, todėl vienintelis kelias į laisvę – bėgti.

  8. Estai savo Konstitucijoje įtvirtino ir tai, kad valdžia kiltų iš piliečių. Jų santvarka demokratinė – pilietinę savivaldą turi tokios ir daug mažesnės teritorinės bendruomenės, nei mūsų seniūnijos. Kažkokioje saloje yra savivaldybė, kurioje gyvena mažiau šimto gyventojų. Kaip tik dėl tos priežasties – dėl piliečių teisės patiems tvarkyti savo gyvenimą, rūpintis išgyvenimu, Estijoje dėl migracijos gyventojų ne mažėja, bet daugėja.

  9. Ar ne per anksti pulti naujai išrinktą ir visai „žalią” valdžią?
    Nebent kažkas užmokėjo, liepė – gal konservatoriai, liberalai ar galų gale ruskeliai.

    Pensininkus (turių omeny jų 2017 03 13 d. mitingą prie Seimo) dar galima suprasti (nors ir čia per anksti ir jaučiama kažkieno ranka) – buvo pažadėta kiekvienam pensininkui prie pensijos pridėti po 40 Eur, o pridėjo tik po 20, ir tik tiems, kurių pensija buvo virš 300 eurų, o daugumai pensininkų pridėta po žymiai mažiau. Kitais ir dar kitais metai pensiją žadama didinti – atitinkamai tik grašius – 6,9 ir 6,8 proc.
    Tai jau apgaulė!!! Juk pensininkai naują valdžią išsirinko…
    Pinigų yra – kiekvieną dieną iš biudžeto išvagiama dešimtys, šimtai tūkstančių eurų. Tai žino ir valdantieji.

    Priminimui:
    2016 12 07 – Seimo vicepirmininkė atskleidė, nuo kada ir kiek didės pensijos – Paskirtojo premjero Sauliaus Skvernelio pristatyta Vyriausybės programa yra plati ir skiriasi nuo buvusių programų. Čia numatyti tikslai, o priemonės atsiras per tris mėnesius, pagal mūsų numatytą tvarką“, – apie naująją Vyriausybės programą „Žinių radijuje“ kalbėjo Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė. Seimo vicepirmininkė taip pat kalbėjo ir apie pensijų didinimo klausimus, kurie, pasak jos, sprendžiami labai atsakingai. Ji sakė, kad pensijų kompensavimo pagrindu, nuo sausio 1-osios pensijos didės 15 eurų. „Privalome tai įgyvendinti, kad pensijos didėtų apie 40 eurų ir pasakyti žmonėms, kad tos skurdžios pensijos turi didėti, jau liepos 1-ąją, o jei bus greičiau, labai džiaugsimės“. – sakė R.Baškienė.

    Pagarbiai,

    • Ne, gerbiamas Henrikai, ne per anksti. Kaip tik laiku. Naujoji valdžia turi galimybę pelnyti žmonių palankumą ir palaikymą, jeigu ims deklaruoti,jog Lietuvos buvimas yra svarbiausiais rūpestis, netgi svarbesnis už pensijų didinimą, kurias gali mokėti ir bet kuri kita valstybė. Tereikia pareikšti, jog tai problema Nr. 1 ir imtis realių veiksmų jai spręsti.

      Nejau manote, kad prašymas (skaitykite pareiškimą) įvardinti svarbiausią Lietuvos bėdą (tautos ir valstybės nykimą) yra valdžios puolimas? Ar daug nustojo estai, kurie savo šalies konstitucijoje įtvirtino nuostatą, kad valstybė saugos estų kalbą, kultūrą ir Estijos valstybę amžiams?

  10. Įsteigti savarankišką Seimo Reemigracijos ir demografinės būklės atkūrimo komitetą-Gera mintis, atsiras žmonių kuriems reikės atsiskaityti už savo darbus.
    Šaunu, kad NVO stengiasi padėti naujai valdžiai, manau ir visi piliečiai galėtų prisidėti savo idėjomis.
    Manau reikėtų:
    – Priartėti prie europinių atlyginimų, kaip sakė S. Skvernelis: „Atsiprašykime ir kelkime algas“;
    – Kurti naujas darbo vietas (ypač regionuose);
    – Kaip minima prisegtame rašte skatinti vaikų gimstamumą, stiprinti paramą šeimai;
    -Sugalvoti strategiją kaip galėtume susigrąžinti jau emigravusius piliečius, kas yra dar sudėtingiau negu sustabdyti išvažiuojantį…

  11. Vykęs pristatymas – tik valdžių reakcija „kazionnaja”.
    Reiktų didesnio bendruomenių sutelktumo, savivaldybių atsakomybės už pagalbą ieškant darbų alternatyvai.
    Mane visad stebindavo jauni vyrai,2/3 metų besišlaistantys Merkinėje prie alaus ir laukiantys grybų sezono. Vos keli gaudavo darbų lentpjūvėse, bet jose už sunkų triūsą mokėdavo tiek, kiek gaudavo per porą sėkmingo grybavimo dienų.

Komentarai nepriimami.

Mes remiame

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Pasaulyje vyrauja nuotaikos, kai nuo woke kultūros pereinama prie nacionalinės stiprybės politikos

Fausta Šimaitytė  Žymus istorikas Niall Ferguson rašo apie pasaulyje jaučiamą nuotaikų kaitą (vibe shift), kurią jis įvardija kaip „eskalavimas...

Audrius Bačiulis. Kariuomenės ideologijos yra militarizmas, patriotizmas ir profesionalumas. Visa kita yra žalinga ir nereikalinga

13-asis Izraelio Ministras Pirmininkas Naftali Benetas, Izraelio gynybos pajėgų Generalinio štabo Žvalgybos valdybos specialaus dalinio „Sayeret Matkal“ majoras,...

Kastytis Braziulis. Ar energetinė strategija, ar verslo planai?

Politikai paprašė konsultantų atsakyti į klausimą ar naudinga Skirstomųjų tinklų įmonę padalinti į dvi atskiras įmones Vakarų ir...

Rašytoja J. K. Rowling vėl pratrūko: nėra translyčių vaikų

Knygų serijos apie Harį Poterį autorė J. K. Rowling vėl sulaukė kritikos dėl savo pasisakymų apie translyčius vaikus. Socialiniame...