Prof. R Lazutka savo veidaknygės paskyroje paskelbė tyrimo apie laimę skaidrę, kurią palydėjo provokuojančiu klausimu „Ar šeima suteikia daugiau laimės, ar laimingi dažniau kuria šeimas?“ Profesorius pateikė tik respondentų vyrų atsakymus iliustruojančią diagramą, tad buvo įdomu pamatyti ir moterų duomenis.
Pastaruoju metu žiniasklaida nuolat akcentuoja, jog santuoka ir tėvystė / motinystė neteikia visapusiško pasitenkinimo, o raktas į laimę yra karjera, geras išsilavinimas ir laisvė nuo įsipareigojimų, tame tarpe ir šeiminių. Aktualus Šeimos studijų instituto tyrimas siekė atsakyti į klausimą, kas yra laimingesni, vieniši (-os) vyrai / moterys ar santuokoje gyvenantys vyrai / moterys, turintys vaikų?
Pagal atlikto tyrimo duomenis, vedę vyrai (18–55 m.) yra beveik du kartus laimingesni, lyginant su nevedusiais. Santuokoje gyvenantys vyrai ir moterys dažniau teigia esantys „labai patenkinti“ savo gyvenimu (plačiau apie tyrimą – nuoroda komentare).
Kas apskritai yra laimė? Tai klausimas į kurį savo individualų atsakymą gali pateikti kiekvienas. Neabejotinai, laimei svarbūs ir tokie faktoriai kaip pajamos, išsilavinimas, sveikata, saugumo situacija ir pan., tačiau santuokos ir tėvystės kombinacija yra vienas svarbiausių faktorių asmens laimei konstatuoti.
Mokslininkai nuolat atlieka tyrimus, kurie reprezentuoja įvairių socialinių grupių, skirtingų šalių laimės lygį. Laiminga, t. y. savo gerovės lygiu patenkinta visuomenė yra kiekvienos valstybės vidinio stabilumo garantas. Kitaip sakant, laimingas pilietis – nauda visuomenei ir valstybei. Jeigu valstybė demografinėje krizėje, kaip kad Lietuva, tai neabejotina valstybės užduotis yra skatinti piliečius būti laimingais, kuriant šeimas ir laukiantis vaikų.
Kuo žmonių gyvenimas darosi skurdesnis, beprasmiškesnis… tuo vietiniai „prof navaičiai” daugiau pasakoja apie savo super puper knygą „Sėkmės formulės”, A.Katutė – apie ” raktus į laimę”, „prof” Lazutka- „apie šeimyninę laimę”, Nausėda- apie „grovės valstybės statymą”, gynybos ministras pasakoja apie visiems ateinantį „džiaugsmą, dieną „X”, kada Lietuvoje „atradusieji laimės raktą” voliosis negyvi grioviuose” gausiau, nei šiandiena voliojosi Ukrainos grioviuose kovotojai „už savo ir mūsų laisvę, vakarų demokratiją, vertybes, NATO teritorijos colį…”
„Laimės rakto, sėkmės formulių”… pasekmė yra per žinias vis dažniau skelbiamos „džiaugsmingos” žinios, kaip „mokslininkų” rekomendacijų dėka „laimę atradę” žmonės aptinkami vis gausiau negyvi besivoliojantys miškuose, prie namų, namuose, šie „laimingieji” vis gausiau iškrenta iš balkonų, pro langus, nuo tiltų, krantų nukrenta į vandenį…
„Iki pilnos ir visuotinės laimės”, augiau mums tokių „mokslininkų”… tik ir betrūksta , kurie „nuolat atlieka tyrimus, kurie reprezentuoja įvairių socialinių grupių, skirtingų šalių laimės lygį…patenkinta visuomenė yra kiekvienos valstybės vidinio stabilumo garantas. Kitaip sakant, laimingas pilietis – nauda visuomenei ir valstybei…”
Nesvarbu, kad Lietuvos visuomenė jau ne vienas dešimtmetis „YRA LABAI PATENKITA”, labiau nei kitų valstybių visuomenės, tą įrodo ir skelbiami eurostato ir vietinių struktūrų „laimės indeksai” kaip, savižudybės, skurdo lygis, emigracija… Bet lietuviams ” laimės, kaip ir pinigų..niekados nėra per daug.”….