2025-04-28, Pirmadienis
Tautos Forumas

Audrius Bačiulis. Amerika verčia galutinai iškvaišusią valdžiukę Trumpo rankomis

Veidaknygė

Sovietų Sąjungoje Perestroika prasidėjo nuo buvusio KGB vado Andropovo iniciatyva parengto itin slapto raporto CK Politbiuro nariams, kurio esmė susivedė į penkis žodžius: „Mes nepažįstame šalies, kurioje gyvename“. Šimtmečiu atgal marksistai nustatė, kad revoliucijos kyla tuomet, kuomet atotrūkis tarp valstybės elito ir tautos masės pasiekia lygį, kuomet „viršūnės nebegali valdyti po senovei, o apačios nebenori gyventi po senovei“.

Kaip rodo naujausias Rasmussen Reports tyrimas, Jungtinės Valstybėse atotrūkis tarp 1 proc. elito ir likusių amerikiečių pažiūrų į svarbiausius valstybės ir visuomenės gyvenimo klausimus pasiekė daugiau nei revoliucinį lygį. Tad čia ne Trumpas daro perversmą Amerikoje – čia Amerika verčia galutinai iškvaišusią valdžiukę Trumpo rankomis. Nebūtų Trumpo, būtų Ilgas.

– Tuo metu, kai dauguma amerikiečių patyrė realaus darbo užmokesčio į rankas sumažėjimą, 74 proc. elito atstovų teigia, kad jų finansinė padėtis šiandien yra geresnė nei anksčiau, palyginti su 20 proc. visų amerikiečių.

– Beveik šeši iš dešimties teigia, kad Amerikoje yra per daug asmeninės laisvės – dvigubai daugiau nei visi amerikiečiai.

– Daugiau nei du trečdaliai (67 proc.) pasisako už gyvybiškai svarbių energijos ir maisto išteklių normavimą, kad būtų galima kovoti su klimato kaitos grėsme.

– Priešingai nei likusi Amerikos dalis, 70 proc. elito atstovų tiki, kad vyriausybė „dažniausiai elgiasi teisingai“.

– Du trečdaliai (67 proc.) teigia, kad mokytojai ir kiti švietimo specialistai turėtų spręsti, ko mokyti vaikus, o ne leisti tai spręsti tėvams.

– Nuo pusės iki dviejų trečdalių pasisako už tai, kad, siekiant apsaugoti aplinką, būtų uždrausti tokie dalykai kaip visureigiai, dujinės viryklės, oro kondicionieriai ir nebūtinos kelionės lėktuvu.

– Maždaug šeši iš dešimties elito atstovų palankiai vertina vadinamąsias kalbančias profesijas – teisininkus, lobistus, politikus ir žurnalistus.

– Prezidentas Džo Baidenas sulaukė 84 proc. šios grupės atstovų pritarimo – maždaug dvigubai daugiau nei plačioji visuomenė.

– Taip yra net tada, kai elitas save identifikuoja kaip respublikonus. Paprastai jie gali būti konservatyvesni nei demokratai, tačiau jų nuostatos ir nuomonės vis tiek yra labai nutolusios nuo tipiškų Amerikos rinkėjui. Elito klasė – nepriklausomai nuo partijos – yra išskirtinis klubas, kuris mato ir patiria Ameriką kitaip nei paprasti amerikiečiai.

Šaltinis ČIA.

Kviečiame paremti

Panašios publikacijos

Reklama

Susiję straipsniai

Ukrainos ir Europos pozicija dėl D. Trumpo taikos pasiūlymo: „Reuters“ paskelbė visą dokumentą

Olegas Davygora Teritoriniai klausimai bus aptariami ir sprendžiami tik po visiško ir besąlygiško paliaubų. Ukraina ir Europos partneriai savo pataisose...

Dr. Valdas Kilpys. Apie minas okupantams ir saviems

Pradžioje tebūnie įvardyti keisti dalykai. Tokie sutapimai, kuriuos Dievo Apvaizda parinko mums neatsitiktinai. Maždaug tuo pačiu metu viešojoje...

Ne partija, o Jasiukevičius išduoda Nacionalinio susivienijimo principines nuostatas

2025 m. balandžio 24 d. politinės partijos Nacionalinis susivienijimas (NS) Valdyba konstatavo, kad buvo pagrįstai ir motyvuotai nurodyti...

Arūnas Dovydaitis. Rajano Kūglerio filmas „Nusidėjėliai“

Lietuvos kino teatruose dabar karaliauja ne vien naujieji lietuviški filmai. Reikšmingiausias tarptautinis filmas yra Holivudo produktas – „Nusidėjėliai“....