Asta Katutė. Apie „šokiruojančias“ praktikas

Veidaknygė

Kokią žinutę siunčia šis straipsnis – klasikinį požiūrį į žmogų turintys specialistai, padedantys žmonėms spręsti vidinius išgyvenimus – nesiimkite pacientų, kurie jaučiasi negerai dėl savo orientacijos bei lyties tapatybės – kitaip patirsite didelį spaudimą, jūsų karjerai bus galas. Visiems kitiems – jie tokiais gimė, prigimties nepakeisi.

Šį kartą ne apie socialinės aplinkos įtaką drastiškai kylant jaunimo, save priskiriančio netradicinėms orientacijoms bei tapatybėms skaičiui, bet apie tai, jog norint, viską galima pakeisti.

Apie tas esą „šokiruojančias“ praktikas, kurios tik taip pristatomos, o išties visai įprastos ir galinčios priartinti norimus pokyčius:

„Nors įtakingos Amerikos psichiatrų ir psichologų asociacijas realybė verčia ir toliau pripažinti, jog homoseksualumo genezei svarbūs emociniai sužeidimai, šio sielos kentėjimo terapija pastaraisiais metais tampa vos ne draudžiamu dalyku. Sunku nesusidaryti nuomonės, kad medicina ir psichologija yra veikiama visuomenės madų.

Taikomos terapinės paslaugos – konsultavimas, vizualizacija, socialinis treiningas, psichoanalitinė terapija ir dvasinės priemonės.

Pastebėta, jog geriausiems rezultatams pasiekti būtina ir psichoterapija, ir tikėjimo praktikavimas individualiai ir krikščioniškoje bendruomenėje.

Tuo tarpu gėjų aktyvistai visame pasaulyje vykdo plačią kampaniją, sužeidimų, iš kurių kyla homoseksualumas gydymą, paniekinančiai vadinant „atvertimo terapija“ (conversion therapy). Mėginama parodyti, kad potraukį mėginama pakeisti taikant žiaurius pasibjaurėjimą sukeliančius metodus („aversion therapy“), kurie praeityje buvo naudojami priklausomybėms gydyti. Šių metodų homoseksualumo gydyme nėra naudojęs nė vienas žymus psichoterapeutas praeityje ir jie niekur nėra naudojami dabar. Įvairių tyrimų duomenimis, terapijos pasėkoje seksualinio potraukio kryptis pasikeičia nuo 20 iki 67 proc. atvejų.

Kai kuriose šalyse dėl propagandos pateikiamo gąsdinančio „atvertimo terapijos“ vaizdo homoseksualaus potraukio terapija yra uždrausta. Taip pat remiamasi 1973 m. ir vėlesniais Amerikos Psichiatrijos Asociacijos sprendimais homoseksualaus potraukio nebelaikyti patologijos simptomu. Teigiama, kad negalima gydyti to, kas laikoma sveiku dalyku. Tačiau šiuolaikinės psichoterapijos paslaugomis naudojasi ir psichologiškai sveiki asmenys, norintys vienaip ar kitaip patobulinti savo asmenybę, išvystyti didesnį atsparumą stresui, ir pan. Tad ir žmogus, nenorintis jausti homoseksualaus potraukio, turi teisę gilintis į jo psichologines priežastis ir harmonizuoti gilesnius asmenybės emocinius sluoksnius terapijos pagalba. Tokią teisę kaip tik turėtų garantuoti „įvairovę“ gerbianti liberali visuomenė.“

Citata iš edukacinio pobūdžio svetainės. Kadangi jau keletą metų lietuviška žiniasklaida labai kryptingai dirba normalizavime to, kas nebūtinai visų yra priimama kaip norma, rekomenduoju susipažinti su šioje svetainėje pateikta vertinga informacija.

Reklama

Susiję straipsniai

Vytautas Sinica. Ar turėsime policiją?

Vyksta nepaprastos svarbos teismo procesas. Byla iš esmės lemsianti, ar turėsime policiją Lietuvoje. Ne veltui DELFI tai šiandien...

Raudonasis Putino maras Donbase

Alvydas Medalinskas | Veidaknygė 2024.10.05 Kaip ir buvo galima tikėtis, po Vuhledaro kritimo Rusijos puolimas nesustojo. Nors buvo ekspertų, kurie...

Asta Katutė. Prasideda…

Prieš porą dienų masinės „specialistų“ muštynės Kaune, dabar jau smurtas prieš nepilnametes... Kas seka situaciją Europoje, tam nėra...

Karas Ukrainoje. Devyni šimtai penkiasdešimt penktoji (spalio 5) diena

Locked N’ Loaded | Veidaknygė Ukrainos pajėgos Storm Shadow ir GMLRS raketomis smūgiavo Pokrovsk kryptyje veikiančios rusų 2-osios armijos dviejų...